ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple Maps

Apple Maps z ogromnymi zmianami. Szkoda, że nie dla wszystkich

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple ogłosiło, że wszyscy użytkownicy w Stanach Zjednoczonych mogą teraz korzystać z przeprojektowanej aplikacji Mapy z szybszą i dokładniejszą nawigacją oraz kompleksowymi widokami dróg, budynków, parków, lotnisk, centrów handlowych i innych. Dzięki temu łatwiej i przyjemniej będzie zaplanować podróż. Firma zakończyła wdrażanie nowej wersji Map w Stanach Zjednoczonych i niedługo rozpocznie ten proces także w Europie. Stanie się to w ciągu najbliższych miesięcy. Wiele funkcji znanych jest oczywiście choćby z aplikacji Google Maps, ale z pewnością dla firmy z Cupertino to ważne zmiany. W końcu program wbudowany jest w najważniejsze urządzenia Apple.

Zobacz także: Inteligentny HDR i Deep Fusion w iPhone 11 – czym różnią się funkcje?

Apple Maps najlepszą aplikacją do map?

„Postanowiliśmy stworzyć najlepszą i najbardziej bezpieczną aplikację do map na świecie, która odzwierciedla sposób, w jaki ludzie dzisiaj eksplorują świat”, powiedział Eddy Cue, wiceprezes Apple ds. Oprogramowania i usług internetowych. Ukończenie nowej aplikacji w Stanach Zjednoczonych i dostarczenie nowych funkcji, takich jak „Rozglądanie się” i „Kolekcje”, to ważne kroki. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie nowego programu reszcie świata, począwszy od Europy jeszcze w tym roku. ”

Mapy pomagają milionów ludzi w ponad 200 krajach nawigować i poznawać świat. Użytkownicy są wszędzie: w domu, w biurze, w podróży na iPhonie, iPadzie, komputerze Mac i Apple Watchu oraz w samochodzie z CarPlay. Prywatność ma kluczowe znaczenie dla korzystania z Map, oferując spersonalizowane funkcje utworzone przy użyciu sztucznej inteligencji na urządzeniu. Mapy są głęboko zintegrowane z najpopularniejszymi aplikacjami, z których klienci korzystają na co dzień, w tym ze Zdjęciami, Wiadomościami, Kalendarzem, Pogodą. Dzięki MapKit i MapKit JS, Mapy są również podstawą wielu popularnych aplikacji i usług innych firm, takich jak Instagram, Bank of America i Nike Run Club. iOS 13 wprowadził wiele nowych funkcji, które pomagają użytkownikom nawigować i poznawać świat jednym dotknięciem.

Odkrywaj duże miasta w Apple Maps

Mapy oferują interaktywne zdjęcia na poziomie ulicy z materiałami 3D w wysokiej rozdzielczości oraz płynnymi przejściami przez duże miasta dzięki funkcji zwiedzania. Klienci z dowolnego miejsca na świecie mogą poruszać się po Nowym Jorku, San Francisco, Los Angeles, Las Vegas, Houston i Oahu, a także wielu innych miejscach.

Nowa funkcja Kolekcje

Użytkownicy mogą łatwo tworzyć i udostępniać listy swoich ulubionych restauracji, miejsc, które chcą odwiedzić, lub najpopularniejszych witryn na następne wakacje, korzystając z Kolekcji.

Apple Maps

Nawigacja do często odwiedzanych miejsc

Użytkownicy zyskają szybką i łatwą nawigację do miejsc, które odwiedzają każdego dnia dzięki Ulubionym. Niezależnie od tego, czy jest to dom, praca, siłownia czy szkoła, można po prostu kliknąć i przejść do nich, gdy znajdzie się w Ulubionych, na ekranie uruchamiania.

Apple Maps

Inne nowe funkcje w Apple Maps

Informacje o tranzycie w czasie rzeczywistym zawierają szczegółowe harmonogramy, godziny odjazdu na żywo, godziny przyjazdu, aktualną lokalizację autobusu lub pociągu na trasie oraz połączenia systemowe, aby pomóc zaplanować podróż. Mapy zawierają także ważne informacje w czasie rzeczywistym, takie jak problemy czy korki. Tranzyt w czasie rzeczywistym jest dostępny w wielu miastach na całym świecie, w tym w rejonie San Francisco, Waszyngtonu, Nowego Jorku, Los Angeles, a od dziś w Miami, a także w wielu innych miastach. 

Udostępnianie wysyła szacowany czas przybycia do rodziny, przyjaciół lub współpracowników za pomocą jednego kliknięcia. Odbiorca może śledzić naszą podróż, a Mapy zaktualizują ją nawet o skorygowaną prognozę na czas przybycia podróżnego w przypadku znacznego opóźnienia.

Apple Maps

Status lotu wykorzystuje Siri na urządzeniu do wyszukiwania informacji przechowywanych w poczcie, kalendarzu lub portfelu i proaktywnie podaje informacje o locie dla terminali, lokalizacji bramek i godzin odlotów, a także zmian lub odwołań lotów na kolejną podróż.

Wewnętrzne mapy lotnisk i centrów handlowych pozwalają użytkownikom w pełni wykorzystać kolejną podróż lub zakupy. Użytkownicy mogą zobaczyć na jakim poziomie się znajdują, sprawdzić lokalizację toalety, a nawet otwarte sklepy i restauracje.

Apple Maps

Flyover oferuje wyświetlanie wybranych głównych obszarów metra z realistycznymi widokami 3D. Użytkownicy mogą zobaczyć miasta z góry lub eksplorować je w wysokiej rozdzielczości, powiększając, przesuwając, pochylając i obracając się wokół miasta i jego punktów orientacyjnych. Flyover jest dostępny w ponad 350 miastach.

Apple Maps i prywatność

Apple dokłada wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo danych osobowych. W Mapach nie jest wymagane logowanie i nie jest ono w żaden sposób połączone z Apple ID. Spersonalizowane funkcje, takie jak sugerowanie czasu wyjazdu w celu umówienia się na następne spotkanie, są tworzone za pomocą sztucznej inteligencji na urządzeniu. Wszelkie dane gromadzone przez Apple Maps podczas korzystania z aplikacji, takie jak wyszukiwane hasła, trasy nawigacyjne i informacje o ruchu drogowym, są powiązane z losowymi identyfikatorami, które są nieustannie resetowane, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia i ulepszyć program. Mapy posuwają się nawet dalej, aby ukryć lokalizację użytkownika na serwerach Apple podczas wyszukiwania lokalizacji za pomocą procesu zwanego „fuzzingiem”. Aplikacja konwertuje dokładną lokalizację, z której wyszukiwanie pochodziło, na mniej dokładną po 24 godzinach i nie zachowuje historii.

Źródło: Apple

Sprawdź najnowsze wpisy