ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy S9 z Android Pie

[SPT #97] Windows 10 20H1, Bing wiecznie żywy, Galaxy S9 z Android 10

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Powoli zbliżamy się do setnej edycji subiektywnego podsumowania tygodnia (SPT). Zapraszam do przeczytania najbardziej interesujących wpisów minionych siedmiu dni.

Pochwała

Windows 10 20H1. Kolejna aktualizacja Windowsa zbliża się wielkimi krokami. W przeciwieństwie do poprzedniej łatki, ta będzie zawierała kilka znaczących nowości. Szczegóły znajdziecie w moim wpisie.

Czy warto kupić PS 4. Jeżeli czekacie na Playstation 5, a nie macie jeszcze obecnej generacji konsoli, Kacper spróbuje przekonać Was, dlaczego warto ją kupić.

Aparat pod ekranem. Xiaomi czeka na wprowadzenie tej technologii. Najważniejszym problemem jest ograniczenie przepuszczania światła przez powłokę wyświetlacza. W związku z tym taki aparat będzie robił zdjęcia gorszej jakości niż jego konkurent zamieszczony w wycięciu. Nic więc dziwnego, że Xiaomi nie zdecyduje się w najbliższej przyszłości na wprowadzenie urządzenia z takim rozwiązaniem.

Fenomen Plague Inc. W grę grałem kilka lat temu i spodobał mi się jej unikalny charakter. Twórcy wyjaśnili niedawno, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, gra zyskała nowych użytkowników.

Koniec wsparcia Windows 7 i aktualizacja. Miało nie być już aktualizacji dla Windows 7, a Microsoft pozytywnie zaskoczył i udostępnił ją za darmo.

Tani Huawei P40. Dobrze, że chińska firma zdaje sobie sprawę, że nadchodzący flagowiec będzie miał trudny start na rynku z uwagi na brak Usług Google. W związku z tym Huawei postara się zawalczyć o klienta cenami. Te mają być niższe niż w przypadku premiery serii P30. Niższe ceny i tak mnie nie skuszą, bo nie chcę korzystać z wykastrowanego urządzenia. Jednak doceniam Huawei za ten gest.

Google pomaga na Twitterze. Każdy, kto ma pytania dotyczące Androida, może zadać je na Twitterze używając hasztagu: #AndroidHelp. Google obiecało, że będzie odpowiadało na każde pytanie. Obawiam się jednak, że ludzie będą to wykorzystywać w niewłaściwy sposób, co już się dzieje na wyżej wspomnianym portalu społecznościowym.

Galaxy S9 z Androidem 10. Jestem pozytywnie zaskoczony, że Samsung tak szybko (jak na niego) wydał aktualizację systemu dla flagowców z 2018 roku. Starsze urządzenia bowiem z reguły były traktowane po macoszemu i niejednokrotnie na update trzeba było czekać co najmniej do marca.

Torchlight III zapowiedziane. Na ten tytuł czekam z niecierpliwością, gdyż miałem okazję doskonale bawić się w Torchlight II. Co zobaczymy w nadchodzącej grze? Szczegóły we wpisie Marcina.

Krytyka

Bing wpychany na siłę. Wydawać by się mogło, że Microsoft to nowoczesna firma, która w ostatnich kilku latach zmieniła podejście do swoich usług i klientów. Wystarczy spojrzeć na Windows 10 jako usługę, czy na nową przeglądarkę Edge. Firma nie idzie też w zaparte, jeśli chodzi o mobilny system operacyjny. W końcu uznała Androida za najlepszą platformę na smartfony. Niestety Microsoft ma jeszcze ciemne oblicze. Gigant stara się jak tylko może, wciskać wyszukiwarkę Bing użytkownikom Windowsa i programów firmy. Obawiam się, że nie tędy droga. Microsoft powinien skupić się na ulepszeniu wyszukiwarki, a nie na narzucaniu jej ludziom, którzy jej nie chcą.

Sprawdź najnowsze wpisy