ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s20 wyglad polska cena specyfikacja

Polska cena Galaxy S20 pokazuje, że Samsung dba o nadwagę naszych portfeli

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Pożegnaliśmy styczeń, przywitaliśmy luty, czyli miesiąc, który dla mobilnego rynku oznacza mnogość premier. Poznamy między innymi serię Galaxy S20 od Samsunga, której polska cena może niektórych zaskoczyć. Koreańczycy nie mają zamiaru tłoczyć się z konkurencją w Barcelonie. Dlatego organizują własną konferencję na długo przed targami Mobile World Congress. O ile specyfikacja całej trójki z rodziny Galaxy S20 nie powinna nas zaskoczyć, tak teraz też ceny w naszym kraju na swój sposób zostały unormowane.

Już wiesz, ile będziesz musiał wydać na Galaxy S20 – polska cena… akceptowalna?

samsung galaxy fold 2 s20 unpacked termin premiery

Zapowiada się na to, że Samsung planuje wprowadzić do Polski cztery modele z serii Galaxy S20, które nie będą różnić się tylko bazą, ale także obecnością modemu 5G. W naszym kraju ceny poszczególnych z nich mają wynosić odpowiednio:

 • Galaxy S20 (12/128 GB) – 3949 złotych
  • wersje kolorystyczne: niebieska, różowa, szara
 • Galaxy S20+ (12/128 GB) – 4399 złotych
  • wersje kolorystyczne: czarna, niebieska, szara
 • Galaxy S20+ 5G (12/128 GB) – 4849 złotych
  • wersje kolorystyczne: czarna, niebieska, szara
 • Galaxy S20 Ultra 5G (16/512 GB) – 5999 złotych
  • wersje kolorystyczne: czarna, szara

Naturalnie powyższe dane tyczą się podstawowych wersji pamięciowych. Niewykluczone, że Samsung zdecyduje się też wprowadzić odmiany z większą przestrzenią na pliki użytkownika. Na świecie będzie można również spotkać odmianę Galaxy S20 z 5G, która widocznie nie ma szans zdobyć uznania w naszym kraju. Czy polskie ceny można uznać za atrakcyjne? Na pewno Samsung zagra psychologicznie, pokazując zmienione nazewnictwo. Teoretycznie Galaxy S10e nie ma swojego następcy, więc Galaxy S10 i Galaxy S20 zostały wycenione dokładnie tak samo. Oczywiście nowszy model oferuje zdecydowanie więcej.

Samsung 5G Kanada

W zeszłym roku do Polski nie został wprowadzony Galaxy S10+ 5G, więc Galaxy S20 Ultra 5G też jest swego rodzaju ewenementem, chociaż pamiętajmy, że w tym roku obecność nowej technologii łączności nie wpływa na inne elementy specyfikacji. Nie zapowiada się też, aby tym razem Samsung wyróżniał specjalne wersje ceramiczną obudową. Taki był właśnie najdroższy Galaxy S10+ z 12 GB RAM i 1 TB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika, który kosztował 6999 złotych.

Przedsprzedaż Galaxy S20 – czy Samsung w Polsce może czymś zaskoczyć?

samsung galaxy s20 buds+ przedsprzedaz gratis

Skoro już wiemy, że Samsung nie zamierza szaleć z polskimi cenami Galaxy S20, to możemy się spodziewać, że przedsprzedaż nie będzie drastycznie się wyróżniać. Patrząc na zagraniczne rynki, Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra mają w zestawie otrzymać odświeżone Galaxy Buds+. Niewykluczone, że w naszym kraju będzie podobnie, ale nie nastawiajmy się na kolejne gratisy. To już nie są czasy, kiedy telefony szybko taniały i producenci musieli dorzucać prezenty, aby od razu znajdowali się chętni.

Zobacz też: Unia Europejska nie widzi przeszkód, aby Huawei budował sieć 5G.

Ogólnie rzecz biorąc, można odnieść wrażenie, że polska cena Galaxy S20 nie rzuca na kolana. Niemniej na pewno nie jest to okazja stulecia. Mamy do czynienia z flagowcami, którym tak naprawdę trudno będzie dorównać. Samsung jest o tyle w komfortowej pozycji, że w naszym kraju obecność usług Google odgrywa istotną rolę. Dlatego nawet pogłoski, że modele z serii Huawei P40 będą tańsze od poprzedników, nie wywołuje napięcia w koreańskich biurach. Dodatkowa konkurencja? Apple po swojemu jest o krok wyżej i… to tak naprawdę wszystko, co liczy się w polskim mainstreamie.

Źródlo: Tabletowo

Sprawdź najnowsze wpisy