PlayStation 4 to jedna z najpopularniejszych konsol świat, jednak już pod koniec tego roku na rynek trafi wyczekiwane PlayStation 5. Z tego też powodu wiele osób zastanawia się, czy warto jeszcze kupić PlayStation 4? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie i rozwiać wszystkie wasze wątpliwości.

Czy warto jeszcze kupić PlayStation 4? Pewnie, że tak!

Sony PlayStation 4 Pro

Od kilku lat jestem posiadaczem PlayStation 4 Pro i ani chwili nie żałowałem zakupu tej konsoli. Z drugiej jednak strony zazdroszczę wszystkim, którzy jeszcze jej nie kupili i mają przed sobą wszystkie te wspaniałe produkcje, które zostały na nią wydane. Właśnie to jest pierwszy z powodów, dla których uważam, że PlayStation 4 jest nadal świetnym zakupem – bo na ów konsolę wydano już tysiące gier, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Na PlayStation 5 w dniu premiery nie będzie dostępnych zbyt wiele nowych tytułów, więc obecnie lepiej zostać przy PS4, a o PS5 warto pomyśleć co najmniej rok, czy dwa po premierze.

Zobacz także: Tak wygląda koniec wsparcia Windowsa 7 – Microsoft wydał kolejną, darmową aktualizację

Drugą kwestią, dla której wciąż warto kupić PS4, jest cena – najmocniejszy model Pro można bez problemu znaleźć obecnie w okolicach 1300 zł. Nie jest tajemnicą, że za podobną kwotę nie ma szans skompletować wydajnego komputera dla graczy, który poradzi sobie z grami przynajmniej tak samo dobrze, jak konsola Sony. Jeśli 1300 zł jest nadal dla was kwotą zaporową, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby poczekać na promocje, które pojawiają się regularnie.

Trzecim argumentem za zakupem PlayStation 4 jest fakt, że to nadal konsola, która wystarczy na lata. Jak już wcześniej wspomniałem, dotychczas wydano na nią tysiące gier, z których duża część jest warta waszego czasu. Co więcej, zbliżająca się premiera PlayStation 5 nie oznacza, że producenci nie będą już wydawać gier na czwórkę. W istocie będzie zupełnie przeciwnie, bowiem PlayStation 4 według danych z początku miesiąca sprzedało się już w 106 milionach egzemplarzy na całym świecie. Mówiąc krótko – twórcy gier nie porzucą tak ogromnego rynku i po premierze PlayStation 5 przez jeszcze długi czas będą wydawać gry na obie konsole.

Gdzie najtaniej kupić PlayStation 4?

Śmiem twierdzić, że obecnie to najlepsza pora na zakup PlayStation 4 – konsolę można dorwać tanio, a w dodatku zdecydowanie będzie w co grać. Jeśli zastanawiacie się, gdzie obecnie można kupić opisywany sprzęt najtaniej, to służę pomocą.

W niektórych miejscach można jeszcze kupić „czyste PS4”, jednak najlepiej zdecydować się na wersję Slim lub Pro. Wiadomo, że ta ostatnia jest nieco lepsza, jednak jeśli nie możecie dołożyć kilku stówek, to nie ma co się smucić – Slim również daje radę.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.