ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Opera z synchronizacją QR

[SPT #96] Lepszy Twój telefon, mordercy z gier, Opera i lichwa

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Przed Wami subiektywne podsumowanie tygodnia (SPT) w już dziewięćdziesiątym szóstym wydaniu! Co tym razem przykuło moją uwagę? Zapraszam do lektury.

Pochwała

Aplikacja Twój telefon. Microsoft robi, co może, aby poprawić synchronizację między telefonami z Androidem i systemem Windows. Firma jakiś czas temu przyznała, że najlepszym mobilnym systemem jest ten z zielonym robotem. Nadchodząca funkcja aplikacji Twój telefon wprowadzi bardzo potrzebną nowość. Szczegóły w moim wpisie.

Chrome z nową funkcją. Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek na Androida. Google stara się sukcesywnie aktualizować aplikację i wprowadzać do niej nowe funkcje. Jedną z nich będzie kopiowanie obrazów prosto do schowka. Brzmi świetnie!

Facebook musi zapłacić karę. Facebook to jeden z moich najmniej ulubionych portali. Niestety muszę go używać co jakiś czas, ale robię to tylko wtedy, kiedy nie mam wyjścia. Witryna denerwuje mnie swoimi niejasnymi ustawieniami dotyczącymi prywatności. Wygląda na to, że to nie tylko mój problem. Jeden z użytkowników zaskarżył portal do urzędu antymonopolowego. Zarzuca on gigantowi, że chciałby wiedzieć, kto ma dostęp do jego danych, a nie jest to dla niego jasne. Urząd przyznał poszkodowanemu rację i nałożył na Facebook karę w wysokości 10 mln euro, która została zmniejszona przez sąd o połowę.

Jak zacząć inwestować na giełdzie. Zobaczcie ciekawy wpis Kacpra o tym, jak zacząć inwestować na giełdzie. Polecam.

Pobierz nowy Edge. Microsoft Edge na Chromium to świetna przeglądarka. Jej zaletą jest szybkość, energooszczędność oraz przejrzystość. Aplikacja dostępna jest nie tylko na Windows 10, ale także na systemy: Android i iOS. Dzięki temu użytkownicy w łatwy i szybki sposób mogą synchronizować treści pomiędzy przeglądarkami. Jest jednak jeden warunek – trzeba zalogować się do konta Microsoft.

Nowy smartwatch Garmina. Producent urządzeń noszonych nie próżnuje. Gigant pokazał właśnie nowe urządzenie, które potrafi wytrzymać na jednym ładowaniu nawet kilka tygodni!

Paczka w weekend. Inpost wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Nowa usługa sprawi, że klienci otrzymają paczki nawet w niedzielę!

Krytyka

Gry czynią z nas morderców. Za każdym razem, gdy gdzieś na świecie dochodzi do strzelaniny, w której ginie wiele osób, gry komputerowe stają się winne wszystkiemu. Prezydent USA niejednokrotnie wypowiedział się negatywnie na temat strzelanek. Teraz swój głos zabrał były wiceprezydent USA – Joe Biden. O deweloperach, którzy tworzą gry, wypowiadał się w sposób arogancki. Zarzuca im, że tworzą tytuły, które uczą zabijać ludzi. Takich wiadomości dawno nie czytałem. Szczegóły we wpisie Pawła.

Opera i lichwa. Z niedowierzaniem czytałem, że tak wychwalana Opera sprzedaje lichwę poprzez aplikacje. Hindenburg Research twierdzi, że spółka prowadzi cztery aplikacje na Androida, które oferują pożyczki na bardzo niekorzystnych warunkach. Proceder miał być prowadzony w celu podwyższenia wyniku finansowego.

Sprawdź najnowsze wpisy