Microsoft stara się, jak może, aby doświadczenie z użytkowania Windows 10 było jak najlepsze. Nie chodzi tu tylko o aktualizacje systemu. Gigant poprawia także działanie swoich najpopularniejszych aplikacji na platformie. Wśród nich znajdują się: Twój telefon i WordPad.

Twój telefon

Microsoft regularnie wzbogaca aplikację Twój telefon o nowe funkcje. Nadchodzi kolejna, a mianowicie możliwość łatwego przesyłania zawartości z telefonu z Androidem na komputer (lub odwrotnie).

Zgodnie z najnowszym raportem Windows Latest, najnowsza wersja aplikacji Twój telefon dla systemu Windows 10 zawiera szereg wzmianek o funkcji „przenoszenia zawartości”, a w kodzie programu znajdują się następujące odniesienia:

  • SharedContentPhotos
  • ContentTransferCopyPaste
  • ContentTransferDragDrop

Ta funkcja nie jest jeszcze dostępna w aplikacji, ale Windows Latest zdołało ją włączyć. Mimo, że funkcja nie działała (co nie jest zaskoczeniem), to przynajmniej dowiedzieliśmy się, jakie ma opcje. Widać, że w Ustawieniach pojawiła się funkcja „kopiuj i wklej na różnych urządzeniach”, którą można włączyć klikając suwak. Pojawia się jednak uwaga, że „niektóre metadane będą przesyłane między urządzeniami za każdym razem, gdy zawartość zostanie skopiowana na telefon lub komputer”.

Twój telefon Microsoft

Nowa funkcja ma umożliwić użytkownikowi łatwe przesyłanie treści między smartfonem a komputerem, choć nie jest jeszcze jasne, jakie to będą mogły być treści. Przypuszczalnie będą to powszechnie używane pliki, takie jak dokumenty i multimedia (zdjęcia są wymienione w kodzie, jak zaznaczono powyżej). Chociaż istnieją inne sposoby przesyłania lub synchronizowania treści między telefonem a komputerem, bezpośrednia integracja z aplikacją Twój telefon byłaby oczywiście bardzo wygodna dla użytkowników.

Firma Microsoft była zajęta dodawaniem do programu funkcji w tym: „ekranu telefonu”, która odzwierciedla to, co widnieje na wyświetlaczu smartfona na monitorze komputera, umożliwiając efektywne używanie telefonu za pomocą myszy i klawiatury.

Jednym z najnowszych dodatków (dla testerów) jest funkcja, dzięki której wszelkie rysunki lub notatki wykonane rysikiem na ekranie dotykowym komputera z systemem Windows 10 są przenoszone na wyświetlacz telefonu.

Zobacz także: Wojny przeglądarek wróciły dzięki Microsoft Edge

Fatalny update WordPada

Wordpad jest podstawowym elementem systemu Windows, począwszy od wersji Windows 95, więc jest to jedna z ostatnich aplikacji, które według Microsoft powinny zostać zaktualizowane. Wygląda jednak na to, że firma właśnie to robi. Niestety nie zobaczymy niesamowitych, dodatkowych opcji, a reklamy.

WordPad

Zaletą Wordpada jest jego prostota. Jest to prosta (i bezpłatna) aplikacja do edycji tekstu, która pozwala szybko i łatwo tworzyć dokumenty. Fakt, że można wykonać na niej pracę bez kłopotów, jest jednym z powodów, dla których aplikacja pozostała w dużej mierze niezmieniona przez te wszystkie lata.

Według badacza systemu Windows, Rafaela Rivera, Microsoft planuje dodać reklamy do WordPada, które mają zachęcić użytkowników do korzystania z aplikacji internetowych Microsoft Office. Reklamy pojawiają się pod paskiem narzędzi, sugerując użytkownikom: „Wypróbuj Word online za darmo”. Inne reklamy promują Word, Excel i PowerPoint za darmo online. Wygląda na to, że użytkownicy mogą zamknąć reklamę, ale nadal jest to niepożądana ingerencja.

Źródło: techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.