Kilka dni temu Microsoft oficjalnie wprowadził na rynek nową przeglądarkę Edge opartą na Chromium. Ma wbudowaną ochronę przed śledzeniem, nową funkcję „Kolekcje” do pobierania zdjęć i treści z Internetu oraz tryb Internet Explorer dla firm. Jak pobrać Microsoft Edge na wszystkie urządzenia?

Jak pobrać Microsoft Edge?

Windows 10

Od 15 stycznia 2020 r. Microsoft rozpoczął powolne wdrażanie nowej przeglądarki przy użyciu Windows Update, co oznacza, że sprawdzanie aktualizacji po dacie wydania spowoduje aktualizację Microsoft Edge do najnowszej wersji. Zawsze możesz jednak pobrać i zainstalować nową przeglądarkę ręcznie.

jak pobrać microsoft edge

Jak sprawdzić, czy masz aktualną wersję Edge na Windows 10? To proste, w wyszukiwarce platformy wpisz: „Edge”. Jeśli w wyniku wyszukiwania wyświetli Ci się stara ikona, taka jak na zamieszczonym obrazku, oznacza, że nie masz jeszcze nowej wersji.

Jak pobrać przeglądarkę automatycznie? Wystarczy, że:

  • Wejdziesz w Ustawienia,
  • Klikniesz w Aktualizacje i zabezpieczenia,
  • Klikniesz Sprawdź aktualizacje.

Windows Update powinien pobrać Edge automatycznie. Jeśli tego nie zrobi, zainstaluj przeglądarkę ręcznie. Wystarczy, że przejdziesz na stronę Microsoft Edge i pobierzesz instalator.

Zobacz także: Nie kupuj teraz smartfona! Dwa powody, dla których warto poczekać

Android i iOS

Jeśli interesuje Cię korzystanie z Edge na urządzeniach mobilnych, Microsoft udostępnia go również na Androida i iOS. Warto pamiętać, że jeśli pobierzesz aplikację ze sklepu Apple App Store lub Google Play Store, a następnie zalogujesz się przy użyciu tego samego konta Microsoft, którego używasz w systemie Windows lub macOS, Edge zsynchronizuje Twoje ulubione, hasła i inne.

Jak pobrać Microsoft Edge

Możesz włączyć ochronę przed śledzeniem w Ustawieniach. Możesz także dostosować menu mobilne Edge, naciskając trzy kropki u dołu. Bez problemu także będziesz kontynuował pracę zaczętą na smartfonie, na komputerze. Więcej na temat Edge na Androida przeczytacie w moim wpisie.

Jak pobrać Microsoft Edge na macOS?

Co ciekawe, nowa przeglądarka dostępna jest też na macOS! Stanowi ona świetną alternatywę dla domyślnego programu Safari. Jeżeli chcesz pobrać Microsoft Edge na macOS, wystarczy, że wejdziesz na stronę Microsoftu.

Microsoft Edge na Windows 10 – instalacja

Proces instalacyjny i wprowadzenie do nowego Edge jest bardzo szybkie i proste:

  • Uruchom instalatora. Po zakończeniu ikona Edge zmieni się na nowe logo,
  • Uruchom nowy Edge. Zostaniesz przywitany ekranem powitalnym, na którym możesz zaimportować dane z Chrome, starego Edge lub zacząć od nowa. Będziesz miał wybór danych, które chcesz przenieść do nowego programu,
  • Pojawi się także możliwość włączenia synchronizacji przeglądarki na różnych urządzeniach za pomocą konta Microsoft. Będziesz miał tu do wyboru kilka elementów takich jak ulubione, hasła, adresy, ustawienia,
  • Będziesz mógł także skonfigurować wygląd nowych kart. W czasie konfiguracji zostaniesz zapytany o dostosowanie wyglądu przeglądarki. Będziesz mógł wybierać spośród zestawu motywów: inspirujących, informacyjnych lub skoncentrowanych. Każdy z tych motywów zapewnia inne wrażenia na stronie nowej karty w Edge Chromium. Inspirujący wygląd, bierze nowe obrazy z Bing i umieszcza je jako tło. Skoncentrowany wygląd tworzy tradycyjne przeglądanie i usuwa wszystkie tła na korzyść pustej strony z logo Microsoft i najczęściej odwiedzanych stron internetowych. Wreszcie, dzięki informacjom, możesz położyć większy nacisk na kanał informacyjny, przeglądać najważniejsze wiadomości dnia i inne historie.

Polecam przeglądarkę każdemu, kto ma ochotę coś zmienić w swoim technologicznym świecie. Ja zaryzykowałem i opłaciło się, jestem z niej zadowolony.

Źródło: theverge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.