ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s11 s20 nazwa one ui funkcje

[SPT #95] 120 Hz w Galaxy S20, Windows 7 umarł, nowy Edge już tu jest

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Kolejna edycja subiektywnego podsumowania tygodnia (SPT) przed Wami. Zobaczcie, które wpisy wzbudziły moje największe zainteresowanie.

Pochwała

Nowy Microsoft Edge. Przeglądarka Microsoftu na silniku Chromium już jest dostępna. Używam jej od kilku miesięcy w wersji beta i jestem bardzo zadowolony. Wczoraj w końcu mogłem przejść na oficjalną wersję. Mój „user experience” poprawił się jeszcze bardziej. Już nigdy nie wrócę do Google Chrome.

Instagram z przeglądarki. Facebook w końcu zadbał o to, żeby jeden z jego najpopularniejszych portali miał poprawną wersję w Internecie. Raczej z niej nie będę korzystał, bo wolę aplikację, jednak jestem pewien, że taka forma obcowania z portalem, spodoba się wielu użytkownikom.

Lepsze prognozy pogody. Dzięki sztucznej inteligencji i 5G prognozy pogody staną się jeszcze bardziej dokładne. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ nieraz od map meteorologicznych uzależniam moją aktywność. Niejednokrotnie pogoda płatała różne figle, których się nie spodziewałem.

Koniec wsparcia dla Windows 7. Nie da się w nieskończoność wspierać platformy, która jest przestarzała. Nie dziwię się, że Microsoft w końcu zdecydował się zakończyć wsparcie dla Windows 7. Użytkownicy, którzy chcą mieć zabezpieczony system, powinni przesiąść się na Windows 10. Mimo swoich wad związanych z aktualizacjami, to całkiem przyzwoity system.

Odświeżanie 120 Hz w Galaxy S20. O częstotliwości odświeżania ekranu na poziomie 120 Hz pisał w ostatnich dniach na Twitterze iceuniverse. Po kilku dniach sprzecznych informacji, w końcu poznaliśmy prawdopodobnie ostateczne dane dotyczące wyświetlacza Galaxy S20. Częstotliwość odświeżania będzie mogła wynosić 60 Hz w przypadku FHD i WQHD oraz 120 Hz w przypadku FHD. Jest to dobry ruch. Możliwość odświeżania 120 Hz przy rozdzielczości WQHD pożarłaby baterię smartfona w sposób błyskawiczny. Nie dziwię się, że Samsung wprowadzi tu ograniczenia.

Nowa aplikacja Windows 10. Jeżeli mieliście jakiekolwiek problemy z wyszukiwarką systemową Windows 10, to możecie odetchnąć. Microsoft wydał aplikację, która ma pomóc wykryć i naprawić wszelkie błędy z problemowym modułem. Dodatkowo, aktualizacje Windows 10 przestaną być zabugowane.

Krytyka

Karnet na Hulajnogi. Wypożyczanie elektrycznych hulajnóg to świetna idea, która sprawdza się w dużych miastach. Miałem okazje z takiego środka transportu korzystać nieraz. Ucieszyła mnie zatem informacja, że Lime wprowadzi abonament dla użytkowników. Niestety moja mina zrzedła, jak przeczytałem szczegóły oferty. Korzystający będą mogli zapłacić 19,99 zł za 7 dni. W tym pakiecie znajduje się jedynie bezpłatne odblokowywanie pojazdów. Szkoda, że Limie nie zaproponuje prawdziwego abonamentu.

iPhone 9 z Face ID. Nie wierzę w takie plotki. Apple chcąc wypuścić urządzenia o niewielkich rozmiarach i małej cenie, nie umieści droższej technologii. Poza tym onleaks rzadko kiedy się myli. W iPhone 9 zobaczymy Touch ID, ale raczej na pewno nie Face ID.

Mac dla graczy. Nie wierzę w to, że takie urządzenie ujrzy światło dzienne. Apple nie nadaje się na rynek gier, a komputer przeznaczony do gier za ponad 20000 zł to totalnie nietrafiony pomysł.

Sprawdź najnowsze wpisy