użytkownicy allegro wspierają wośp

Użytkownicy Allegro wspierają WOŚP. Jak do nich dołączyć?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Artykuły

Choć główne wydarzenia związane z 28. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, to użytkownicy Allegro wspierają WOŚP w dalszym ciągu. W tej edycji doskonale znanej, charytatywnej akcji na Allegro udało się uzbierać już ponad 11 mln złotych i kwota ta cały czas się zwiększa.

Użytkownicy Allegro wspierają WOŚP na różne sposoby

Najbardziej znaną formą wspierania WOŚP przez Allegrowiczów są licytacje. Obecnie wciąż trwa ponad 40 tysięcy z nich. Charytatywne aukcje, z których środki zostaną przekazane na WOŚP, organizowane są od 1 grudnia 2019 do 31 stycznia 2020. Licytacje potrwają więc jeszcze ponad dwa tygodnie, choć niektóre z nich już się kończą.

użytkownicy allegro wspieraj wośp

Do wylicytowania są przeróżne przedmioty i usługi. Obecnie do liderów należy samochód Land Rover, którego obecna kwota to ponad 100 tysięcy złotych, a licytacja zakończy się dopiero za 16 dni. Popularnością cieszą się także aukcje, na których można wygrać spotkania z gwiazdami muzyki i filmu oraz treningi ze znanymi sportowcami. Chcąc wesprzeć WOŚP za pomocą aukcji, mamy dwie możliwości. Pierwsza to wzięcie udziału w jednej z licytacji i podjęcie próby wygrania aukcji. Wśród ponad 40 tysięcy ofert każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy też sami wystawić coś na Allegro, deklarując, że kwota podana przez zwycięzcę licytacji ma być przekazana na WOŚP. Obok naszej oferty pojawi się wtedy specjalny znaczek informujący o celu, na który trafią pieniądze. Ogłoszenie pojawi się też na specjalnej stronie z licytacjami dla WOŚP.

użytkownicy allegro wspierają wośp

Allegro udostępniło również swoim użytkownikom wirtualną puszkę WOŚP. Mamy możliwość wrzucenia do niej datku niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujemy. Na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy możemy w ten sposób przeznaczyć od 5 do 100 zł.

użytkownicy allegro wspierają wośp

Oprócz głównej strony z licytacjami funkcjonuje także witryna Rzeczy od Serca. Tam znajdują się aukcje przedmiotów i wydarzeń zaoferowanych przez gwiazdy sportu, muzyki, biznesu i polityki. W tej edycji akcji możemy wylicytować m.in. replikę medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk czy dzień w Sądzie Najwyższym z Małgorzatą Gersdorf.

Allegro współpracuje z WOŚP od 20 lat

Przez lata wspierania WOŚP na Allegro zebrano 64 301 712,12 zł przekazanych na ten cel. Blisko 850 tysięcy zł zostało zebranych do wirtualnej puszki. Rekordowy był ubiegły rok. Zebrano wtedy ponad 12 mln zł, odbyło się ponad 161 tysięcy licytacji. Najbardziej zaangażowany kupujący wygrał 574 licytacje, a najbardziej zaangażowany sklep wystawił 1966 aukcji.

użytkownicy allegro wspierają wośp

Po raz kolejny przekroczyliśmy wszyscy „barierę dźwięku”! To, co wydarzyło się podczas finałowych aukcji, było czymś nieprawdopodobnym! Po raz kolejny niesamowicie wzmocniliście konto naszej zbiórki. Licytacje były kolorowe, ciekawe, pełne humoru. Dziękujemy darczyńcom, dziękujemy licytującym! Dziękujemy Allegro za hipercudowną obsługę i za bycie z nami od tylu lat. Dzięki aukcjom WOŚP będziemy mogli zrealizować ogrom pomysłów służących nam wszystkim. Dziękujemy Polakom w Polsce i za granicą, którzy z bardzo wielu zakątków świata brali udział w licytacjach. – podsumowywał po ubiegłorocznym finale WOŚP Jurek Owsiak.

Na co zbierane są pieniądze podczas tej edycji WOŚP?

Zarówno wrzucając pieniądze do wirtualnej puszki, jak i licytując przedmioty bądź wspierając 28. finał WOŚP w inny sposób, przekazuje się wsparcie na ten sam cel. Jest nim zakup urządzeń do diagnostyki i leczenia w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Czytaj także: Niezniszczalna bateria litowo-jonowa opracowana przez naukowców

Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów – czytamy na stronie WOŚP.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy