Kolejny tydzień stycznia za nami. To były dni pod znakiem targów CES. Co interesującego się wydarzyło? Zapraszam do lektury subiektywnego podsumowania tygodnia (SPT).

Pochwała

Kontroler od Razera. Gdybym miał nałogowo grać w gry na telefonie, to kupiłbym ten kontroler. Jeszcze nigdy nie narzekałem na produkty tej firmy, mogę więc się założyć, że to akcesorium spełni oczekiwania każdego gracza. Co w nim takiego specjalnego? Szczegóły we wpisie.

5G w Gdyni. Cieszę się, że Gdynia jako pierwsze miasto będzie miała możliwość korzystania z sieci 5G. Szkoda tylko, że dotyczy to operatora Play, z którego usług nie korzystam. Orange, czekam na Was!

iPhone 9. Jeżeli kogoś nie stać na bardzo drogie flagowce Apple, to być może będzie zainteresowany kupnem nadchodzącego średniaka. Nowe urządzenie będzie miało najnowszy procesor Apple, więc iOS powinien tu działać błyskawicznie. Oby tylko cena nie przekraczała 2000 zł.

Tryby baterii Fossil. To czego Google nie potrafi, Fossil zrobił. Mowa o świetnych trybach baterii w smartwatchach producenta. Korzystam z urządzenia Emporio Armani Smartwatch 3 (od Fossila) i bardzo chwalę funkcję wprowadzoną przez Fossila. Dobrze, że firma udostępni ją na starszych urządzeniach.

Samochód elektryczny Sony. To chyba największe zaskoczenie targów CES. Kto by pomyślał, że firma zajmująca się głównie produkcją sprzętu RTV oraz podzespołów, pokaże prototyp elektrycznego auta. Co wyróżnia pojazd na tle konkurencji? Zapraszam do wpisu.

Lenovo ThinkPad X1 Fold. Oto przyszłość tabletów. Lenovo pokazało model ze zginanym ekranem. Producent dorzuca też klawiaturę do urządzenia. Zobaczcie, jak to wygląda we wpisie Pawła.

OnePlus 8 Lite. Tani smartfon od chińskiej firmy z pewnością znajdzie grono nabywców. Xiaomi powinno się bać.

Playstation 5 zapowiedziane. Wielu graczy z pewnością czeka na jakiekolwiek informacje o PS5. Na CES Sony potwierdziło część plotek dotyczących urządzenia. Przy okazji firma pochwaliła się danymi dotyczącymi sprzedaży PS4 i użytkowników tej konsoli. Szczegóły we wpisie Kacpra.

Huawei i 2020 rok. Przed Huawei bardzo trudny rok z uwagi na ban, jaki firma otrzymała od Google. Jednak cieszy mnie to, że spółka się nie poddaje i zamierza rozwinąć swoje własne usługi na smartfony. Pozytywne jest też to, że przedsiębiorstwo w końcu nie owija w bawełnę i potwierdza, że 2020 rok będzie dla niego naprawdę trudny i pełen wyzwań.

Krytyka

Niewidzialny aparat OnePlus. Nie przemawia do mnie ta koncepcja. Nie wiem, czemu ma służyć. Firma mogłaby się wziąć za jakość zdjęć tworzonych aparatem, a nie za jego ukrywanie.

Sony Xperia 5 Plus. To mi się zdecydowanie nie podoba. Sony najwyraźniej będzie kontynuowało design pilota do telewizora. Najnowszy smartfon bowiem będzie podłużny, a jego ekran płaski. Ponadto skaner linii papilarnych zostanie umieszczony na bocznej krawędzi urządzenia, w dobie, kiedy w konkurencyjnych telefonach czytniki znajdują się w ekranie. Jestem na nie.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.