Wiele wskazuje na to, że legendarna kreskówka dla dorosłych może jeszcze powrócić – CDA przejęło prawa do Kapitana Bomby!

CDA właścicielem Kapitana Bomby

kapitan bomba

Spółka CDA S. A. przejęła od 4Fun Media S. A. autorskie prawa majątkowe to filmów Kapitan Bomba, Laserowy Gniew Dzidy i Kaliber 200 Volt. W ramach umowy przejęte zostają 164 odcinki Kapitana Bomby oraz 2 filmy pełnometrażowe, 10 odcinków Laserowego Gniewu Dzidy i 18 odcinków serialu Kaliber 200 Volt. Przejęty zostaje także sklep z gadżetami Kapitana Bomby oraz fanpage na Facebooku. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Wszystkie materiały będą dostępne dalej w serwisie YouTube oraz bezpłatnie na cda.pl. Ponad to dla subskrybentów CDA Premium zostaną udostępnione materiały w lepszej jakości i bez cenzury. Warto przy okazji wspomnieć, że CDA przy współpracy z Bartoszem Walaszkiem (autorem Kapitana Bomby) stworzyło bardzo podobny serial Porucznik Kabura, który jest cały czas rozwijany.

Czy Kapitan Bomba powróci?

laserowy gniew dzidy

Niestety, póki co nie pojawiły się żadne oficjalne informacje na temat premiery nowych odcinków Kapitana Bomby. Wiele wskazuje jednak na to, że może kiedyś do tego dojść. Po pierwsze CDA jest teraz właścicielem wszelkich praw i musieli mieć w tym zakupie jakiś interes. Po drugie CDA już współpracuje z Bartoszem Walaszkiem, a tylko on jest w stanie kontynuować tę serię w niezmienionej formie. Po trzecie sam Bartosz Walaszek dawał do zrozumienia, że nie kontynuuje Kapitana Bomby bo nie może, pewne nawiązania pojawiały się w innych kreskówkach. Po czwarte Kapitan Bomba nadal jest w Polsce bardzo mocną marką. Do dziś w sieci cytowane są kultowe wypowiedzi oraz wspominane całe odcinki. W komentarzach pod tworzonymi dziś kreskówkami często pojawiają się pytania o nowe odcinki Kapitana Bomby. Fani chcą kontynuowania tej serii, co dla CDA może okazać się żyłą złota i ogromnym motorem napędowym na rynku VOD zdominowanym przez amerykańskich gigantów. Jako ciekawostkę mogę dodać, że w swoim czasie krążyły pogłoski, według których prawa do Kapitana Bomby miał przejąć nieistniejący już na polskim rynku Showmax. Jak widać okazały się one nieprawdziwe.

Zobacz też: Wiemy, ile zarabia kierownictwo Netflixa i jakie są przychody całej platformy

CDA – od piractwa na szczyt

cda.pl

Nie da się ukryć, że CDA nie ma najlepszej opinii. Serwis początkowo przymykał oko na pirackie filmy dodawane przez użytkowników, przez co szybko przylepiono mu metkę pirackiego. Do dziś znajdziemy tam wiele filmów, które nie koniecznie powinny się tam znaleźć. To jednak powoli odchodzi w zapomnienie, CDA od jakiegoś czasu buduje serwis VOD z prawdziwego zdarzenia. Obecnie CDA może pochwalić się już pierwszą produkcją na wyłączność, ponad to 4 miesiące temu serwis poinformował, że CDA Premium ma już 200 tysięcy subskrybentów. Takie informacje cieszą, ponieważ potrzebny jest prawdziwy serwis VOD dostosowany do naszego rynku, który zaoferuje polskie produkcje. Pytanie, czy CDA jest już na tym poziomie, aby np. finansowo poradzić sobie ze stworzeniem większej ilości oryginalnych produkcji.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.