Spójrzmy prawdzie w oczy, odtwarzacze wideo, które są dostarczane z komputerami PC i Mac, po prostu ograniczają się do podstawowych opcji. Te domyślne programy nie zawsze są łatwe w użyciu, nie zawsze działają z dowolnym formatem wideo, który chcesz oglądać i brakuje im zaawansowanych narzędzi, które pozwalają uzyskać najwyższą jakość obrazu i dźwięku podczas oglądania filmów na komputerze. Na szczęście dostępnych jest wiele darmowych odtwarzaczy wideo, których można użyć do poprawy jakości oglądania wideo. Są to zarówno proste aplikacje, które usprawniają proces ładowania i oglądania filmów, jak i wysoce zaawansowane programy, które oferują szeroki zestaw ustawień wideo. Oto najlepsze odtwarzacze wideo na Twój komputer.

Odtwarzacze wideo na Twój komputer

VLC Media Player

VLC Media Player to darmowy odtwarzacz wideo, który poradzi sobie z dowolnymi filmami. To niezwykle wszechstronne oprogramowanie może odtwarzać filmy w 360 stopniach, wideo o rozdzielczości do 8K oraz klipy w skompresowanych formatach plików. Prawdziwym wyzwaniem VLC Media Player jest znalezienie filmów, których to oprogramowanie nie odtworzy.

VLC

Ten darmowy odtwarzacz wideo oferuje także imponujący zestaw narzędzi i elementów sterujących. Możesz dostosować ustawienia filmów, aby poprawić jakość odtwarzania lub dźwięku, a także dodać filtry, aby zmienić wygląd poszczególnych klipów. VLC Media Player działa również z synchronicznymi napisami, co jest pomocne przy oglądaniu filmów z wyłączonym dźwiękiem.

Jedynym poważnym minusem, jaki należy zauważyć w VLC Media Player, jest to, że interfejs ukrywa wiele z tych narzędzi. Dostęp do niektórych bardziej zaawansowanych funkcji i korzystanie z nich jest znacznie trudniejsze.

Zobacz także: Microsoft Edge na Androida – warto wypróbować

GOM Player

GOM Player oferuje wiele zaawansowanych funkcji odtwarzania filmów. Oprogramowanie obsługuje filmy 360 stopni i 8K, a także oferuje opcję odtwarzania z YouTube na pulpicie. Ustawienia dostosowywania odtwarzania wideo nie są tak rozbudowane, jak te dostępne u konkurencji, ale są o wiele łatwiejsze w użyciu.

GOM Player odtwarzacze wideo na Twój komputer

GOM Player jest dostarczany z szeroką gamą kodeków, ale ma także przeszukiwalną bibliotekę, dzięki czemu możesz odtwarzać niemal każdy rodzaj klipu. Odtwarzacz jest zgodny z napisami synchronicznymi. Ponadto można nawet importować całe listy odtwarzania, używając typów plików takich jak: .pls lub  .asx. GOM Player obsługuje także screencast, dzięki czemu można podłączyć komputer do telewizora lub projektora i odtwarzać na większym ekranie.

5KPlayer

5KPlayer to jedna z bardziej wszechstronnych bezpłatnych opcji nie tylko oglądania filmów, ale zarządzania całą ich kolekcją. Oprogramowanie pozwala dodać bibliotekę wideo komputera, dzięki czemu możesz wybierać filmy z poziomu 5KPlayer zamiast przeszukiwać dysk twardy. Ponadto możesz przesyłać strumieniowo filmy bezpośrednio z YouTube i korzystać z AirPlay firmy Apple do wyświetlania filmów na wielu urządzeniach.

Odtwarzacz obsługuje prawie każdy typ formatu wideo, w tym filmy 360 stopni i 8K. Ustawienia zarządzania odtwarzaniem audio i wideo są dość wszechstronne, choć nie są skomplikowane w stosunku do elementów sterujących dostępnych w VLC Media Player.

Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w 5KPlayer, jest to, że darmowy model jest obsługiwany przez reklamy. Nie pojawią się podczas oglądania filmu, ale mogą być denerwujące podczas przeszukiwania biblioteki lub poprawiania ustawień.

Pot Player

Pot Player to niesamowicie potężny darmowy odtwarzacz wideo. Ma wbudowaną ogromną gamę kodeków i obsługuje nie tylko filmy 360 stopni i 8K, ale także filmy 3D. Jeśli wrzucisz do tego programu format pliku, który nie jest już obsługiwany, Pot Player automatycznie pobierze dla ciebie potrzebne kodeki.

odtwarzacze wideo na Twój komputer potplayer

Pot Player zawiera również darmowy rejestrator ekranu i narzędzia do edycji wideo. Opcje dostosowywania odtwarzania są bardzo imponujące, a klawisze skrótów umożliwiają dostęp do najczęściej używanych ustawień bez żadnych problemów.

Jakby tego wszystkiego było mało, Pot Player to zaskakująco lekkie oprogramowanie. Ładuje się szybciej niż jakikolwiek inny odtwarzacz wideo, darmowy lub płatny i zużywa stosunkowo mało zasobów komputera, nawet podczas odtwarzania dużych filmów.

Media Player Classic – Home Cinema

Zestawienie: „najlepsze odtwarzacze wideo na Twój komputer” zamyka Media Player Classic – Home Cinema. Jest to zaktualizowana wersja starego programu dla systemu Windows. Przeszedł on długą drogę, odkąd został wydany ponad dekadę temu. Najnowsza wersja jest silnym konkurentem dla VLC Media Player i innych darmowych aplikacji do odtwarzania.

media player classic

To, co naprawdę wyróżnia Media Player Classic, to fakt, że ma dostosowywane paski narzędzi. To znacznie ułatwia dostęp i korzystanie z bogactwa opcji odtwarzania. Chociaż interfejs użytkownika jako całość jest dość unikalny, układ menu sprawia, że stosunkowo łatwo jest znaleźć potrzebne elementy sterujące.

Co ciekawe, to oprogramowanie jest również bardzo lekkie. Zostało zaprojektowany do pracy na tych samych komputerach, na których działał oryginalny Media Player Classic, co oznacza, że wymaga bardzo małej mocy obliczeniowej. Mimo to obsługuje prawie każdy typ pliku multimedialnego, w tym filmy 360 stopni i 8K.

Źródło: techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.