Pierwszy niepełny tydzień stycznia za nami. Co ciekawego wydarzyło się na przełomie roku? Zapraszam do lektury subiektywnego podsumowania tygodnia (SPT).

Pochwała

Xiaomi Mi Watch Color. Po klonie Apple Watch przyszedł czas na kolejne urządzenie noszone od Xiaomi. Tym razem światło dzienne ujrzał Mi Watch Color. Urządzenie zaoferuje standardowy zestaw dla tego typu sprzętu, czyli powiadomienia na nadgarstku, śledzenie aktywności i aż 2 tygodnie pracy w tradycyjnym trybie. Cena będzie wynosiła około 430 zł, czyli jest adekwatna do funkcji.

Wygląd smartfonów. Niestety muszę się zgodzić z Kacprem. Wygląd smartfonów będzie wyjątkowo nudny. Już teraz rynek urządzeń mobilnych staje się nieinteresujący pod względem designu. Jedyne co wyróżnia urządzenia na przednim panelu to kształt notcha lub jego brak. Z tyłu z kolei większość nadchodzących flagowców będzie miała bardzo podobnie wyglądający panel aparatu. Aż niedobrze się robi, jak pomyślę, co będzie dalej.

Grudzień przełomowy dla naszego portalu. Podsumowanie roku pod względem najchętniej czytanych tekstów przedstawił Łukasz. W artykule przeczytacie też o typowym czytelniku. Wyniki, jakie osiągnęliśmy, przez ostatnie miesiące, utwierdziły nas w przekonaniu, że obraliśmy bardzo dobry kierunek. 2020 rok będzie jeszcze lepszy!

Samsung Galaxy S20. Myślę, że zmiana nazewnictwa to dobra zmiana. Nie będziemy mieli do czynienia z Galaxy S11, ale z S20 i jego braćmi w postaci S20+ oraz S20 Ultra. Nomenklatura ewidentnie wskazuje na „nowy początek” kolejnej dekady. Od teraz każdy rok będzie wskazywał na nazwę modelu. Jest to bardzo trafny ruch.

Czytniki linii papilarnych dla mas. Skanery linii papilarnych są obecnie bardzo popularne w urządzeniach mobilnych. Niestety budżetowe smartfony wciąż mają je umieszczone zazwyczaj na tylnych panelach. To się może wkrótce zmienić, ponieważ skanery linii papilarnych wkraczają na ekrany LCD. Firma Goodix Technology opracowała technologię, która umożliwia używanie czytnika z wyświetlaczem LCD.

Smartfony z najlepszą baterią. Długość pracy na jednym ładowaniu to bardzo ważne kryterium przy wyborze smartfona. Zobaczcie zatem zestawienie najlepszych urządzeń mobilnych w tym obszarze. Na liście jest kilka zaskoczeń.

Krytyka

Wojna cenowa definitywnie zakończona. Już 2019 rok przyniósł ostateczne zakończenie wojny cenowej. Inwestorzy giełdowi wręcz rzucili się na akcje telekomów. Możemy zobaczyć, jak bardzo kursy akcji np. Orange lub Play urosły od początku ubiegłego roku. To jednak zła informacja dla klientów. Najnowsze informacje z obozu Play potwierdzają nowy trend. Sieć zmieniła cennik i wprowadziła nowe, wyższe stawki.

iPhone 12 bez notcha. Nie wierzę w to. Jest jeszcze za wcześnie na takie rozwiązanie. Co najwyżej możemy doczekać się mniejszego wycięcia, ale Apple nie jest jeszcze gotowe na umieszczenie czujników Face ID pod ekranem. Zginane ekrany są delikatne. Najpierw pokazał to Samsung Galaxy Fold, którego można było łatwo uszkodzić. Teraz tezę potwierdza Huawei Mate X. W Internecie można znaleźć film, na którym widać jego uszkodzony wyświetlacz.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.