ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
smartfon powyżej 4000 zł

Jaki smartfon powyżej 4000 zł kupić?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Smartfon powyżej 4000 zł to produkt, który powinien spełniać najwyższe standardy i wyznaczać trendy w branży urządzeń mobilnych. Choć rankingi sprzedaży pokazują, że większość osób decyduje się na zdecydowanie tańsze telefony, to są też tacy, którzy chcą mieć absolutnie flagowego smartfona. Właśnie dla nich powstało to zestawienie, a także dla tych, którzy z czystej ciekawości chcą dowiedzieć się, co oferują najdroższe telefony na rynku.

Czego możemy spodziewać się, kupując smartfon powyżej 4000 zł?

Jak łatwo się domyślić, wśród najdroższych urządzeń na rynku nie ma miejsca na kompromisy. Flagowe smartfony oferują najwyższą wydajność oraz są precyzyjnie wykonane. Czy różnica w działaniu między tymi telefonami a urządzeniami o kilkaset (lub nawet więcej) zł tańszymi jest na tyle duża, że warto dopłacać do kwoty powyżej 4000 zł? To już każdy musi ocenić sam. Nie przedłużając, przejdźmy do głównych bohaterów tego zestawienia.

Apple iPhone 11 Pro – jeszcze lepszy ekran i aparat

smartfon powyżej 4000 zł

Wśród najlepszych telefonów do 4000 zł znalazł się iPhone 11. Teraz przyszedł czas na jego ulepszoną wersję z dopiskiem Pro. Choć oba smartfony są podobne, to iPhone 11 Pro ma pewną przewagę nad zwykłą jedenastką. Po pierwsze, model Pro ma ekran OLED o rozdzielczości 1125 × 2436 px, co daje 463 ppi. Wersja bez dopisku Pro ma ekran IPS o gorszej rozdzielczości, choć sam wyświetlacz jest nieco większy. Apple w modelu Pro umieściło trzeci obiektyw tylnego aparatu, czego zabrakło w standardowej wersji jedenastki. Usatysfakcjonowane będą osoby, które potrzebują dużej ilości pamięci na pliki – iPhone 11 Pro oprócz podstawowej wersji pamięciowej może mieć 256 GB lub nawet 512 GB pamięci wewnętrznej.

Kup iPhone 11 Pro najtaniej:

Samsung Galaxy Note10+ – bardzo duża powierzchnia robocza

smartfon powyżej 4000 zł

Galaxy Note10+ ma jeszcze większy ekran niż wersja bez plusa. Jego przekątna wynosi aż 6,75″, czyli prawie tyle, ile miały ekrany popularnych kilka lat temu tabletów. Samsung zdecydował się też na lepszą baterię (4300 mAh) i większą ilość pamięci operacyjnej. Galaxy Note10+ ma aż 12 GB RAM-u. Ilość obiektywów aparatu fotograficznego nie jest wprawdzie czynnikiem całkowicie determinującym jakość zdjęć, ale gdyby dla kogoś trzy obiektywy to było za mało, Galaxy Note10+ ma też czwarty. Design urządzenia jest prosty i minimalistyczny, a jednocześnie bardzo estetyczny.

Kup Galaxy Note10+ najtaniej:

Samsung Galaxy Fold – smartfon ze składanym ekranem

smartfon powyżej 4000 zł

Poprzednie telefony w tym zestawieniu były jedynie ulepszonymi wersjami urządzeń, które już same w sobie były dobre. Producenci zdecydowali się zwyczajnie na dodanie większej ilości pamięci czy dodatkowego obiektywu aparatu. Galaxy Fold jest natomiast przełomem, bo to smartfon ze składanym ekranem. Na ten moment jest to rzecz praktycznie niespotykana u innych producentów. Od strony wydajności z modelem Galaxy Fold nie powinno być żadnych problemów. Smartfon ma 12 GB pamięci RAM oraz Snapdragona 855. Cena urządzenia jest jednak rekordowa – w jednym z popularnych marketów z elektroniką za telefon musimy zapłacić 9000 zł. W jakim stopniu składany ekran jest użyteczny oraz co dokładnie potrafi Galaxy Fold – tego dowiecie się z recenzji przygotowanej przez Łukasza.

Kup Galaxy Fold najtaniej:

Apple iPhone 11 Pro Max – gdy 5,8″ to za mało…

smartfon powyżej 4000 zł

Smartfon iPhone 11 Pro Max wyróżnia się na tle opisanego już tutaj 11 Pro w zasadzie jedynie ekranem. Zamiast 5,8″ mamy 6,5″. Jeśli komuś zależy na dużym wyświetlaczu, zakup wersji Pro Max może być uzasadniony. Trzeba się jednak liczyć z wyższą wagą urządzenia – to aż 226 g. Jeśli chodzi o wydajność, to procesor Apple A13 w połączeniu z 4 GB pamięci RAM z pewnością umożliwią komfortową pracę.

Kup iPhone 11 Pro Max najtaniej:

Zestawieniem smartfonów powyżej 4000 zł kończymy nasz cykl

W tym miejscu zazwyczaj pojawiały się różne alternatywy prezentowanych urządzeń jak, chociażby smartfony używane. Nikt jednak nie kupuje telefonu za ponad 4000 zł z drugiej ręki i nie miałoby to najmniejszego sensu. Osoby, które przeczytały ten artykuł z ciekawości, a planują zakup tańszego urządzenia, zapraszam do pozostałych poradników z serii:

W 2020 roku producenci z pewnością przygotują wiele premier ciekawych urządzeń. Za kilka miesięcy wrócimy do Was z kolejnym zestawem poradników, jaki smartfon wybrać.

Sprawdź najnowsze wpisy