Świąteczny czas już za nami. Był to czas wielu podsumowań, poradników, ale nie tylko. Zobaczcie, co interesującego działo się w mijających siedmiu dniach.

Pochwała

Samsung Galaxy S11. Każdy, kto jest zainteresowany nadchodzącą linią, znajdzie coś dla siebie. Samsung bowiem wyda 3 wersje popularnej serii. W sklepach znajdzie się Galaxy S11e, S11 oraz S11+. Ja biorę plusa. Aha, być może nowe flagowce będą nazywały się odpowiednio Galaxy S20e, S20 oraz S20+, ale nie jest to pewne. W linku znajdziecie porównanie wielkości ekranów urządzeń.

Najlepsze rozszerzenia Firefox. Jeżeli używacie przeglądarki od Mozilli, sprawdźcie podane przeze mnie dodatki. Użytkownicy Chrome nie mają czego zazdrościć.

Akumulatory litono-metalowe. Najwyraźniej przeszkody wynikające z bezpieczeństwa baterii litowo-metalowych zostały zażegnane i wkrótce zobaczymy je na rynku. Zaletą tego typu ogniw jest dwukrotny wzrost gęstości energii.

Nowy Edge jest świetny. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji używać nowego Edge’a, który działa na Chromium, to zapraszam do lektury moich wrażeń. Przeglądarka zapowiada się na solidnego rywala dla Chrome i Firefox.

Jak oszczędzać baterię w Android 10. Zielony robot w najnowszej wersji ma bardzo wiele możliwości oszczędzania energii. Jak wycisnąć z niego, jak najwięcej? Przeczytajcie mój wpis.

Najbardziej funkcjonalna przeglądarka na Androida. Pod uwagę wziąłem 5 przeglądarek i kilkanaście najpopularniejszych funkcji. Która aplikacja wygrała mój test? Przy okazji możecie też sprawdzić najszybsze przeglądarki na Androida.

Najlepsze alternatywy dla Google Play. Nie musisz pobierać aplikacji przez oficjalny Sklep Play. W innych miejscach często są one tańsze lub nawet darmowe. Jednak uważaj, korzystanie z takich rozwiązań może narazić Cię na niebezpieczeństwo.

Krytyka

5 aparatów w Huawei P40. Wśród 5 sensorów na uwagę zasłuży z pewnością teleobiektyw peryskopowy 12 Mpix z 10-krotnym zoomem optycznym. Wszystko pięknie, ale co z tego, skoro Huawei P40 najprawdopodobniej nie zadebiutuje ze wsparciem Usług Google…

Lucyfer w kościele. Tekst tego newsa jest bardzo zabawny. Nie rozumiem, o co ksiądz robi aferę. Każdy może nazwać sieć Wi-Fi, jak mu się podoba. Podobno żyjemy w wolnym kraju. Bynajmniej nazwa „Lucyfer” nie powinna nikogo obrażać. Nasi czytelnicy słusznie wskazywali, że wierni powinni się w kościele modlić, a nie patrzyć w telefony.

Greta Thunberg Malware. Uważajcie na maile z popularną ekolożką w roli głównej. Wizerunek i nazwisko dziecka zostało wykorzystane do niecnych celów. W fałszywym mailu znajduje się plik .doc, którego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera! Strzeżcie się!

Asystent głosowy zwariował. Alexa życzyła użytkowniczce śmierci. Asystent głosowy powiedział, że bicie serca jest złe dla naszej planety i warto się upewnić, że użytkowniczka się zabije. Chyba nie tego oczekiwali programiści Alexy.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.