Każdy, kto korzystał z systemu Windows w więcej niż jednej wersji, wie, że bez względu na to, ile narzędzi Microsoft doda do swojego systemu operacyjnego, zawsze warto mieć programy i narzędzia, które poprawią tzw. user experience. Oto najlepsze Aplikacje na system Windows, które przydadzą się na każdym komputerze z platformąMicrosoftu.

Aplikacje na Windows

Affinity Photo

Aplikacje na Windows Affinity

Na komputerze prawdopodobnie przyda Ci się aplikacja do obróbki obrazów. Mimo, że Adobe Photoshop pozostaje królem pod względem funkcjonalności, posiadanie go oznacza, że utkniesz płacąc Adobe pieniądze na zasadzie subskrypcji. Dla niektórych jest to w porządku, ale Affinity Photo jest łatwiejsze do polecania, jeśli chcesz szczupłą, wydajną aplikację fotograficzną, która jest również niedroga (jednorazowy zakup 49 USD) i może być zainstalowana na dowolnej liczbie komputerów. Interfejs jest podobny do Photoshopa, więc weterani nie powinni czuć się zbyt zagubieni, a twórcy Affinity Photo regularnie dodają nowe funkcje.

Zobacz także: Oto świetne rozszerzenia dla Firefox. Chrome nie ma czego się wstydzić

Dwie aplikacje na Windows do haseł – 1Password lub Lastpass

1password

Nie trzeba dodawać, że jednym z najważniejszych sposobów uniknięcia kradzieży tożsamości i śledzenia wszystkich setek haseł tworzonych przez lata jest użycie dobrego menedżera haseł. Chociaż istnieje wiele dobrych aplikacji, 1Password i LastPass to dwa z najbardziej zalecanych programów. Oba pojawią się, aby zapisać hasła, oba dodadzą twój identyfikator i hasła automatycznie do Twoich aplikacji i oba zalecą losowe kombinacje. Możesz wypróbować je i wybrać ten program, który najbardziej Ci odpowiada.

Treesize

Aplikacje na Windows Treesize

Miejsce na dysku jest ograniczone i może się szybko skończyć. Często bywa tak, że próbujesz coś zainstalować, zanim się zorientujesz, że nie masz miejsca. Przydatna bezpłatna aplikacja o nazwie TreeSize Free jest świetna, ponieważ pomaga dowiedzieć się, co zajmuje najwięcej miejsca. Czasami mówi ci rzeczy, które możesz już wiedzieć – na przykład, że Twoja kolekcja zdjęć zajmuje połowę twojego napędu. W innych przypadkach pokazuje niektóre uśpione, niepotrzebne pliki, które po usunięciu mogą zwolnić kilka gigabajtów miejsca.

LibreOffice Writer

LibreOffice aplikacje na Windows

Jeśli Office 2019 lub Office 365 (ich porównanie znajdziesz w linku) nie przemawiają do Ciebie, możesz skorzystać z LibreOffice Writer. Jeśli wolisz używać lokalnego klienta do tworzenia dokumentów niż mniej bezpiecznego edytora tekstu online i nie chcesz płacić za Microsoft Word – LibreOffice Writer to doskonały wybór. Z biegiem lat ta aplikacja typu open source stała się zaawansowanym, bardzo użytecznym edytorem tekstu, który ma większość, jeśli nie wszystkie, funkcje oferowane przez droższe aplikacje biznesowe.

MalwareBytes

aplikacje na Windows MalwareBytes

MalwareBytes to świetna aplikacja do eliminacji malware. Działa nawet na starszych systemach jak np. Windows 8. Lepiej zawsze mieć ją pod ręką. Jest to jedno z najskuteczniejszych dostępnych rozwiązań chroniących przed złośliwym oprogramowaniem, a wersja dezynfekująca jest bezpłatna do użytku osobistego.

VLC Media Player

VLC

VLC to odtwarzacz multimedialny o otwartym kodzie źródłowym. Jest prostym, skutecznym i użytecznym odtwarzaczem dla Windows. (Można go pobrać również dla komputerów Mac, iPhone’ów, Chrome OS, Androida i wielu różnych platform GNU / Linux). Jest prosty, wydajny, obsługuje szeroką gamę kodeków audio i wideo i po prostu działa.

Audacity

Audacity

Podcasty i inna rozrywka audio są obecnie istotną częścią rozrywki multimedialnej. Jeśli jesteś twórcą audio – lub chcesz nim zostać – Audacity to dobry edytor audio. Ma różnorodne narzędzia do nagrywania i edycji, obsługuje audio 16-bitowe, 24-bitowe i 32-bitowe, ma wiele wtyczek i oferuje podgląd efektów, jakie będą miały te wtyczki. I to wszystko za darmo!

Wox

Wox aplikacje na windows

Wox wprowadza do systemu Windows program podobny do komputera Mac, który umożliwia wyszukiwanie aplikacji i plików lub szybkie wyszukiwanie w Internecie. Jest bardzo podobny do Alfreda na Macu. To znacznie bardziej zaawansowany sposób wyszukiwania niż wbudowana aplikacja w systemie Windows. Wox obsługuje również wtyczki, dzięki czemu możesz dostosować dokładnie to, czego szukasz, a nawet tłumaczyć języki bezpośrednio w programie.

Clipmate

clipmate aplikacje na windows

Clipmate jest użytecznym narzędziem w wielu wersjach systemu Windows. Służy do zapisywania tysięcy wycinków ze schowka, a nie tylko tego ostatniego. Możesz także edytować zapisane wycinki, formatować je i w końcu udostępniać. Chociaż system Windows 10 (wreszcie) ma możliwość dostępu do więcej niż jednego zapisu w schowku, Clipmate pozostaje narzędziem, które może być praktyczne dla niemal każdego arsenału wycinków.

Aplikacje na Windows na start czyli Ninite

Ninite aplikacje na windows

Ninite to świetna aplikacja do rozpoczęcia pracy z Windowsem. Wystarczy wejść na stronę Ninite, sprawdzić, które aplikacje chcesz zainstalować (długa lista obejmuje różne przeglądarki internetowe, aplikacje do przesyłania wiadomości, odtwarzacze multimediów, twórców dokumentów i obrazów i inne), a następnie nacisnąć przycisk Ninite. To takie proste.

Źródło: theverge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.