Grudzień powoli dobiega końca, a nadchodzi nowy rok. Wydaje mi się to więc świetną porą, aby stworzyć zestawienie przedstawiające najważniejsze premiery gier w 2020 roku. Nie ma sensu przedłużać wstępu, więc od razu przejdźmy do rzeczy – poniżej znajdziecie pięć pozycji, którym szczególnie warto się przyjrzeć w nadchodzącym roku. Kolejność jest przypadkowa.

1. Resident Evil 3 Remake

Resident Evil 3 Remake

Zaledwie kilkanaście dni Capcom oficjalnie zapowiedział Resident Evil 3 Remake, odświeżone i przebudowane wydanie hitu z 1999 roku. Główną bohaterką gry jest Jill Valentine, członkini oddziału S.T.A.R.S., która znalazła się w Raccoon City, gdzie akurat wybuchła epidemia zombie. Zwykłe „zombiaki” nie będą jednak tak dużym zagrożeniem, jak Nemesis – ogromny mutant, „Broń Bioorganiczna” stworzona przez tajemniczą korporację Umbrella. Premiera gry odbędzie się 3 kwietnia 2020 roku. W Resident Evil 3 Remake zagramy na PC, PlayStation 4 oraz Xboxie One.

2. Half Life: Alyx

Half Life Alyx

Kiedy wyszło na jaw, że powstaje nowy Half Life, świat zaniemówił. Niestety ekscytację graczy nieco stłamsił fakt, że w Half Life: Alyx zagramy tylko posiadając zestaw VR. Akcja gry ma miejsce tuż po inwazji na Ziemię, chwilę przed powrotem Gordona Freemana w drugiej części gry. Na temat samej fabuły nie wiemy jeszcze zbyt wiele, ale jeśli będzie przynajmniej tak samo wciągająca jak w poprzednich grach z serii, to będzie można mówić o ogromnym sukcesie. Premira Half Life: Alyx odbędzie się w marcu 2020 roku, jednak dokładna data nie jest znana. Gra ukaże się wyłącznie na PC.

3. Cyberpunk 2077

Premiera Cyberpunk 2077

Tworząc to zestawienie, nie mógłbym zapomnieć o naszym rodzimym Cyberpunku 2077, za którego odpowiada studio CD PROJEKT RED. W grze wcielimy się w postać V, przemierzającą fikcyjne miasto Night City. Pewnego razu bohater lub bohaterka (płeć postaci będzie można wybrać) wchodzi w posiadanie czipu z sekretem nieśmiertelności, którego pożądają „najgrubsze ryby” tego świata. Jak nie trudno się domyślić, ten fakt zapędzi nas, graczy, w niezłe tarapaty. Premiera Cyberpunka 2077 odbędzie się 16 kwietnia 2020 roku. Gra ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboxa One.

4. The Last of Us 2

the last of us part 2

The Last of Us 2 to kontynuacja hitu z 2013 roku, za którym stoi cenione studio Naughty Dog, mające na swoim koncie jeszcze m.in. serię Uncharted. W grze trafimy do świata opanowanego przez zombie, pięć lat po wydarzeniach z „jedynki”. Tym razem wcielmy się w postać 19-letniej Ellie. Niestety o samej fabule gry nie wiemy jeszcze zbyt dużo, ale znając Naughty Dog – z pewnością ciężko się będzie od niej oderwać. The Last of Us 2 ujrzy światło dzienne 29 maja 2020 roku. W grę zagramy wyłącznie na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5 (w późniejszym terminie).

5. Dying Light 2

Dying Light 2

Dying Light 2 to kolejna polska gra w dzisiejszym zestawieniu. Tym razem Techland, czyli studio odpowiedzialne za tę produkcję, zabierze nas w otwarty świat opanowany przez żądnych krwi zombie. Akcja gry będzie się toczyć 15 lat po wydarzeniach przedstawionych w „jedynce”, jednak sama fabuła będzie bardzo zbliżona do pierwowzoru. W dużym skrócie Dying Light 2 koncentruje się wokół osób, które starają się przetrwać w niesamowicie nieprzyjaznych warunkach. Premiera gry odbędzie się w 2020 roku, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana. Trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xboxa One.

Zobacz także: Już nie zarejestrujesz się numerem telefonu na Messengera – Facebook ogłasza zmiany

To by było na tyle, jeśli chodzi o 5 najważniejszych premier gier w 2020 roku. Jeśli uważacie, że jeszcze jakaś produkcja powinna się znaleźć w tym zestawieniu, to śmiało dajcie znać w komentarzach!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.