ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Święta 2019 – co obejrzeć, czego posłuchać i w co pograć w wolnym czasie?

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

Tegoroczne Święta trwają już w najlepsze. Wigilia już za nami, lecz nie oznacza to, że magia tego wyjątkowego czasu przemija, ponieważ będzie trwała jeszcze wiele dni. W tym zimowym okresie warto spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi po to, by naładować akumulatory na nadchodzący nowy rok. Od lat radosnym chwilom towarzyszy muzyka, film czy gry. W tym artykule przedstawię wam najlepsze propozycje na Święta, dzięki którym jeszcze bardziej wczujecie się w wyjątkowy klimat i może nawet wybaczycie tegorocznej pogodzie brak śniegu. Wesołych Świąt!

Czego posłuchać w Święta?

Magia Świąt nie byłaby taka sama bez wyjątkowych piosenek, które doskonale wprowadzają nas w specjalny nastrój. Przyznajcie sami – kto z nas nie lubi śpiewać utworów takich jak „All I Want for Christmas Is You”, „Thank God It’s Christmas”, „Merry Christmas Everyone” czy „Jingle Bell Rock”? W końcu warto pamiętać, że czekamy na nie przez praktycznie cały rok tylko po to, by mogły one grać przez zaledwie kilka tygodni. Z tego powodu warto nieustannie puszczać je w naszych domach. Prostym i skutecznym sposobem na wprowadzenie świątecznego klimatu do naszych czterech ścian jest skorzystanie z gotowych playlist, które przygotowane zostały przez największych streamingowych gigantów. Poniżej przedstawiam wam te, moim zdaniem, najciekawsze:

Pamiętajcie, że nawet jeśli nie korzystacie z żadnej usługi streamingowej, to wszystkie piosenki, jakie zebrane są na powyższych playlistach, bez problemu znajdziecie w serwisie YouTube. Tam też warto szukać klasycznych polskich kolęd, których często brakuje na platformach takich jak Spotify, Tidal czy Apple Music.

Co obejrzeć w te Święta?

Ekspres polarny

W Święta nie może zabraknąć również klasycznych zimowych filmów, dzięki którym nawet brak śniegu za oknem może przestać być problemem. Jeśli szukacie najlepszych świątecznych produkcji, to warto zajrzeć na platformy streamingowe – w telewizji wybór nie jest zbyt duży, a czasu spędzonego z rodziną na oglądaniu bardzo długich reklam nikt nam nie zwróci. W tej części artykułu przedstawię wam najlepsze miejsca, w których znaleźć można filmowe hity oraz polecę kilka tytułów, które uznawane są za klasyki.

Co warto jednak obejrzeć w te Święta? Moje propozycje, które wprowadzą nas w wyjątkowy nastrój to:

  • Kevin Sam w Domu – ten film o przygodach młodego chłopca zna chyba każdy. Jest on dostępny na większości platform streamingowych, także nie będzie problemu z jego znalezieniem.
  • Ekspres Polarny – piękna bajka o chłopcu, który wyrusza w podróż na Biegun Północny, by odzyskać wiarę w ducha Świąt.
  • Opowieść Wigilijna – nowy miniserial autorstwa stacji BBC przedstawi wam kultową powieść Charlesa Dickensa w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Jest on już dostępny w serwisie HBO GO.

W co pograć w te Święta?

android swieta zyczenia

Święta to także spokojny czas, który pełny jest beztroski. To jeden z niewielu okresów w roku, gdzie bez żadnych zmartwień możemy skupić się na ulubionej grze. Wiele produkcji na Androida otrzymało niedawno aktualizację, która doskonale wprowadzi użytkowników w świąteczny klimat. Poniżej przedstawiam wam kilka produkcji, którym warto dać szansę.

  • Google Santa Tracker – ta znana aplikacja, która stworzona została przez giganta z Mountain View, pozwala śledzić pozycję Świętego Mikołaja podczas jego corocznej podróży. Znajdziecie w niej również wiele przyjemnych zimowych gier.
  • Ski Safari – oryginalna odsłona popularnej gry studia Defiant Development. Gracz wciela się w niej w narciarza, który zmuszony jest do ucieczki przed śnieżną lawiną. Produkcja jest głównie grą zręcznościową, ale ze względu na zabawną otoczkę nie obędzie się bez śmiechu. Świetna zimowa propozycja.
  • Subway Surfers – legendarna gra o uciekaniu przed dozorcą oraz pociągami. Produkcja otrzymała świąteczną aktualizację, więc gracz może wczuć się w niesamowity klimat.
  • Minecraft – mobilna wersja jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Gracz nie ma w niej postawionego żadnego celu – może budować, kopać, walczyć i odkrywać. W produkcji znaleźć można oczywiście zimowe regiony, w których pada śnieg. Świetna odskocznia od rzeczywistości!

I to by było na tyle – mam nadzieję, że moje propozycje okażą się dla Was przydatne. Na samym końcu tego artykułu życzę wam radosnych, pogodnych Świąt i jak najlepszego wypoczynku. Nie zapominajcie nas odwiedzać nawet w tym okresie roku – będziemy na Was czekać!

Sprawdź najnowsze wpisy