ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Resident Evil 2 Remake

5 najlepszych gier 2019 roku

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Grudzień dobiega końca, więc uważam, że jest to świetna pora, aby stworzyć zbiór najlepszych gier, które ukazały się w 2019 roku. W przeciągu tych dwunastu miesięcy odbyło się naprawdę wiele premier, więc poniżej znajdziecie 5 pozycji, które zdaniem moim i wielu graczy (na podstawie ocen w takich serwisach jak Metacritic), zasługują na miano najlepszych gier 2019 roku. Kolejność jest przypadkowa – zaczynamy.

1. Resident Evil 2 Remake

Resident Evil 2 Remake

Resident Evil 2 Remake to moja gra 2019 roku, więc nie mógłbym o niej zapomnieć, tworząc niniejszą listę. Jest to pełnoprawny remake Resident Evil 2 z 1998 roku, którego wzbogacono o kilka nowych wątków. Akcja gry rozgrywka się w Raccoon City, mieście, w którym akurat wybuchła epidemia zombie. W tym samym czasie trafiły do niego dwie postacie – Leon S. Kennedy, początkującego policjanta oraz Claire Redfield, młoda kobieta poszukująca zaginionego brata Chrisa. W Resident Evil 2 Remake przygotowano dwa scenariusze – Leona i Claire, które się ze sobą łączą.

Dostępność: PC, PlayStation 4, Xbox One

2. Sekiro: Shadows Die Twice

sekiro shadows die twice

Sekiro: Shadows Die Twice to kolejna gra od FROMSOFTWARE, czyli twórców m.in. niesłychanie popularnego Bloodborne’a oraz serii Dark Souls. Wcielamy się tu w postać tytułowego Sekiro, wojownika, którego zadaniem jest uratowanie swojego pana. Akcja gry rozgrywa się w niesłychanie klimatycznej, feudalnej Japonii. Poziom trudności w Sekiro: Shadows Die Twice jest tak wyśrubowany, że była to pierwsza gra, której niemal nie skończyłem z uwagi… na wnerwienie, jakie u mnie powodowała. Polecam graczom o mocnym nerwach, którym niestraszne jest podchodzenie do jednego bossa po 100 czy 200 razy – jak ja.

Dostępność: PC, PlayStation 4, Xbox One

3. Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11 to moje pierwsze spotkanie z serią Mortal Kombat – zakup w ciemno. Ku mojemu zdziwieniu, fabuła jest tu tak dobra, że wręcz nie mogłem się od niej oderwać i całą grę skończyłem w dwa dni. W dużym skrócie – opowieść koncentruje się wokół postaci z Mortal Kombat X, które spotykają swoje wersje z przeszłości, powołane do życia przez tajemniczą Kronikę, która chce napisać historię na nowo. Naszym zadaniem jest pokrzyżowanie jej planów. Tryb sieciowych bijatyk w Mortal Kombat 11 również jest fenomenalny, ale przyznam szczerze, że nie spędziłem w nim zbyt dużo czasu, bo po prostu mi nie szło.

Dostępność: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

4. The Outer Worlds

The Outer Worlds

Za The Outer Worlds odpowiada studio Obsidian Entertainment, które powołało do życia m.in. Fallouta: New Vegas – jedną z moich ulubionych gier wszechczasów. TOW kupiłem w ciemno i muszę przyznać, że był to fenomenalny zakup. W grze czuć ducha wielu innych gier Obsidianu, w tym Falloutów, więc poczułem się jak w domu. Wcielamy się tu w postać osoby wybudzonej po 70 latach hibernacji, która trafia do kolonii Arkadia kierowanej przez tajemnicze korporacje. Jako że jest to pełnoprawny RPG, tylko od nas zależy, jak potoczy się historia. Opowieść wciąga – polecam!

Dostępność: PC, PlayStation 4, Xbox One

5. Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare to kolejna odsłona niesłychanie popularnej serii strzelanek. W przeciwieństwie do zeszłorocznego Black Opsa 4, mamy tutaj kampanię dla jednego gracza, która jest całkiem niezła. Kluczowym aspektem w najnowszym Call of Duty jest jednak tryb multiplayer – naprawdę dobry, śmiem twierdzić, że najlepszy od wielu lat. Niestety Activision znów zaczyna wprowadzać do niego durne mikropłatności, jednak da się z nimi żyć. Jeśli kupować Call of Duty, to obecnie tylko to.

Dostępność: PC, PlayStation 4, Xbox One

Zobacz także: Western Digital rozpoczęło dystrybucję dysków HDD o rekordowych pojemnościach 18 TB i 20 TB

To by było na tyle, jeśli chodzi o najlepsze gry 2019 roku. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jakie jeszcze produkcje umieścilibyście w tym zestawieniu!

Sprawdź najnowsze wpisy