Chrome to najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. Google wciąż ją ulepsza prezentując co jakiś czas nowe funkcje. Zaletą programu jest fakt, że użytkownicy mogą ściągać do niego dodatki. Najlepsze rozszerzenia Chrome pozwalają poprawić efektywne korzystanie z przeglądarki. Oto lista najlepszych dodatków do Chrome z ostatnich miesięcy.

Najlepsze rozszerzenia Chrome z ostatnich miesięcy

CrxMouse Gestures

najlepsze rozszerzenia chrome

CrxMouse Gestures dodaje przydatne makra gestów myszy, aby ułatwić nawigację w sieci, ze skrótami myszy do otwierania i zamykania nowych kart, nawigowania w historii kart do tyłu lub do przodu oraz kopiowania linków lub tekstu. Jest to przydatny dodatek do Chrome przyspieszający wiele małych i typowych zadań nawigacyjnych.

Print Friendly & PDF

najlepsze rozszerzenia chrome

Print Friendly & PDF to rozszerzenie Chrome zaprojektowane do automatycznego usuwania reklam, przycisków nawigacyjnych i innych śmieci internetowych za każdym razem, gdy drukujesz stronę internetową lub artykuł, oszczędzając papier i atrament. Użytkownicy mogą selektywnie usuwać obrazy, zmniejszać lub zwiększać rozmiar tekstu oraz ustawić opcje wysyłania e-mailem lub zapisywania wydruku w połączonym pliku PDF wraz z adresami URL oryginalnej treści.

Google Arts & Culture

Google Arts & Culture zamienia stronę nowej karty w galerię sztuki, dostarczając arcydzieła sztuki światowej bezpośrednio do przeglądarki. Każdy dzień przynosi nowe dzieło za każdym razem, gdy otwierasz przeglądarkę. Można ustawić rozszerzenie, aby wyświetlało nowy obraz za każdym razem, gdy otworzysz nową kartę. Jeśli coś wzbudzi Twoje zainteresowanie, możesz kliknąć obraz, aby dowiedzieć się więcej o pojedynczym dziele lub artyście.

Zobacz także: Oto przydatne triki dla Chrome na Androida

Checker Plus for Gmail

najlepsze rozszerzenia chrome

Artykuł: „najlepsze rozszerzenia Chrome” wręcz musi zawierać Checker Plus for Gmail. Dodatek utrzymuje Twoje wiadomości Gmail w zasięgu ręki, a Twoja skrzynka odbiorcza i nowo otrzymane maile znajdują się w odległości jednego kliknięcia – obok paska omnibar. Możesz przeglądać wiadomości bez opuszczania bieżącej strony, a także oznaczyć maila jako przeczytany, usunąć go lub wysłać do archiwum. Możesz także uruchomić Gmaila, aby wykonywać bardziej szczegółowe działania. Dodatek można ustawić tak, aby wyświetlał powiadomienia na pulpicie, nawet gdy okno Chrome nie jest otwarte. Rozszerzenie to pozwala ustawić monitorowanie wielu kont Gmail.

The Great Suspender

Chrome może pożerać sporo pamięci, szczególnie w przypadku utrzymania wielu kart otwartych jednocześnie. Great Suspender przychodzi na ratunek, monitorując otwarte karty i automatycznie (lub ręcznie) usuwając z pamięci te, które nie były używane, zachowując tytuł karty i ikonę na pasku kart. Użytkownicy mogą następnie szybko ponownie załadować kartę klikając w nią. Mamy zatem to, co najlepsze z obu światów: zmniejszone obciążenie pamięci komputera oraz łatwy dostęp do karty.

Pablo

najlepsze rozszerzenia chrome

Pablo to darmowa aplikacja zaprojektowana, aby pomóc szybko tworzyć pomysłowe, przyjazne dla mediów społecznościowych obrazy, które możesz dodawać do serwisów takich jak Facebook, LinkedIn czy Twitter. Rozszerzenie pozwala na szybkie wyróżnianie fragmentów tekstu i wybór obrazów ze źródeł lokalnych lub internetowych, które można następnie dostosować za pomocą czcionek, efektów i formatowania, aby dopasować do wybranej platformy mediów społecznościowych.

Session Buddy

Zamiast skupiać się na szczegółowym zarządzaniu kartami, Session Buddy polega na prostym zarządzaniu otwartymi kartami, szybkim uruchamianiu poprzednich zapisanych sesji lub przywracaniu otwartych kart po awarii. Oprócz chronologicznie posortowanego wyświetlania sesji, użytkownicy mogą również zmieniać nazwy poprzednich i sortować karty w wygodne grupy w celu łatwego ponownego uruchomienia tematycznego. Funkcje wyszukiwania pozwalają znaleźć to, czego szukasz na otwartych lub zapisanych kartach, a funkcje eksportu pozwalają udostępnić linki w formacie e-mailq, dokumentu lub w postach.

Recent History

recent history

Recent History to prosty dodatek, który wyświetla ostatnią historię Chrome, ostatnio zamknięte karty, najczęściej odwiedzane strony i ostatnie zakładki. Wszystko to dostępne jest w jednym wyskakującym okienku, za pomocą jednego kliknięcia.

Unshorten.link

najlepsze rozszerzenia chrome

Ktoś wysyła Ci skróconego linka i boisz się, że po kliknięciu Twój komputer zostanie zainfekowany? Unshorten.link to wygodne narzędzie, dzięki któremu łatwiej jest radzić sobie z nieporęcznymi adresami URL. Rozszerzenie prowadzi do strony pośredniej, wyświetlając adres URL, pod który przekierowuje cię skracacz linków, a także ostrzegając o wszelkich znanych powiązanych złośliwych programach i śledzących plikach cookie.

Źródło: tomsguide, gogle

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.