Święta już prawie nadeszły. W natłoku zakupów i gotowania, warto poświęcić chwilę na przeczytanie najważniejszych informacji mijającego tygodnia. Koniecznie zobaczcie mój wpis o firmach, które zbierają dane na temat lokalizacji. Raport jest szokujący!

Pochwała

Edge jako aktualizacja. Microsoft Edge zagości na naszych komputerach już w połowie stycznia. Przeglądarka zapowiada się na świetną. Już miałem okazję z niej korzystać i sądzę, że to dobry konkurent Chrome.

Aktualizacje Windows 10 bez błędów. Wygląda na to, że Microsoft uczy się na błędach. Firma totalnie zreorganizowała strukturę Windows Insiders i pierścieni testerów. Od teraz aktualizacje spędzą w fazie bety dowolną ilość czasu, bez przymusu wydania ich dla konkretnej wersji Windows 10. Dzięki temu Microsoft będzie miał swobodę w testowaniu nowych funkcji bez pośpiechu.

Windows XP ciągle żywy. Nawet prezydent Rosji z niego korzysta. Jednak robi to z pewnością z obawy o bezpieczeństwo. Nowsze wersje Windowsa mogą bowiem szpiegować, a tego władze Rosji raczej by nie chciały.

Samsung Pay w Polsce. O tej usłudze mówi się od kilku lat. Samsung kilka lat temu miał zrezygnować z wprowadzenia swoich płatności mobilnych z uwagi na rzekome małe zainteresowanie. Być może jednak się to zmieniło i w przyszłym roku Samsung Pay w końcu zadebiutuje w Polsce.

Ambient Display i Always On Display. Czym różnią się funkcje? Jak je zainstalować na dowolnym smartfonie? Tego dowiesz się z mojego wpisu.

Krytyka

Kolejna wtopa Xiaomi. To był tydzień pod znakiem Xiaomi. Najpierw klienci mogli uczestniczyć w otwarciu Mi Store w Galerii Mokotów w Warszawie. Dziki tłum sparaliżował pracę centrum handlowego, a promocyjne produkty skończyły się w mgnieniu oka. Na otarcie łez Xiaomi uruchomiło kolejną promocję – tym razem na stronie internetowej. Jednak i tu nie obyło się bez poważnej wpadki. Według informacji z Twittera, stronę odwiedziło w jednym momencie ponad 65 tysięcy osób. Z tego względu padły serwery. Niewiele kto mógł nawet spróbować zawalczyć o przecenione produkty. Xiaomi mogło się lepiej przygotować…

Huawei P40. Wiemy, kiedy odbędzie się premiera urządzenia. Ostatnio mogliśmy zobaczyć także wstępne rendery. Niestety nie ma co oczekiwać, że flagowiec pojawi się ze wsparciem Usług Google na pokładzie. Na osłodę zostaje jedynie zmodyfikowana wersja Androida 10.

Malware to poważny problem. Kaspersky opublikował raport dotyczący zagrożeń internetowych w 2019 roku. Malware wciąż ma się dobrze, a nowym trendem jest tzw. skimming. Więcej danych i statystyk w moim wpisie.

Turcja bez Usług Google. Podobno Turcja sama się o to prosiła, zwalczając monopol Google. Jednak z drugiej strony Unia Europejska również chce nałożyć podatek cyfrowy na gigantów takich jak Apple, Google czy Amazon. Mam nadzieję jednak, że taka „kara” jak w przypadku Turcji nas nie dotknie.

Windows 10 Mobile jeszcze żyje. Nie wiem tylko po co? Jaki jest cel przedłużania żywota systemu, który od dawna jest martwy? Szkoda pieniędzy. Niech gigant lepiej przeznaczy te środki na dopracowanie Windows 10X i swojego pierwszego smartfona z Androidem.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.