ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Testy latającego samochoduNEWSY3 Paweł Maretyczwczoraj Toyota prezentuje pierwszy latający samochód – chociaż termin ten jest nieco na wyrost

Test aparatów w smartfonach z 2019 roku. Internauci mają swojego faworyta. Jest nim…

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

W 2019 roku na sklepowych półkach pojawiło się wiele ciekawych smartfonów, które zachwyciły nas pięknymi ekranami, wydajnością czy świetnymi aparatami. Wiele osób podczas wyboru nowego urządzenia zastanawia się jednak, na jaki model najlepiej się zdecydować, by wykonywane za jego pomocą zdjęcia były jak najlepsze – czy ma to być produkt gigantów takich jak Samsung, czy Apple, a może jednak lepiej zainwestować w smartfony chińskich korporacji? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, jednak w wyborze pomóc mogą przeróżne testy, jakie dostępne są w sieci. Jednym z nich jest słynny Blind Test, który każdego roku publikowany jest przez Marquesa Brownlee. Znamy już faworytów tegorocznej odsłony. Jak przedstawia się zatem test aparatów w smartfonach z 2019 roku?

Test aparatów w smartfonach z kanału MKBHD. Jakie są jego zasady?

test aparatów w smartfonach

Marques Brownlee każdego roku przeprowadza słynny test aparatów kilkunastu smartfonów od różnych producentów, ze wszystkich półek cenowych. YouTuber wykonuje nimi następnie identyczne zdjęcia, które publikowane są na różnych serwisach społecznościowych, takich jak Twitter czy Instagram. Werdykt na temat (niepodpisanych) fotografii wydają następnie użytkownicy – to oni decydują, które urządzenia znajdą się na podium, choć sam Marques nie ukrywa, że czasem się z nimi nie zgadza. Internauci pod uwagę najczęściej biorą aspekty takie jak ostrość, odwzorowanie kolorów czy obecność efektu bokeh. Poniżej zobaczyć możecie, jakie urządzenia wzięły udział w tegorocznej edycji testu oraz jak dobrane zostały w pary. Przypomnijmy, że z każdej dwójki pozostaje tylko jeden zwycięzca, który następnie rywalizuje z innym laureatem. Lista prezentuje się zatem następująco:

 • OnePlus 7T kontra Asus ZenFone 6,
 • Huawei Mate 30 Pro kontra Asus ROG Phone 2,
 • Samsung Galaxy Note 10+ kontra Royole Flexpai,
 • Google Pixel 3a kontra LG G8X,
 • Samsung S10e kontra Xiaomi Mi Note 10,
 • iPhone 11 Pro kontra OnePlus 7T Pro,
 • Google Pixel 4 kontra Sony Xperia 1,
 • Huawei P30 Pro kontra Redmi K20 Pro.

Test aparatów w smartfonach. Które urządzenie zostało faworytem internautów?

Podczas pierwszej rundy testu wyniki były naprawdę zaskakujące. Przegranymi urządzeniami okazały się OnePlus 7T, Asus ROG Phone 2, Royole Flexpai, LG G8X, Xiaomi Mi Note 10, iPhone 11 Pro, Sony Xperia 1 oraz Huawei P30 Pro. Pozostałe smartfony rywalizowały zatem w następujących grupach:

 • Asus Zenfone 6 kontra Huawei Mate 30 Pro,
 • Samsung Galaxy Note10+ kontra Google Pixel 3a,
 • Samsung Galaxy S10e kontra OnePlus 7T,
 • Google Pixel 4 kontra Redmi K20 Pro.

W tym miejscu rywalizacja stała się poważniejsza, ponieważ wszystkie powyższe smartfony mogą pochwalić się naprawdę dobrymi aparatami. Podczas tego etapu użytkownicy bardzo zwracali uwagę na wszystkie detale, nawet najmniejsze niedokładności kończyły się brakiem większości głosów. W półfinale znalazły się cztery urządzenia ze świetnymi aparatami: Huawei Mate 30 Pro, Samsung Galaxy Note10+, Samsung Galaxy S10e i Google Pixel 4. Do wielkiego finału przeszły natomiast dwa urządzenia od koreańskiego giganta – Samsung Galaxy Note10+ i Samsung Galaxy S10e, obydwa wyposażone w praktycznie identyczną aparaturę. Z wyboru internautów nie był jednak zadowolony Marques Brownlee, który stwierdził, że Pixel 4 zdecydowanie zrobił lepsze zdjęcie, a mimo to został odrzucony. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden – został nim oczywiście Samsung Galaxy Note10+. Gratulujemy!

Zobacz także: Intel zainwestował miliardy dolarów w rozwój sztucznej inteligencji.

Tak właśnie przedstawia się coroczny test aparatów w smartfonach z kanału MKBHD. Warto pamiętać, że wszystkie wybory, które opisałem dla was powyżej, podjęte zostały przez internautów, a nie ekspertów. Myślę, że są oni jednak bardzo dobrym głosem większości osób. Czy wyniki was zaskoczyły? Jeśli tak, to dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Marques Brownlee

Sprawdź najnowsze wpisy