Aktualizacja update Windows 10 20H2 Update

Aktualizacje Windowsa 10 bez błędów? Microsoft zapowiada zmiany

3 minuty czytania
Komentarze

Nadchodzą wielkie zmiany w sposobie, w jaki Microsoft opracowuje i testuje system Windows 10 z uczestnikami programu Windows Insiders. Począwszy od dzisiejszej kompilacji, Microsoft nie będzie już oznaczać kompilacji „preview”, które zostaną wprowadzone na szybki pierścień w ramach określonej wersji systemu Windows 10. Oznacza to, że odtąd kompilacje wydane na Szybki pierścień mogą zawierać funkcje, które mogą się nie wyświetlać w najbliższym publicznym wydaniu systemu operacyjnego. Czy to oznacza, że Aktualizacje Windowsa 10 nie będą miały błędów?

Aktualizacje Windowsa 10 testowane podobnie jak Edge

Microsoft Edge pobierz

Microsoft zasadniczo zamieni Fast ring w wieczny pierścień beta dla Windows 10, z funkcjami wchodzącymi i wychodzącymi do niego przez cały czas, które niekoniecznie będą powiązane z kolejną wersją systemu operacyjnego. Jest to podobne do działania gałęzi Edge Canary i Dev, pod tym względem, że pojawiają się tam funkcje, ale nie zawsze jest gwarancja, że zostaną dostarczone z następną stabilną wersją przeglądarki. Czasami te funkcje mogą pozostać w wersjach Canary lub Dev przez miesiące, zanim dotrą do wydania stabilnego.

Zobacz także: Ambient Display i Always On Display na Twoim smartfonie – aktywuje świetne funkcje

Aktualizacje Windowsa 10 lepsze dzięki nowemu Fast ring

Dzisiejsza kompilacja dla Fast ring to 19536. Microsoft twierdzi, że nie jest częścią kolejnej wersji systemu Windows 10 o nazwie kodowej 20H2. Niektóre funkcje, które pojawiają się w Szybkim pierścieniu, mogą pojawić się w wydaniu 20H2, ale stwierdzono, że 20H2 dla Windows 10 będzie podobny do 19H2. Nie zobaczymy zatem aktualizacji bogatej w nowe funkcje, jak to ma mieć miejsce w przypadku wersji 20H1.

Aktualizacje Windows 10 Windows Insiders

Microsoft będzie używać pierścieni Slow i Release Preview do testowania kompilacji, które są częścią określonej wersji. Po upływie określonego czasu w Szybkim pierścieniu Microsoft dokona podsumowania wszystkich funkcji i zmian, które są obecnie testowane i rozdzieli je na gałąź wydania i zacznie wdrażać te kompilacje do pierścieni: Slow i Release Preview, zanim je w końcu oficjalnie wyda kilka miesięcy później.

To wielka sprawa, ponieważ oznacza to, że ​​Microsoft ma teraz więcej miejsca do oddychania, jeśli chodzi o budowanie i testowanie nowych funkcji zarówno dla systemu Windows 10, jak i Windows 10X. To, że funkcja pojawia się w Szybkim pierścieniu, nie oznacza, że ​​należy ją wykonać koniecznie na określony czas dla kolejnej wersji systemu Windows 10. Może pozostać tam tak długo, jak potrzebuje tego Microsoft.

Aktualizacje Windowsa 10 dotyczą także Windows 10X

Według źródeł, wiele wprowadzanych zmian dotyczy także systemu Windows 10X. Ponieważ nowa platforma będzie dostępna tylko na nowych urządzeniach, Microsoft nie może jej przetestować za pomocą Insiderów. Może jednak zbadać określone funkcje zbudowane dla systemu Windows 10X na kompilacjach komputerowych. Teraz, gdy Szybki pierścień nie jest powiązany z żadną konkretną wersją, Microsoft może zasadniczo używać go jako pierścienia eksperymentalnego dla funkcji, które nigdy nie są przeznaczone na komputery stacjonarne.

Windows 10X Win32

Ponieważ Windows 10X będzie dostępny jesienią 2020 r., „wersją wysyłkową” tego systemu operacyjnego będzie technicznie 20H2. Jednak, skoro 20H2 na komputerze będzie mniejszą aktualizacją w stylu 19H2, kompilacje 195XX będą wydaniem 20H2 dla Windows 10X. Oznacza to, że nastąpi rozbieżność w bazie kodu między wysyłkowymi wersjami Windows 10 i Windows 10X przy jego premierze, ale prawdopodobnie wyrównają się one w 2021 roku.

Kompilacje 195XX dla komputerów stacjonarnych nigdy nie zostaną wydane jako publiczne wydanie. Tak więc po wewnętrznym zadeklarowaniu kompilacji „RTM” dla systemu Windows 10X, odpowiednik kompilacji dla systemu Windows 10 nigdy nie zostanie dostarczony publicznie, a osoby w szybkim pierścieniu będą kontynuować testowanie nowszych kompilacji jak zwykle. Jeśli używamy wewnętrznych nazw kodowych Microsoftu, kompilacje 195XX są częścią wydania manganowego, które dotyczy tylko systemu Windows 10X. Wydanie, które nastąpi później, o nazwie kodowej Iron (lub 21H1), powinno być przeznaczone zarówno dla systemu Windows 10, jak i Windows 10X.

Źródło: windowscentral

Motyw