ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowe urządzenia Microsoftu

Nadchodzą nowe urządzenia Microsoftu. Rok 2020 to rok rodziny Surface

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft ma rewelacyjny rok przed sobą. Wkraczamy w nowy okres, znając już większość dużych wydań sprzętowych firmy, ale będzie ich jeszcze więcej. Nadchodzą nowe urządzenia Microsoftu, warto się więc przyjrzeć temu, co pokaże gigant w 2020 roku.

Nowe urządzenia Microsoftu

Surface Earbuds

Microsoft miał pierwotnie wypuścić nowe słuchawki douszne pod koniec 2019 r. Firma jednak je opóźniła do wiosny 2020 r., aby wprowadzić pewne ulepszenia. Nie jest jasne, co dokładnie Microsoft zmieni. Jedno jest pewne, słuchawki douszne Surface mają zadebiutować wiosną w nowym białym kolorze.

Nowe urządzenia Microsoftu Surface EarBuds

Duże okrągłe wkładki douszne będą dostosowane zarówno pod kątem muzyki, jak i głosu. Microsoft wyposaży je w funkcję dyktowania, która sprawdzi się z aplikacjami Office. Każda wkładka douszna ma dwa wbudowane mikrofony, które pomogą zmniejszyć hałas, gdy użyjesz ich do połączeń. Obie słuchawki będą miały również obszary dotykowe, których można używać do gestów dotykania i przeciągania w celu sterowania muzyką lub innym dźwiękiem.

Zobacz także: Ambient Display na Twoim telefonie – aktywuj przydatną funkcję

Surface Hub 2X

Surface Hub 2X

Microsoft wypuścił w tym roku Surface Hub 2S z przeprojektowanym 50-calowym wyświetlaczem i wieloma obietnicami przyszłych aktualizacji sprzętu i oprogramowania. Obietnice te to nadchodzący Surface Hub 2X, który będzie dostępny w przyszłym roku. Ma on mieć slot, który pozwoli na ulepszenie: procesora, RAM i karty graficznej. Slot umożliwi również niektóre bardziej interesujące zmiany oprogramowania, które Microsoft wprowadzi, w tym możliwość obracania wyświetlacza i dostosowanie do tego interfejsu.

Surface Neo

Pierwsze urządzenie Microsoft z Windows 10X ma zadebiutować w okresie świątecznym w 2020 roku. Surface Neo jest jednym z dwóch nowych urządzeń Microsoft z dwoma ekranami, zaprojektowanych w celu poprawy wydajności mobilnej. Surface Neo zawiera dwa osobne 9-calowe wyświetlacze, które składają się do pełnego 13-calowego obszaru roboczego z systemem Windows 10X.

Windows 10X Win32

Surface Neo wygląda podobnie do oryginalnej koncepcji Microsoft Courier i jest mniej więcej tego samego rozmiaru co dziennik Moleskine, gdy jest zamknięty. Ma nawet sprytną klawiaturę Bluetooth, która obraca się, przesuwa i blokuje za pomocą magnesów. Dostępny będzie także rysik Surface Slim Pen.

Surface Duo

Microsoft z Androidem Surface Duo

Microsoft ma w portfolio również mniejsze urządzenie z dwoma ekranami, które będzie gotowe pod koniec 2020 roku. Surface Duo to zasadniczo telefon z Androidem z dwoma 5,6-calowymi wyświetlaczami, które składają się na 8,3-calowy ekran o grubości zaledwie 4,8 mm. Microsoft zaskoczył wszystkich wprowadzeniem Androida. Ponadto firma współpracuje z Google i innymi firmami, aby poprawić działanie podwójnego ekranu dla urządzeń takich jak Surface Duo. Gigant wciąż ma wiele więcej do zademonstrowania na temat Surface Duo i Surface Neo, w szczególności na temat tego, jakie aplikacje będą dostępne i jakie korzyści przyniosą nowe urządzenia Microsoftu.  

Xbox Series X

Konsola Xbox nowej generacji również zadebiutuje pod koniec 2020 roku. Xbox Series X wygląda jak potężny miniaturowy komputer i zostanie wydany wraz z Halo Infinite. Firma Microsoft zdecydowała się na projekt kostki wieżowej, która przede wszystkim będzie ustawiona pionowo, ale może być również używana poziomo. Na górze jest też jakiś rodzaj diody LED, ale Microsoft jeszcze nie ujawnił, do czego będzie używana.

Xbox Series X

Seria Xbox X będzie zawierać specjalnie zaprojektowany procesor oparty na architekturze AMD 2 Zen i Radeon RDNA. Microsoft użyje również dysku SSD NVMe, co obiecuje skrócić czas ładowania gier. Seria Xbox X obsłuży także gry 8K, 120 klatek na sekundę w grach, ray tracing i obsługę zmiennej częstotliwości odświeżania.

Surface Book 3

Surface Book 2 został wydany w listopadzie 2017 r., kilka miesięcy po Surface Pro piątej generacji. Od tego czasu Microsoft wypuścił Surface Pro 6 i Surface Pro 7 i wydał 15-calową wersję Surface Laptop 3.

Nowe urządzenia Microsoftu Surface Book 3

Cały ten nowy sprzęt sprawił, że Surface Book 2 wygląda i jest trochę przestarzały, a niektórzy zastanawiali się, czy Microsoft zabije linię Surface Book na rzecz 15-calowego laptopa Surface 3. Microsoft nadal pracuje nad Surface Book 3, a firma niedawno potwierdziła, że w przyszłych wersjach będzie nadal koncentrować się na GPU.

„Ogólnie rzecz biorąc, laptopy Surface Book są obciążone GPU i myślę, że w przyszłości zobaczysz, że będziemy mogli zrobić z tym więcej”

– wyjaśnił Pavan Davuluri, inżynier Microsoft Surface, w wywiadzie dla The Verge na początku tego roku.

Surface Go 2

Nowe urządzenia Microsoftu Surface Go 2

Microsoft ma również w planach inne urządzenie Surface, które ma zostać zaktualizowane do 2020 roku: Surface Go. Pierwotnie wprowadzony w sierpniu 2018 r., Surface Go to mniejsza 10-calowa wersja Surface Pro z mniej wydajnym procesorem Intel Pentium Gold. Intel podobno przekonał Microsoft, aby nie wybierał ARM dla Surface Go, ale może tak nie być w przypadku urządzenia Surface Go 2.

Nowe urządzenia Microsoftu – co jeszcze?

Rok 2020 może być również rokiem, w którym Microsoft powróci do kamer dla komputerów. Raporty sugerowały, że gigant wyda nowe kamery internetowe w 2019 roku dla Windows 10, a nawet dla Xbox One. Jednak nie pojawiły się one, ale wydanie ich w 2020 wydaje się teraz znacznie bardziej prawdopodobne. Jedna z rzekomych kamer internetowych została podobno zaprojektowana w celu zapewnienia rozpoznawania twarzy Windows Hello na dowolnym komputerze z systemem Windows 10. Druga będzie podobno współpracować z Xbox One i przywróci funkcję Kinect, która pozwala użytkownikom automatycznie logować się, poruszając się przed kamerą.

Podczas wywiadu z The Verge Panos Panay zasugerował także pojawienie się modułowego komputera Surface. Microsoft złożył patenty na modułowe urządzenie Surface Studio lata temu i może w końcu zobaczymy tę konstrukcję w nadchodzącym roku.

Źródło: theverge

Sprawdź najnowsze wpisy