Dziś na Facebooku pojawiło się oświadczenie Xiaomi odnoszące się do nieudanej promocji zorganizowanej minionej soboty w salonie Mi Store w warszawskiej Galerii Mokotów. Na swoim oficjalnym profilu, Xiaomi odnosi się do całej sytuacji i wyjaśnia, co dalej z niesprzedanymi urządzeniami w promocyjnych cenach.

Oświadczenie Xiaomi po nieudanej akcji promocyjnej

oświadczenie xiaomi

Na oficjalnym profilu Xiaomi Polska czytamy:

Szanowni Państwo,

w ostatnią sobotę, 14 grudnia 2019 roku, w Mi Store Galeria Mokotów, została zorganizowana promocja świąteczna, która miała na celu zwiększenie świadomości fanów marki na temat nowej lokalizacji Mi Store w Warszawie. Promocja obejmowała ponad 1600 produktów w specjalnych cenach. Produkty były dostępne w limitowanych ilościach, co było komunikowane w regulaminie promocji zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Planując wydarzenie zostały podjęte określone kroki, aby przygotować sklep na zwiększoną liczbę klientów tego dnia, m.in. zwiększona została ilość obsługi i ochrony w centrum handlowym. Jak Państwo wiedzą, zainteresowanie promocją przeszło wszelkie oczekiwania. W trosce o bezpieczeństwo klientów byliśmy zmuszeni podjąć odpowiednie kroki. Wobec narastającej kolejki została podjęta decyzja, że sklep zostanie otwarty wcześniej, czyli o godz. 8:40, aby pierwsze osoby z kolejki mogły dokonać zakupu. Z promocji skorzystały 143 osoby. W trosce o bezpieczeństwo osób oczekujących na wejście do sklepu, wraz z przedstawicielami Galerii Mokotów, około godz. 10:15 zdecydowaliśmy się na zamknięcie Mi Store. W niedzielę 15 grudnia 2019 roku salon został ponownie otwarty.

Zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzią, świąteczna promocja zostanie wznowiona i będzie przeprowadzona online. O jej szczegółach poinformujemy jutro, tj. w środę, 18 grudnia, do godz. 12.00.

W Xiaomi zawsze stawiamy dobro fanów naszej marki na pierwszym miejscu. Przykro nam, że w ostatnią sobotę część klientów nie mogła skorzystać ze świątecznej oferty i doświadczyła niedogodności związanych z dużą liczbą zainteresowanych promocją. Jako firma wyciągniemy z zaistniałej sytuacji ważne wnioski.

Reakcja internautów na zapowiedź Xiaomi

Oświadczenie Xiaomi zostało zamieszczone na Facebooku, więc ludzie mieli możliwość skomentowania go publicznie. Niektórzy internauci wyrażają obawy, że podczas promocji online i tym razem przebieg akcji może wymknąć się spod kontroli. Konkretnie chodzi o to, że serwery mogą nie wytrzymać dużego ruchu na stronie internetowej. Takie sytuacje faktycznie miały miejsce podczas akcji promocyjnych w przeszłości, np. w przypadku smartfonów Honor 7C sprzedawanych za 1 zł na Allegro. Urządzenia wyprzedały się wtedy w kilkanaście sekund, a większość internautów już jakiś czas przed rozpoczęciem promocji nie była w stanie wejść na Allegro.

Co stało się w sobotę w salonie Mi Store w Galerii Mokotów?

W minioną sobotę w salonie Mi Store w Galerii Mokotów odbyła się wyjątkowa akcja promocyjna. Niektóre z przecenionych produktów były sprzedawane za ułamek swojej wartości. Przykładowo, smartfon Mi Note 10 można było kupić za 499 zł, a opaskę Mi Band 4 za 9 zł. Zainteresowanie akcją było tak ogromne, że od samego rana pod galerią ustawiały się tłumy. Według jednej z relacji, rekordziści mieli czekać na otwarcie Mi Store już dzień wcześniej. Na zamieszczonych w internecie filmach z wydarzenia widać przepychanki z ochroną i ludzi blokujących ciągi komunikacyjne. Można dostrzec także osobę z obsługi z megafonem, która próbuje zapanować nad tłumem.

Czytaj także: Świąteczna promocja Xiaomi. Tym razem obędzie się bez bijatyk w galerii

Według relacji niektórych świadków, na miejscu doszło do omdleń, konieczny był także przyjazd policji. Mimo tego ogromnego zamieszania, były osoby, którym udało się zrobić zakupy. Klienci byli wpuszczani do salonu Mi Store w niewielkich grupach. O całej sytuacji wspomniano nawet w głównym wydaniu Faktów TVN. Tak jak przypuszczano, wkrótce w popularnych serwisach z ogłoszeniami pojawiły się oferty sprzętu kupionego prawdopodobnie na promocji w Galerii Mokotów. Wiele osób wybiera się na takie wydarzenia po to, aby kupiony w rekordowo niskiej cenie sprzęt sprzedać z zyskiem.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.