Google News to świetna aplikacja. Jest ona rozwinięciem wiadomości, które pojawiają się w Google Now i nie raz chwaliłem to rozwiązanie. W listopadzie gigant postanowił podsumować rok 2019 pytaniem: „Dokąd poszedł rok?”. W tym miesiącu wszyscy pracujący nad inicjatywą Google News nadal kładli podwaliny pod pracę w 2020 roku. Google nie może się doczekać, aż te programy się rozwiną.

Wiadomości lokalne nadal stanowią priorytet Google News

Google News Wiadomości Google

We wrześniu gigant ogłosił trzyletnią współpracę z brytyjskim wydawcą Archant w celu opracowania zrównoważonych modeli biznesowych dla lokalnych wiadomości. Niedawno wybrano Peterborough jako pierwszą stronę tego projektu, a Peterborough Matters uruchomi się na wiosnę, aby dostarczać wiadomości lokalne, oparte na społeczności. Google współpracowało również z AtlanticLive przy organizacji „Informed: The New Era of Local News” w Minneapolis w stanie Minnesota, obejmującego szereg tematów ważnych dla przyszłości lokalnych.

Zobacz także: Ambient Display na Twoim smartfonie – aktywuj świetną funkcję

„Pracujemy nad złamaniem kodu przy zwiększaniu subskrypcji”

Wspólnie z partnerami, Lee Enterprises, Google pracuje nad opracowaniem nowej technologii płatniczej opartej na uczeniu maszynowym. Gigant stosuje sztuczną inteligencję, aby zrozumieć, w jaki sposób czytelnicy angażują się w treść i ostatecznie podejmują decyzję o subskrypcji. Ta technologia zostanie rozwinięta w grudniu. Google zamierza dzielić się doświadczeniami z szeroko pojętą branżą medialną.

Kluczowe znaczenie ma wsparcie reporterów w narzędzia

Google koncentruje się na łączeniu wyborców z informacjami o kandydatach i problemach, a ostatnio współpracowało z Boston Globe w celu opracowania nowego narzędzia eksploratora wyborów. Chociaż filmy wzbogacają opowiadanie historii, tworzenie wideo nie jest dostępne dla wielu wydawców. Wraz z partnerami w Stringr, gigant będzie wspierać lokalne wiadomości za pomocą niedrogich treści wideo na wybory w USA w 2020 roku. Dzięki temu partnerstwu, firma będzie regularnie dostarczać lokalnym i krajowym punktom informacyjnym kilka rodzajów politycznych wiadomości wideo.

Opracowywanie nowych technologii wspierających opowiadanie historii

Dzięki nowym narzędziom do tworzenia w Google Earth możesz zmienić naszą cyfrową kulę ziemską we własne płótno do opowiadania historii i stworzyć mapę lub historię o miejscach, które są dla Ciebie ważne. W Centrum szkoleniowym Google wydano nowe kursy, które pomagają dziennikarzom opowiadać ciekawe historie z całego świata.

Lepsza wyszukiwarka w Google News

Google News ma kolejną nową funkcję. Gdy szukasz informacji na aktualny temat – niedawne wydarzenie w sporcie lub najnowszy przełom naukowy – na górze wyników wyszukiwania widzisz karuzelę artykułów przedstawiającą istotne wiadomości. Teraz, gdy istnieje wiele historii związanych z wyszukiwaniem, Google News uporządkuje wyniki według historii, aby łatwiej zrozumieć, co jest najtrafniejsze. Użytkownik może podjąć bardziej świadomą decyzję, które konkretne artykuły zbadać. W ramach każdej historii nowa struktura zapewni więcej miejsca na treści wysokiej jakości – poza najnowszym przekazem – a także na bardziej różnorodne źródła, aby zapewnić więcej kontekstu i perspektywy w wiadomościach na ten dzień.

Wyszukiwarka Google News

Na przykład, jeśli wyszukujesz „Wiadomości NASA”, możesz zobaczyć wyniki pogrupowane według osobnych wiadomości „NASA dodaje pięć firm do oferty księżycowej” i „NASA wykrywa parę wodną na Księżycu Jowisza w Europie”, wraz z dodatkowymi wynikami w „Również w wiadomościach.”

Aby wzmocnić to nowe doświadczenie, Google opracowało nową technologię rozumienia historii, aby mapować ludzi, miejsca i rzeczy związane z historią, a następnie nawiązywać połączenia między nimi. Ta technologia pozwala tworzyć odrębne grupy artykułów. Aby wygenerować te grupy, użyto różnych technik uczenia maszynowego, w tym modeli BERT, aby zbadać powiązane artykuły i ustalić, gdzie kończy się jedna historia, a zaczyna inna. Badania wykazały, że grupowanie wyników w jasno określone historie ma kluczowe znaczenie dla ułatwienia ludziom nawigowania po wynikach i znalezienia najlepszych treści odpowiadających ich potrzebom.

Źródło: google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.