Apple wydało wreszcie nową wersję aplikacji iTunes Remote na iOS. Program nie był aktualizowany od ponad roku. Wersja 4.5 aplikacji zawiera tryb ciemny i ulepszoną obsługę nowych aplikacji Muzyka oraz TV zawartych w macOS Catalina. Musimy dodać, że dotychczas iTunes Remote po prostu nie działał z najnowszą wersją systemu dla komputerów.

Zobacz także: Najlepsze aplikacje dla macOS – w dodatku za darmo

Apple przypomina sobie o iTunes Remote

Aktualizacja aplikacji iTunes Remote następuje po wydaniu macOS Catalina 10.15.2 na początku minionego tygodnia, która także przywróciła obsługę zdalnego sterowania odtwarzaniem multimediów za pomocą iPhone’a lub iPada. Aplikacja przestała działać w najnowszej wersji systemu macOS. iTunes po wielu latach zniknął i został zastąpiony przez aplikacje Muzyka, Podkasty oraz TV. Niestety o sterowaniu biblioteką muzyczną z iPhone’a Apple najwyraźniej zapomniało i przypomniało sobie dopiero teraz. Kolejną nową funkcją najnowszej wersji programu jest obsługa trybu ciemnego na urządzeniach z systemem iOS 13 i iPadOS 13. Chociaż informacje o wydaniu nie wspominały o tym, Apple prawdopodobnie również naprawiło kilka błędów i poprawiło ogólną wydajność aplikacji. Możemy pobrać iTunes Remote za darmo w App Store. Ponieważ właśnie została wydana wersja 4.5, może minąć trochę czasu, zanim pojawi się ona dla wszystkich użytkowników. 

iTunes Remote

Do czego służy aplikacja iTunes Remote?

Pilot iTunes umożliwia sterowanie aplikacjami Muzyka, iTunes lub TV z dowolnego miejsca w domu. Wystarczy pobrać aplikację na iPhone’a lub iPada i połączyć bezpośrednio z aplikacją Muzyka, lub TV na Macu lub PC. Dzięki Pilotowi iTunes możesz:

 • Mieć dostęp do bibliotek aplikacji Muzyka lub TV;
 • Przeglądać muzykę według wykonawców, albumów i utworów;
 • Przeglądać filmy, programy TV i podcasty;
 • Tworzyć i edytować playlisty;
 • Wyświetlać kolejne utwory na liście Następne;
 • Przeszukiwać biblioteki aplikacji Muzyka, TV lub iTunes;
 • Eksplorować udostępniane biblioteki aplikacji Muzyka, TV lub iTunes;
 • Słuchać dzięki AirPlay;
 • Wysyłać muzykę do głośników AirPlay;
 • Grupować głośniki w celu odtwarzania muzyki jednocześnie w wielu pomieszczeniach;
 • Ustawiać głośność oddzielnie na każdym głośniku.

Wymagania iTunes Remote

Potrzebujemy przede wszystkim odpowiedniego urządzenia Apple. Musi to być iPhone, iPad lub iPod touch z iOS 11.4 lub nowszym. Konieczne jest połączenie Wi-Fi z aplikacjami TV, Muzyka lub iTunes na Macu lub na PC. Na naszym komputerze musi być zainstalowany system macOS 10.15.2 lub nowszy do obsługi aplikacji Muzyka oraz TV. 

Dobrze, że po kilku miesiącach firma Tima Cooka przypomniała sobie o tej małej, ale bardzo funkcjonalnej aplikacji. Dziwi trochę, że nie zmieniono jej nazwy – sentyment do iTunes widać został, ale nie jest to spójne z nową aplikacją Muzyka. Niemniej po aktualizacji systemu iOS i aktualizacji systemu macOS 10.15.2 aplikacja iTunes Remote może być wreszcie używana do sterowania odtwarzaniem w aplikacjach Muzyka i TV w programie macOS Catalina‌.

Źródło: Apple, MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)