To już dziewięćdziesiąta edycja subiektywnego podsumowania tygodnia. Po raz kolejny zapraszam na lekturę najbardziej interesujących wpisów mijających siedmiu dni.

Pochwała

Premiera Galaxy S11 zbliża się. Czekam na ten moment z niecierpliwością. Premiera flagowców Samsunga odbędzie się 18 lutego w San Francisco. W tym samym dniu Samsung prawdopodobnie pokaże konkurenta dla Motoroli RAZR.

Czego Polacy szukali w Google? Google to naprawdę solidna przeglądarka, która pomaga znaleźć potrzebne informacje. Gigant wypuścił zestawienie najpopularniejszych haseł 2019 roku. Niestety na topie nie są hasła, które mogą kojarzyć się z pozytywnymi zdarzeniami. Szczegóły we wpisie Kacpra.

Microsoft kończy wsparcie dla mobilnego Windowsa. Można by rzec: w końcu! Windows 10 Mobile jest już „martwy” od kilku lat, ale gigant z Redmond nadal starał się go wspierać. Przyszedł w końcu czas na oficjalną śmierć platformy, a Microsoft zaleca przesiadkę na inne urządzenia.

Math Solver dla uczniów. Jeśli macie problemy z matematyką, polecam aplikację Math Solver od Microsoftu. Szczegóły we wpisie.

Surface Book 3 może wyglądać inaczej. Szkice przedstawiające patenty urządzenia są naprawdę ekscytujące. Szczególnie intrygujące wydają się dwa dodatkowe ekrany – jeden obok touchpada, drugi – na odwrocie klawiatury. Oby tylko Microsoft nie zapomniał o odpowiednim oprogramowaniu…

iPhone 12 z dużą baterią. Po tym jak dowiedzieliśmy się, że Samsung Galaxy S11+ dostanie aż 5000 mAh ogniwo, przyszedł czas na iPhone’a 12. Co prawda nie wiemy, jaka dokładnie będzie pojemność baterii nowej linii, jednak mają być one o 50% większe niż w przypadku obecnej generacji. Ma to związek z wprowadzeniem 5G do nadchodzących flagowców Apple.

Ciekawostki o Xiaomi. Zebrałem 5 najbardziej interesujących informacji o Xiaomi, których mogliście nie znać. Zapraszam do lektury.

Microsoft pracuje nad 20H1. Oczywiście mowa o aktualizacji do Windowsa 10, której wydanie planowane jest na wiosnę 2020 roku. Ostatnio wyszły dwie nowe kompilacje. Zobaczcie, co się zmieniło.

Krytyka

Uwaga na oszustwo SMS-owe. Próby wyłudzenia pieniędzy czy zainfekowania urządzenia to standard w dzisiejszym świecie. Szczególnie groźne mogą okazać się oszustwa SMS-owe, w których widnieje informacja, że „Twoja paczka może wymagać dopłaty”. Pod żadnym pozorem nie wolno klikać w takie linki! Szczegóły opisał Kacper.

Huawei nie wie, co z Harmony OS. Od wielu miesięcy firma mydli oczy fanom i sama nie wie, czy Harmony OS zadebiutuje na smartfonach w 2020 roku, czy nie. Najpierw gigant informował, że w końcu zobaczymy autorski system na urządzeniach mobilnych już w nadchodzących miesiącach. Kilka dni temu rzecznik spółki wszystkiemu zaprzeczył, twierdząc, że Harmony OS pojawi się na większej liczbie urządzeń, ale żadne z nich nie będzie smartfonem.

Koniec wsparcia dla okularów Google. Szkoda, że projekt, który miał być rewolucyjny i przełomowy skończył żywot w taki sposób. Gigant wyraźnie nie miał pomysłu na okulary, które mogłyby stać się kolejną pożądaną przez fanów technologii rzeczą.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.