Fundacja KIDS

Fundacja K.I.D.S. chce zmienić dziecięce szpitale na dobre wykorzystując najnowsze technologie

Kacper Kościański Kacper Kościański Artykuły

Fundacja K.I.D.S., czyli Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, ma w planach stworzenie zaawansowanego Systemu Zdalnej Opieki dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka poprzez wprowadzenie innowacyjnej technologii, która przełoży się na skrócenie pobytu najmłodszych w szpitalu i ograniczenie liczby ponownych wizyt kontrolnych. Pomysł fundacji wydaje się naprawdę ciekawy.

Zaawansowany System Zdalnej Opieki – nowy pomysł fundacji K.I.D.S.

fundacja kids

Już 19 grudnia na stronie internetowej ZmieniajmyNaDobre rozpocznie się świąteczna akcja charytatywna, z której wszystkie zebrane środki zostaną wykorzystane na zrealizowanie wspominanej w pierwszym akapicie inicjatywy. Celem fundacji K.I.D.S jest zwrócenie uwagi na najmłodszych pacjentów szpitali i ich potrzeby, a zarazem poprawienie warunków panujących w Centrum Zdrowia Dziecka i innych dziecięcych szpitalach oraz doświadczeń osób w nich przebywających. Jak najprościej wcielić taki plan w życie? Ano wykorzystując najnowsze technologie. Jak czytamy w materiałach prasowych:

Wygodny dostęp do metod leczenia, bieżąca informacja na temat przebiegu leczenia dzieci dla rodziców i lekarzy, a co za tym idzie jeszcze większa skuteczność w dbaniu o zdrowie małych pacjentów, to główne zadania fundacji. K.I.D.S. planuje wykorzystać możliwości nowoczesnych rozwiązań z obszaru telemedycyny do stworzenia Systemu Zdalnej Opieki, wprowadzając je na stałe do codzienności Centrum Zdrowia Dziecka, a potem stopniowo do projektu kolejne szpitale.

Zobacz także: Xbox Series X oficjalnie zaprezentowany – co wiemy o nowej konsoli Microsoftu?

Dr n.med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, dodał:

Zależy nam na tym, żeby monitorować zdrowie dzieci w ich domach. Dzięki temu będziemy mogli ocenić, jak pracuje serce, jak dzieci oddychają, czy stosowane leczenie farmakologiczne jest skuteczne. System Zdalnej Opieki to olbrzymie wsparcie dla pacjentów, szczególnie tych mieszkających daleko od Centrum Zdrowia Dziecka, ponieważ zmniejsza liczbę wizyt kontrolnych, a lekarzom daje możliwość lepszej oceny aktualnego stanu zdrowia tych pacjentów i szybkiej reakcji, np. w razie konieczności zgłoszenia się do szpitala.

Wiele osób uważa, że Telemedycyna jest przyszłością, bowiem pozwala na uproszczenie wielu kwestii – np. umożliwia zdalną diagnostykę i opiekę lekarską przy użyciu systemów telemedycznych, dzięki czemu lekarze mogą dbać o swoich pacjentów na odległość. Naprawdę nie sposób nie zauważyć plusów takiego rozwiązania. Stworzenie Systemu Zdalnej Opieki ułatwi życie wszystkim – chorym dzieciom, ich rodzicom oraz zespołom medycznym.

Fundacja K.I.D.S opracowuje aplikację

…która pozwoli przechowywać wszystkie dane z karty pacjenta, a także będzie zbierała nowe informacje, w które w każdej chwili będą mogli zajrzeć rodzice, jak i lekarze. Sprawi to, że dzieci będą mogły opuścić szpital szybciej, a w dodatku niekiedy oszczędzić sobie czasu na zbędne wizyty kontrolne.

Szpital otrzyma wyposażenie w postaci profesjonalnego sprzętu telemedycznego, umożliwiającego wykonanie podstawowej diagnostyki. Rodzice, po odpowiednim przeszkoleniu, będą w stanie zbadać swoje dzieci w domu oraz umieścić ich wyniki w aplikacji, a lekarze, będą mogli kontrolować stan zdrowia pacjentów oraz szybciej reagować w momencie jego pogorszenia. Nad aplikacją czuwać będzie stworzony specjalnie w tym celu system – Centrum Zdalnej Opieki – oraz dedykowany zespół w CZD, monitorujący wyniki i pozostający w stałym kontakcie z rodzicami małych pacjentów oraz lekarzami. Zestawy urządzeń telemedycznych będą wielokrotnego użytku, dzięki czemu będą mogły pomóc wielu rodzinom w całym kraju.

Jeśli chcecie wesprzeć tę niezwykle ważną inicjatywę, którą swoją drogą już dawno powinno sfinansować państwo, to już 19 grudnia odwiedźcie stronę ZmieniajmyNaDobre, gdzie będziecie mogli wpłacić dowolną kwotę, która następnie zostanie w całości wykorzystana do realizacji opisanego pomysłu. Ja się dołożę, a Wy?

Źródło: Informacja prasowa

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy