ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Resident Evil 3 Remake

Resident Evil 3 Remake oficjalnie zapowiedziany! Jest zwiastun i data premiery

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Seria Resident Evil jest znana wszystkim fanom gier typu survival horror. Jej korzenie sięgają 1997 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała pierwsza produkcja pod wspomnianą nazwą. Nieco później Capcom wypuścił Resident Evil 2, czyli grę, która doczekała się swojej odświeżonej wersji na początku bieżącego roku. Następnym tytułem w kolejce do przystosowania do dzisiejszych standardów był Resident Evil 3: Nemesis. Nic więc dziwnego, że po fenomenalnym przyjęciu przez graczy Resident Evil 2 Remake, firma postanowiła pójść za ciosem i już dziś zapowiedziała Resident Evil 3 Remake. Tydzień temu do Sieci wyciekły oficjalne okładki gry, więc wiele osób sądziło, że zapowiedź jest już blisko. I cóż – mieli racje.

Resident Evil 3 Remake zapowiedziane!

Nadszedł dzień, na który czekało wielu fanów gier z gatunku survival horror. W tym ja, rzecz jasna, bo Resident Evil 2 Remake to moja gra 2019 roku, a ponadto to właśnie od serii Resident Evil zaczęła się moja przygoda z grami wideo. Nie będę kłamał – na Resident Evil 3 Remake czekam tak samo mocno, jak na The Last of Us 2. Powyżej możecie obejrzeć pierwszy i zarazem najnowszy zwiastun wspomnianej gry, który pokazano pierwotnie na State of Play. Specjalnie dużo tu nie zdradzono, więc można oglądać bez obawy o spoilery.

Zobacz także: Nowy BioShock w produkcji – niestety trochę na niego poczekamy

Wprawne oko dostrzeże, że w trailerze przewija się posterunek, który zwiedzaliśmy podczas przygody w tegorocznej dwójce. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Resident Evil 3 Remake będzie grą z 1999 roku w nowych szatach, co oznacza, że będziemy tu mieli do czynienia z tą samą opowieścią, zapewne wzbogaconą o drobne smaczki – a w „oryginale” posterunek również był.

Miejscem akcji będzie fikcyjne miasto Raccoon City. Jako Jill Valentine naszym zadaniem będzie przeżycie w tym niezwykle nieprzyjaznym miejscu, które na dodatek okupuje Nemesis – przerażający potwór, którego zadaniem jest zgładzenie wszystkich członków organizacji S.T.A.R.S., do której należy m.in. Jill.

Prócz samego zwiastunu twórcy gry udostępnili też krótką „pogadankę”. Od minuty trzydzieści można zobaczyć krótki fragment rozgrywki.

Data premiery i edycja kolekcjonerska Resident Evil 3 Remake

Ku zdziwieniu wielu osób, w tym mnie, premiera Resident Evil 3 Remake odbędzie się stosunkowo szybko, bo już 3 kwietnia 2020 roku. W niektórych sklepach można już składać zamówienia premierowe, na które z czasem osobiście z pewnością się skuszę. W sprzedaży standardowo będą zwykłe edycje oraz kolekcjonerska – dla największych fanów. Jej zawartość możecie zobaczyć na poniższej grafice.

Resident Evil 3 Remake edycja kolekcjonerska

Edycję kolekcjonerską Resident Evil 3 Remake wyceniono na 179,99 dolarów, czyli około 700 zł. Tego typu wydania gier zwykle są wyceniane podobnie w różnych krajach, więc cena u nas zapewne będzie wynosić 699 lub ewentualnie 799 złotych. Czekacie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy