Mimo nieco ponad dwóch miesięcy od premiery, kupno wybranego iPhone’a 11 czy 11 Pro wcale nie jest takie łatwe. Nowe smartfony Apple cały czas cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Wydaje się, że po zeszłorocznym kryzysie, Amerykanie wreszcie „trafili w dziesiątkę”. W przyszłym roku również oczekujemy poważnych zmian. To jedyna recepta na sukces. Nowości ma być jeszcze więcej niż w 2019 roku. Firma Tima Cooka może nam zaserwować przede wszystkim zupełnie nowe rozmiary telefonów. Ogromną zmianą będzie też obecność sieci 5G. Interesujących opcji będzie jednak więcej, część z nich znamy, kolejne pewnie wyciekną w najbliższych miesiącach.

Zobacz także: Face ID i Touch ID razem w iPhone’ach – to będzie małżeństwo z rozsądku

iPhone 12 potrzebuje większych baterii

Po plotkach o nowym designie, nowych modelach i nowych wyświetlaczach, mamy kolejną. Rodzina iPhone’a 12 ma otrzymać zdecydowanie większe baterie. Spowodować to mają nowe obwody ochronne baterii. Według koreańskiego portalu The Elec, iPhone 12 będzie korzystał ze spersonalizowanych pakietów oraz modułów ochronnych zamiast obwodów ochronnych obecnie używanych w iPhonie 11. To podobno zwolni więcej miejsca w telefonie, co zostanie wykorzystane do zwiększenia samego akumulatora. Dzięki wprowadzeniu modemu 5G we wszystkich modelach 2020 roku, iPhone będzie potrzebował większych baterii. Nowe modemy generalnie zużywają więcej energii niż technologia LTE. The Elec informuje, że dostawca nowych układów, ITM Semiconductor buduje dwa nowe zakłady, aby obsłużyć Apple. Urzędnicy twierdzą, że prace nad powinny zostać zakończone do końca roku. ITM dostarcza również obwody ochronne baterii w słuchawkach AirPods Pro. Szacuje się, że nowe akumulatory, w niektórych wypadkach mogą być aż do 50% większe niż w obecnej gamie iPhone’a 11.

iPhone 12, czyli 5G dla wszystkich modeli

Podczas gdy łączność 5G jest praktycznie pewną nowością dla iPhone’a 12, pierwsza wersja plotek głosiła, że ​​modem następnej generacji będzie ograniczony do flagowych modeli. Oznacza to, że podstawowy model miałby obsługiwać znowu sieć LTE. Po przejęciu przez Apple zespołu Intela odpowiedzialnego za modemy oczekiwania te uległy zmianie. Teraz analitycy uważają, że ​​wszystkie trzy modele będą miały na pokładzie modem 5G.

iPhone 12 bateria

Powód jest prosty. Obecnie 5G ogranicza się do kilku modeli wysokiej klasy z Androidem. 5G dzięki wpływowi Apple, stanie się w przyszłym roku zdecydowanie bardziej popularne. Ceny smartfonów 5G z Androidem mogą spaść do 249-349 USD w drugiej połowie roku, co wywrze presję na Apple, aby zapewnić wsparcie dla szybkiej sieci we wszystkich trzech przyszłorocznych iPhone’ach. Kuo uważa również, że nowy zespół, przejęty z Intela,  liczący około 2000 członków ułatwi Apple rozwój 5G. Podczas gdy większość telefonów z Androidem będzie obsługiwać „sub-6Ghz” 5G, wiele nie będzie obsługiwać większej szerokości pasma mmWave, co oznacza, że ​​trzeba będzie kupić nowy telefon, żeby obsługiwać sieć. Modem Apple podobno będzie obsługiwał obie częstotliwości, co w zasadzie zapewni spokój w związku z wdrożeniem 5G. Ale to prawdopodobnie oznacza, że ​​iPhone będzie kosztował jeszcze więcej.

ProMotion wreszcie w iPhone 12

iPady Pro mają wyświetlacze ProMotion od kilku lat. Jest to ekran o częstotliwości odświeżania do 120 Hz, wraz z adaptacyjnym skalowaniem. Jak dotąd funkcja ta nie pojawiła się w iPhone. Wszystkie smartfony Apple są zablokowane przy częstotliwości odświeżania 60 Hz. Ice Universe, twierdzi, że Apple rozmawia z Samsungiem i LG, aby zapewnić ekran o częstotliwości odświeżania do 120Hz dla iPhone’ów. Będą to wyświetlacze OLED, ponieważ nie ma nic szczególnie przełomowego w wyświetlaczach LCD o zmiennej częstotliwości odświeżania lub wysokiej częstotliwości odświeżania.

Źródło: Macworld

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)