Surface Book 2 to świetny sprzęt z punktu widzenia hardware’u. Można tutaj znaleźć genialny ekran 4K, który jest odczepiany od klawiatury i może służyć jako tablet. Jest to cecha wyróżniająca to urządzenie od innych na rynku. Innymi niewątpliwymi „plusami” urządzenia są: długi czas działania na jednym ładowaniu, dobra jakość wykonania i genialna klawiatura. Laptop zadebiutował na rynku 16 listopada 2017 – minęły zatem ponad 2 lata od jego premiery. Teraz w końcu mamy pierwsze informacje na temat jego prawdopodobnego następcy. Przed Wami patenty Surface Book 3.

Surface Book 3 – patent

Surface Book 3 może mieć zupełnie nowy wygląd. Urządzenie może zawierać odłączaną klawiaturę z dodatkowym panelem z tyłu, którego można używać do szkicowania i robienia notatek za pomocą rysika. Potencjalnie nowy projekt pochodzi ze zgłoszenia patentowego (wykrytego przez Windows Latest), zatytułowanego „Urządzenie komputerowe z odłączanym urządzeniem do pisania”. Pokazuje on komputer, który wygląda podobnie do Surface Booka z odłączaną klawiaturą.

Surface Book 3 patent

To, co odróżnia go od poprzednich modeli Surface Book, to fakt, że obok gładzika, pod klawiaturą, znajduje się także dodatkowe miejsce (dodatkowy ekran?) na pisanie notatek. Co ciekawe, na odwrocie klawiatury znajduje się duża „powierzchnia do pisania”, której użytkownik może używać do zapisywania notatek lub być może jako tablet graficzny do rysowania i szkicowania.

Surface Book 3 patent

Może to sprawić, że Surface Book 3 (lub jakiekolwiek inne nadchodzące urządzenie, w którym Microsoft zamierza włączyć tę funkcję) jest bardzo przydatnym narzędziem dla artystów i grafików, a także każdego, kto woli pisać notatki ręcznie.

Odważny kierunek, ale czy dobry?

Jeśli ta nowa odczepiana klawiatura rzeczywiście pojawi się w Surface Book 3 lub podobnym urządzeniu, może to oznaczać mile widziany powrót do innowacji projektowych, których brakowało w najnowszych produktach Surface.

Przykładowo, niedawno wydane Surface Pro 7 i Surface Laptop 3 były dwoma urządzeniami, które oferowały jedynie niewielkie aktualizacje w porównaniu do swoich poprzedników, a jednocześnie były bardzo „bezpieczne”, jeśli chodzi o projektowanie. Przyjmując bardziej radykalne podejście do projektu Surface Book 3, Microsoft może uzyskać znacznie bardziej ekscytujące urządzenie.

Warto mieć na uwadze, że Microsoft prawdopodobnie szykuje Surface Booka 3 na 2020 rok. Ponadto, to co widzimy na szkicach, jest to tylko patent, a jak wiadomo wiele patentów nigdy nie kończy się gotowymi produktami. Mimo to żyję w nadziei, że Microsoft uwzględni krytykę swojej ostatniej rundy urządzeń Surface i planuje duże zmiany, jeśli chodzi o projekty swoich flagowych produktów. Ponadto firma mogłaby się skupić na poprawie oprogramowania w Surface Bookach. Na naprawę błędu karty graficznej czekałem prawie 4 miesiące!

Jeśli nowy projekt będzie dobrze przemyślany, to ma szansę na sukces na rynku. Problemem może okazać się wsparcie dla nowych urządzeń. Póki co Microsoft totalnie zawiódł na tym polu. Oby to się zmieniło w przyszłości.

Źródło: techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.