ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Przedsiębiorstwo przyszłości

Microsoft i Qualcomm budują przedsiębiorstwo przyszłości. Oto ich wizja

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Przyszłe miejsce pracy będzie bardziej interaktywne i oparte na współpracy niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ nowa technologia pomaga zbliżyć pracowników na całym świecie. Tak wygląda utopijny pogląd przedstawili Microsoft i Qualcomm, którzy połączyli siły podczas tegorocznego szczytu Snapdragon na Hawajach, aby przedstawić swoje zdanie na temat tego, jak może wyglądać przedsiębiorstwo przyszłości.

Wsparcie dla przedsiębiorstw i pracowników

Nic dziwnego, że kluczową rolę w tym aspekcie odegrają najnowsze wynalazki technologiczne obu firm. Szczególne wrażenie już robi najnowsze dzieło Qualcomm – mikroukład rzeczywistości mieszanej XR2, pierwszy z łącznością 5G. Gigant pokazał także ostatnio nowe chipsety 8cx i 7cx, które mogą zasilić szereg urządzeń.

„Cyfrowa transformacja … to zjawisko, które napędza organizacje – zarówno ich sukces, jak i porażki. Tak naprawdę zaczyna się od ludzi i musimy dać im niesamowitą technologię, umożliwiając im robienie więcej, tworzenie więcej, rozwiązywanie problemów”.

powiedziała Nicole Dezen, GM w Microsoft Consumer & Device Sales UK i Ireland.

Przedsiębiorstwo przyszłości qualcomm oczekiwania 5G

Dezen podkreśliła, jak znacznie ulepszono portfolio komputerów Qualcomm dzięki nowym liniom chipsetów 7cx i 8cx, które zaczną pojawiać się na większej liczbie urządzeń w 2020 roku. Chipsety zasilały już najnowsze urządzenia z systemem Windows, takie jak Microsoft Surface Pro X, ale zarówno Qualcomm, jak i Microsoft nie znają granic.

„Ta nowa innowacja wzmocni przedsiębiorstwa, pracowników pierwszej linii i studentów na całym świecie … widzieliśmy niesamowite innowacje od producentów komputerów dzięki wysokiej jakości układom Snapdragon, teraz możemy wprowadzić to na tańsze urządzenia”

– zauważyła Dezen.

Zobacz także: Te funkcje pojawią się w Androidzie 11

Przedsiębiorstwo przyszłości, czyli platformy oprogramowania i cyfrowa transformacja

Przedsiębiorstwo przyszłości

Microsoft zapewnia również wsparcie po stronie oprogramowania, a Dezen zauważa, że ​​oferta firmy Device-As-A-Service, która zapewnia nie tylko sprzęt, ale platformy oprogramowania, takie jak Windows 10, Office 365 i Azure, może znacznie zwolnić zasoby IT w firmach każdej wielkości, a także zapewnić lepszy wgląd w systemy korporacyjne.

„To kompletnie połączone rozwiązanie, które odblokowuje twórcę w każdym z nas i napędza zespoły, pomagając firmom zabezpieczyć użytkowników i urządzenia. Cyfrowa transformacja nigdy nie była bardziej możliwa do osiągnięcia. Dzięki współpracy z Qualcomm i producentami komputerów, inteligentne urządzenia są szybsze, tańsze, bardziej funkcjonalne i lepiej połączone”.

– powiedziała Dezen.

Qualcomm patrzy w przyszłość z optymizmem

Entuzjazm Dezen został powtórzony przez Qualcomm, a starszy dyrektor ds. zarządzania produktem, Miguel Nunes, opisał, w jaki sposób w szczególności łączność 5G może przekształcić wiele firm. „5G oferuje ekscytujące możliwości, które przyspieszą cyfrową transformację” – powiedział, zwracając uwagę, w jaki sposób firmy mogą wykorzystywać prywatne sieci mmWave w celu zwiększenia wydajności, bezpieczeństwa i możliwości współpracy.

Qualcomm zaprezentował swój chipset rzeczywistości mieszanej XR2, pierwszy wyposażony w łączność 5G, obiecujący nie tylko wzrost zastosowań konsumenckich, takich jak wciągające gry lub wrażenia kinowe, ale także zapewniający korzyści dla firm.

Qualcomm Wi-Fi 6

Ostatecznym celem jest przeniesienie współpracy na wyższy poziom, umożliwiając pracownikom z całego świata spotkanie się w wirtualnym świecie. Podczas prezentacji ekspertów VR pokazano, w jaki sposób pracownicy z różnych biur, posiadający zaawansowane i bardzo szczegółowe awatary, mogą uczestniczyć w spotkaniu projektowym, aby podzielić się pomysłami i przemyśleniami. Ta współpraca pozwoliła pracownikom uzyskać lepszy wgląd w szczegóły projektu i wprowadzić zawartość zarówno 2D, jak i 3D, dając znacznie większą szansę na sukces – a także ograniczyć kosztowne i nieprzyjazne dla środowiska podróże dalekiego zasięgu.

Qualcomm pokazał też demo ze swoim partnerem Deutsche Telekom, w którym agent terenowy wyposażony w zestaw słuchawkowy XR był w stanie komunikować się w czasie rzeczywistym z kontrolerem, aby przejść przez proces naprawy uszkodzonego samochodu.

Takie przypadki użycia mogą znacznie poprawić wskaźniki skuteczności wezwań do naprawy, a także poprawić bezpieczeństwo pracowników i zadowolenie klientów z dobrze wykonanej pracy. Bez względu na branżę, wydaje się, że świat pracy powinien być bardziej połączony i współpracować na wyższym poziomie niż kiedykolwiek wcześniej. Przedsiębiorstwo przyszłości jest bliżej niż nam się wydaje.

Źródło: techradar

Sprawdź najnowsze wpisy