Windows Insiders zarówno w szybkich, jak i wolnych pierścieniach mogą dziś uzyskać nową wersję preview systemu Windows 10. W ostatnim czasie pojawiły się aż dwa buildy, kolejno 19035 oraz 19037.1, które wprowadzają szereg poprawek i zmian dla wersji Windows 10 20H1.

Windows 10 20H1 – 19035

Windows 20H1

Oto, co Microsoft ogłosił w kompilacji 19035:

 • Zakończyliśmy eksperyment związany ze sposobem dostarczania aktualizacji sterowników za pośrednictwem Windows Update. Urządzenia uczestniczące w eksperymencie nie będą już widzieć łącza Opcjonalne aktualizacje w obszarze Ustawienia > Windows Update. Rozwiązuje to również problem polegający na tym, że po pomyślnym zainstalowaniu sterowników drukarki z sekcji Opcjonalne aktualizacje ten sam sterownik nadal wyświetla się jako dostępny do instalacji. Podziękowania dla Insiders, którzy wyrazili opinię na temat tej funkcji,
 • Rozwiązano problem, który mógł powodować, że odcisk palca (jeśli jest włączony) czasami nieoczekiwanie nie był oferowany jako opcja logowania po wybudzeniu urządzenia ze stanu uśpienia,
 • Rozwiązaliśmy problem, który mógł powodować, że niektóre aplikacje nie uruchamiały się przy pierwszej próbie po zresetowaniu aplikacji za pomocą Ustawień,
 • Dziękujemy za wszystkie opinie na temat Notatnika w wersji Store. W tej chwili postanowiliśmy nie udostępniać go klientom. Insiders mogą zauważyć pewne zmiany w tej wersji:
  • Po przypięciu Notatnika do paska zadań lub menu Start konieczne będzie ponowne przypięcie po uaktualnieniu go do nowej wersji,
  • Jeśli niektóre typy plików zostały ustawione domyślnie tak, aby były otwierane w Notatniku, zobaczysz monit przy ponownym otwarciu plików tego typu i będziesz musiał ponownie wybrać Notatnik.

Zobacz także: Asystent Google Cię denerwuje? Zobacz, jak go wyłączyć

Windows 10 20H1 – 19037.1

Aktualizacje Windows 10 20H1

Oto wszystko, co zostało zmienione w kompilacji 19037.1:

 • Znak wodny kompilacji w prawym dolnym rogu pulpitu nie jest już obecny w tym buildzie. To nie znaczy, że skończyliśmy…
 • Windows PowerShell ISE jest teraz funkcją na żądanie (domyślnie instalowaną) i zobaczysz ją na liście w ustawieniach funkcji opcjonalnych.

Nie obyło się też bez nowych błędów. Oto poprawki nad którymi pracuje Microsoft:

 • BattlEye i Microsoft wykryły problemy z niekompatybilnością spowodowane zmianami w systemie operacyjnym między niektórymi wersjami Insider Preview, a niektórymi wersjami oprogramowania anty-cheat BattlEye. Aby zabezpieczyć testerów, którzy mogą mieć te wersje zainstalowane na swoich komputerach, zastosowaliśmy wstrzymanie zgodności tych urządzeń przed oferowaniem zagrożonych wersji Windows Insider Preview.
 • Niektórzy Insiders zgłosili, że podczas próby zainstalowania najnowszych kompilacji, instalator wycofuje się i zwraca kod błędu 0xc1900101. W niektórych przypadkach aktualizacja kończy się pomyślnie przy kolejnej próbie.
 • Analizujemy raporty o zawieszeniu procesu aktualizacji przez dłuższy czas podczas próby zainstalowania nowej kompilacji.
 • Sprawdzamy raporty o niektórych zewnętrznych dyskach USB 3.0, które nie reagują na kod startowy 10 po ich podłączeniu.
 • Otrzymaliśmy raporty od aplikacji Optimize Drives niepoprawnie informujące, że optymalizacja nigdy nie działała na niektórych urządzeniach.

Premiera aktualizacji Windows 10 20H1 dopiero wiosną. Microsoft ma zatem jeszcze dużo czasu, aby wprowadzić wszystkie planowane nowości i poprawić błędy.

Źródło: windowscentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.