iPhone 12 5G

[SPT #88] Wygląd iPhone 12, błędy Windows 10, Android 10 – Samsung

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Listopad się skończył, czas więc podsumować jego ostatni tydzień. Co interesującego wydarzyło się w ostatnich siedmiu dniach?

Pochwała

Huawei promuje własny ekosystem. Od czegoś trzeba zacząć, ponieważ bez Usług Google chińska firma jest skazana na porażkę w Europie. W związku z tym Huawei zaczyna promować własny ekosystem poczynając od Polski. Firma poświęci mu szereg konferencji w różnych miastach. Rozwój własnej platformy ma kosztować w pierwszej fazie inwestycji aż 10 mln zł.

Tesla Cybertruck to hit. Pewnie niektórzy uważają, że design auta jest nieco kiczowaty, ale mnie się podoba. Wygląda na to, że wielu klientom także. Liczba zamówień Cybertrucka przekroczyła już 250 tysięcy egzemplarzy. Elon Musk w końcu może mówić o prawdziwym hicie.

iPhone 12 z nowym wyglądem. Smartfon ma być bardziej zbliżony z wyglądu do iPada Pro. Jego ramki mają być bardziej kanciaste. Prawdopodobnie zobaczymy też mniejsze wycięcie w górnej części ekranu. iPhone 12 ma wspierać także 5G. Szacuje się, że Apple sprzeda aż 100 mln sztuk serii iPhone 12.

Krytyka

Galaxy S11+. Stało się, po wyciekach designu Galaxy S11 i S11e, przyszedł czas na największego brata z rodziny. Standardowo za renderami stoi onleaks. Co widzimy na obrazkach? Z jednej strony można zachwycać się ekranem, który rozciąga się od lewej do prawej krawędzi. Nawet górna i dolna ramka są nieduże. Niestety, ale będę monotematyczny – jestem zawiedziony brakiem czujnika ToF na przednim panelu, którego mogliśmy zobaczyć w Galaxy S10 5G. Był on odpowiedzialny za skanowanie twarzy w 3D. Dziwi mnie, że Samsung nie postanowił wdrożyć tej funkcji do Galaxy S11, ba nawet usunął drugą kamerę w Galaxy S11+ względem poprzednika! Jestem zawiedziony. Na osłodę pozostaje pięć aparatów, z których jeden będzie o rozdzielczości aż 108 MPx. Do tego na pewno zobaczymy obiektyw ultra szerokokątny i teleobiektyw. Ten ostatni ma umożliwić robienie zdjęć w 5-krotnym zoomie optycznym! Mogę się założyć, że Samsung Galaxy S11+ będzie miał niesamowity aparat, który zostawi konkurencję w tyle.

Google może usunąć Twoje konto bez powodu. Co zrobić, gdy to się stanie? Jak postępować, aby nie być zależnym od giganta? Szczegóły w moim wpisie.

Android 10 na smartfonach Samsunga. Niestety sytuacja się powtarza. Z uwagi na to, że Samsung musi dostosować swoją nakładkę do Androida 10, cały proces wdrożenia aktualizacji trochę potrwa. Flagowce otrzymają nową wersję zielonego robota dopiero w styczniu! To trochę szybciej niż w przypadku poprzednich odsłon, jednak użytkownicy wciąż muszą czekać pół roku od premiery „dziesiątki”. Samsung wypada bardzo słabo na tle konkurencji (np. OnePlus).

Kolejne błędy Windows 10. Jeżeli nie możesz zaktualizować systemu do najnowszej wersji, to znaczy, że problemem jest antywirus. Windows 10 bowiem gryzie się ze starszymi wersjami AVG i Avasta. Jak już uda Ci się zaktualizować system do wersji 1909, to miej na uwadze, że Eksplorator plików może działać z pewnymi problemami. Szczegóły w moim wpisie.

Huawei pozywa ekspertów. Pozwy dotyczą zarzutu skierowanego przez naukowca, dziennikarza i eksperta do spraw sieci w kierunku Huawei. Wszyscy wyżej wymienieni stwierdzili, że Huawei jest kontrolowany przez państwo chińskie. Obawiam się, że nie tędy droga Huawei…

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy