ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji [29.06.2014]

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Aplikacje
wpgia11

Wakacje wreszcie się rozpoczęły, a my mamy dla Was kolejną dawkę interesujących propozycji prosto z Google Play. Wolny czas sprzyja zabawie na mobilnych urządzeniach, szczególnie jeśli jesteśmy tymi szczęśliwcami, którzy właśnie zakończyli rok szkolny. Jak zawsze na wstepie przypominamy, że możecie pisać komentarze z sugestiami, konstruktywną krytyką, a także miłym słowami oraz propozycjami gier do przyszłego WPGiA. Możecie to robić zarówno publikując komentarze pod tym artykułem, jak również udzielając się w odpowiednim temacie forum. Także my, redaktorzy jesteśmy do Waszej dyspozycji. Piszcie na [email protected] oraz [email protected]

Dziś przygotowalismy kilka gier m.in MMO Warspear Online, które doczekało się sporej aktualizacji. Wśród aplikacji znajdziecie Slingshota, czyli rywala popularnego Snapchata, ciekawy launcher oraz Prezentacje Google. Zapraszamy!

Warspear Online MMORPG

warspear_online_3.0

Mobilnych gier MMO jest na rynku całkiem sporo, ale popularność skupia się tylko wokół kilku z nich. Warspear Online to jeden z najbardziej znanych tytułów, a ostatnio otrzymał on znaczącą aktualizację.

Dla tych, którzy nie mieli z tą grą styczności, Warspear jest typową grą MMO, która nie wymyka się standardom tego gatunku. Pokrótce, rozwijamy postać, aby z lepszym ekwipunkiem i statystykami dalej ją rozwijać. Nic nadzwyczajnego. Tym, co przyciąga użytkowników do zabawy jest na pewno staroszkolna, minimalistyczna grafika oraz ciągłe wsparcie twórców, którzy często organizują ciekawe tematyczne „eventy” i dodają nowe rzeczy do sklepu gry.

SC20120407-183654

Zaletą tytułu są możliwości personalizacji swojego awatara. Na początku wybieramy jedną z czterech nacji i dwunastu klas postaci. Mamy wojowników, którzy standardowo przyjmują na siebie obrażenia i rażą potężnymi ciosami. Strażnicy, magowie czy czarnoksiężnicy (w zależności od nacji) potrafią zadać bardzo moce ciosy magiczne, niestety nie grzeszą obroną. Trzecia klasa to kapłani, tzw. healerzy, którzy najlepiej działają w drużynie pomagając swoim towarzyszom.

Kolejnym, bardzo dużym plusem jest ogrom świata gry. Każda rasa żyje na innej wyspie, dodatkowo na pewnym etapie możemy się między nimi dowolnie przemieszczać. Dzięki temu mamy do dyspozycji wielki obszar, który da się eksplorować.

kos

Walka pomiędzy graczami jest możliwa, ale dopiero na określonym poziomie. Oprócz tego czeka na nas arena, gdzie walczymy z przypadkowymi przeciwnikami w pojedynkach 2×2, 3×3 lub 5×5. Czas przejść do minusów, a na pewno najistotniejszym z nich jest brak doświadczenia za dowolne akcje. Można godzinami zabijać potwory, a nic nam to nie da. Dopiero w momencie wykonania misji dostajemy odpowiednią ilość punktów. To bardzo dziwne, że twórcy zdecydowali się na tak dziwny i  niezrozumiały zabieg.

warspear-online-02

Najnowsza aktualizacja gry „Mysteries of Ayvondil” przynosi bardzo wiele nowości dla gracza. Każdy dostaje możliwość eksploracji całkiem nowej wyspy i lochu gdzie czekają nagrody. Dodatkowo zwiększono maksymalne poziomy dla pojedynczego gracza. Wszystko, aby jeszcze bardziej zagłębić się w ten świat.

Podsumowując, Warspear Online w połączeniu z zaangażowaniem twórców i ciągłym ich wsparciem pozwala każdemu cieszyć się z częstych poprawek i zmian. Dla fanów mobilnego MMO, pozycja obowiązkowa, mimo obecności mikropłatności.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hLtdi7gG9sE[/youtube]

warspear

wpgia_google_play  Pobierz Warspear Online MMORPG za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Grywalność i grafika;
 • Masa ciekawych rzeczy do odkrycia;
 • Da się skutecznie grać bez mikropłatności.

Minusy:

 • Mikropłatności przyśpieszają rozgrywkę;
 • Dziwny system zdobywania doświadczenia.

Stickman Soccer 2014

1_stickman_soccer_2014

Mundial trwa w najlepsze, a w Google Play pojawiają się gry, których głównym motywem są mistrzostwa świata. Stickman Soccer 2014 to właściwie wariacja gry o tym samym tytule dostępnej już od dłuższego czasu.

Pro Evolution Soccer czy FIFA na urządzeniach mobilnych nauczyły nas, że od gier piłkarskich powinniśmy wymagać wysokiej jakości rozgrywki i realistycznej grafiki. Tytuły z serii Stickman to coś zupełnie przeciwnego, absurdalne pomysły i maksymalnie uproszczone schematy. Nie inaczej jest w tym przypadku.

unnamed (1)

W Menu gry możemy wybrać tryby, których jest całkiem sporo np. America Cup, Short Season czy Street Soccer. I w tym momencie pojawia się pierwsza poważna wada tego tytułu. Zabawa, w którymkolwiek z turniejów wymaga oglądania filmików przygotowanych przez twórców, a to potrafi zdenerwować. Jeśli chcemy grać bez ograniczeń, musimy wykupić pełną wersję, a to już kwota ponad siedmiu złotych. To doskonały przykład zaimplementowania w darmowej przecież grze wymuszonych płatności, bo większość prędzej czy później będzie miała dość oglądania filmików i kupi pełną wersję.

Jeśli chodzi o wrażenia ze Stickman Soccer to są one jak najbardziej pozytywne. Wszechobecna prostota pozwala odetchnąć od rozbudowanych gier piłkarskich. Kierujemy drużyną kreskowych ludzików rozgrywając standardowe mecze futbolowe. Jedyne różnice w wyglądzie między drużynami to kolory koszulek. Możemy jedynie poruszać się strzelać czy przejmować piłkę. Brak tutaj zaawansowanych opcji, ale to właśnie zaleta Stickmana.

unnamed

Stickman Soccer 2014 to w zasadzie Stickman Soccer z nowymi trybami i drużynami. Gdyby nie mikro, a raczej makropłatności, byłby to tytuł godny polecenia dla wszystkich. Jeśli jednak jesteśmy w stanie wydać nieco ponad siedem złotych na tą grę, na pewno będziemy się przy niej dobrze bawić.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bxWKlqKuExQ[/youtube]

stickman

wpgia_google_play  Pobierz Stickman Soccer 2014 za darmo z Google Play!

Plusy:

 • Uproszczona rozgrywka;
 • Dużo trybów gry;
 • Dobra dla najmłodszych.

Minusy:

 • Ukryte płatności.

Random Heroes

funny-game-review3

Noodlecake Studios jest znane ze swoich gier retro, które może nie zachwycają grafiką, ale pozwalają przypomnieć sobie niegdysiejsze tytuły. Random Heroes to dwuwymiarowa platformówka traktująca o ataku potworów z innego wymiaru, a nasz bohater musi coś natą inwazję poradzić.

Rozgrywka nie przynosi nic nowego, ale mimo wszystko jest przyjemna. Poruszamy się w lewo po linearnej planszy likwidując wrogów oraz unikając pułapek. Każdy etap kończy się dojściem do drzwi. Oprócz zwyczajnych przeciwników na końcu każdego etapu czeka na nas walka z bossem.

random_heroes2_1

Za większość akcji dostajemy pieniądze, za które możemy kupić nową broń wśród dostępnych w sklepie. Walutę gry da się także zdobyć przez wydanie prawdziwej gotówki.

Sterowanie odbywa się przez klikanie wirtualnych przycisków na ekranie odpowiednio poruszania się w prawo lub lewo, skoku oraz strzału. Rozmieszczenie jest intuicyjne i nie ma problemu z trafieniem w dobry klawisz.

RandomHeroes-4

Podsumowując, Random Heroes to gra poprawna, która nie daje nam szczególnej radości z rozgrywki. Wszystkie elementy twórcy wykonali dobrze, ale zabrakło grywalności, która jest przecież najważniejsza.

 

random_heroes

wpgia_google_play  Pobierz Random Heroes za darmo z Sklepu Play!

Plusy:

 • Grafika;
 • Dopracowanie techniczne.

Minusy:

 • Niska grywalność;
 • Szybko się nudzi.

Fling a Thing

Fling-a-Thing-main

Szukając gier dla naszych pociech trudno znaleźć takie, które nie zawierałyby przemocy i były odpowiednie dla wieku odbiorców. Fling a Thing to tytuł przeznaczony głównie dla dzieci, ale czy warto się nim zainteresować?

W grze wcielamy się w małego stworka, przypominającego trochę ważkę. Z czasem będziemy mogli zdobyć kolejnych bohaterów, pomocnych w zabawie. Musimy przeskakiwać między platformami zbierając gwiazdki i bąbelki jednocześnie tracąc jak najmniej ruchów. Akcja odbywa się przez przeciągnięcie palcem w odpowiednią stronę i nadanie kierunku lotu.

fling_a_thing_android_2.gif

Po lewej stronie widzimy, ile ruchów możemy jeszcze wykonać. Na każdy poziom jest przeznaczona określona ich ilość, w której powinniśmy się zmieścić jeśli chcemy dobrnąć jak najdalej.

screen480x480 (1)

Grafika jest utrzymana w kolorowej, bajkowej konwencji co niewątpliwie spodoba się dzieciom. Sterowanie zostało wykonane poprawnie, ale czasami przez przypadek możemy kliknąć jeden z przycisków systemowych, jeśli mamy niewielki ekran, a chcemy mocno wystrzelić naszego bohatera.

Fling a Thing to gra interesująca, choć nie przeznaczona dla wszystkich. Powinniśmy ją pobrać szczególnie jeśli mamy dzieci i potrzebujemy je czymś zając na pewien czas. To właśnie one docenią zalety tego tytułu, w innym razie gra szybko nam się znudzi.

fling_a_thing

wpgia_google_play  Pobierz Fling a Thing za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Przyjemna, kolorowa grafika;
 • Prosta gra w sam raz dla dzieci.

Minusy:

 • Średnio nadaje się dla starszych odbiorców.

Bouncy Bit

maxresdefault

Wśród najpopularniejszych tytułów w Google Play, królują te o najprostszej mechanice. To właśnie one są tymi, w których swoich sił może spróbować każdy użytkownik mobilnych urządzeń, nawet ten mało zaawansowany. Jedną z takich gier jest Bouncy Bit.

W zasadzie, tytuł skupia się na podskakiwaniu czarnym kwadracikiem po ekranie unikając wystających kolców. Klikając w dowolnym miejscu sprawiamy, że nasz geometryczny bohater porusza się w górę i dół. Oprócz tego przez cały czas przelatuje z prawej do lewej i na odwrót odbijając się od ścian. To właśnie na tych ścianach pojawiają się kolce w losowych konfiguracjach. W momencie, gdy nabijemy się na któryś z nich, kończymy grę i musimy zacząć od początku. Wyniki nasze i naszych znajomych można sprawdzić w rankingu połączonym z kontem Google.

Bouncy-Bit-Appacz.net-Android-1
screen568x568

Grafika jest bardzo prosta, ale trudno oczekiwać czegoś innego po takiej formie rozgrywki. Muzyki nie uświadczymy, ale nie można tego uznać jako wady.

Bouncy Bit to gra, którą warto przetestować samemu. Nie oferuje ona niczego nadzwyczajnego, ale jak zdążyliśmy się przyzwyczaić to właśnie takie tytuły stają się hitami.

 

bouncy_bit

wpgia_google_play  Pobierz Bouncy Bit za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Prosta i może wciągnąć.

Minusy:

 • Brak innnowacji.

Menadżer stron na Facebooku

Converted_file_23a646ba

Od pewnego czasu Facebook zmienia swoje aplikacje mobilne nie do poznania. Na pierwszy ogień poszedł Messenger, a potem główna aplikacja społecznościowego giganta. Ostatnią aplikacją, która doczekała się odświeżenia interfejsu jest Menadżer stron, który nigdy nie wyglądał lepiej!

Converted_file_1da07f1c
Converted_file_3ce1ff3a

Jeśli ktoś nie miał doświadczenia z tą aplikacją to warto wspomnieć, że jest to narzędzie dedykowane administrowaniu stronami na Facebooku. Za jego pomocą udostępnimy post, sprawdzimy aktywność naszych fanów, czy odpiszemy im na wiadomości.

Converted_file_9fa89a6e
Converted_file_32b906ca

Największa zmiana w stosunku do poprzedniej wersji aplikacji to oczywiście wygląd. Facebook postawił na cechy charakterystyczne dla iOS, co widać szczególnie przy ikonach pojawiających sie podczas tworzenia nowego postu. Aplikacja jest teraz znacznie bardziej przejrzysta. Poszczególne kategorie zostały podzielone na zakładki, podobnie jak w aplikacji Facebook. Wiele usprawnień pojawiło się również przy statystykach strony, które są znacznie bardziej rozbudowane i czytelne. Twórcy zaimplementowali także rozwiązanie znane z przeglądarkowej wersji portalu – informację o tym, jaki administrator udostępnił dany post czy komentarz.

Converted_file_1688e0f5
Converted_file_051a00ea

Dla osób prowadzących stronę na Facebooku nowy Menadżer będzie narzędziem wręcz niezbędnym. Oferuje on nam znacznie bardziej szczegółowe informacje apropo naszego fanpage’a niż podstawowa aplikacja portalu z Palo Alto.

pages_manager_facebook

wpgia_google_play  Pobierz Menadżer stron na Facebooku za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Nowy, odświeżony interfejs;
 • Idealne narzędzie dla administratorów stron na Facebooku;
 • Szczegółowe statystyki aktywności użytkowników.

Minusy:

 • Brak.

Prezentacje Google

Mobile.withText

Kilka tygodni temu Google postanowiło wyodrębnić od Drive’a funkcję tworzenia dokumentów i podzielić ją na kilka aplikacji: Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Te dwie pierwsze zostały wydane prawie dwa miesiące temu. Na aplikację do obsługi prezentacji przyszło nam czekać aż do teraz.

Screenshot_2014-06-28-21-25-40
Screenshot_2014-06-28-22-12-36

Prezentacje Google są jedną z pierwszych aplikacji korzystających z charakterystycznego dla “Material Design” elementu – kółka w prawym dolnym rogu ekranu, które tutaj służy do tworzenia nowych plików. Sama funkcjonalność aplikacji jest banalnie prosta – służy ona do tworzenia prezentacji. Mamy tu dokładnie te same opcje edycji, które dotychczas oferował nam Dysk Google.

Screenshot_2014-06-28-21-26-51
Screenshot_2014-06-28-21-56-42

Nasze możliwości przy tworzeniu nowych slajdów są bardzo ograniczone w stosunku do tego, co oferuje nam wersja przeglądarkowa – skupiają się wyłącznie na edycji tekstu. Po aplikacji dedykowanej tworzeniu prezentacją można by spodziewać się znacznie więcej opcji, chociaż sytuacja ta dotyczy tylko plików w formacie dokumentów Google, z edycją plików z pakietu Office jest znacznie lepiej. Możemy dodać grafikę z pamięci naszego urządzenia, wykonać zdjęcie, utworzyć pole tekstowe lub kształty.

Screenshot_2014-06-28-21-28-00

Jednak funkcją, do której aplikacja ta nadaje się najlepiej, jest przeglądanie prezentacji, które działa naprawdę dobrze. Formatowanie tekstu prawie nigdy się nie psuje, motywy użyte podczas tworzenia prezentacji w PowerPoincie wyglądają tak samo jak w programie Microsoftu, co często nie ma miejsca w innych aplikacjach.

Jeśli używaliście aplikacji Dysku Google do prezentacji to czym prędzej czym później będziecie zmuszeni do pobrania dedykowanej im aplikacji, jeśli nie, to możecie spokojnie obejść się bez niej.

prezentacje

wpgia_google_play  Pobierz Prezentacje Google za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Prosty, intuicyjny interfejs;
 • Obsługa plików z PowerPointa.

Minusy:

 • Tą samą funkcjonalność oferował Dysk Google;
 • Małe możliwości edycji.

Slingshot

Slingshot

Ostatnimi czasy na fali popularności jest aplikacja Snapchat, za pomocą której znajomi mogą wysyłać sobie zdjęcia widoczne tylko przez kilka sekund. Pomysł ten spodobał się Markowi Zuckerbergowi, który chciał kupić aplikację studentów ze Stanford za 3 miliardy dolarów – twórcy jednak nie przyjęli tej oferty. Facebook postanowił więc stworzyć konkurencję Snapchatowi. Najpierw wydali Poke przeznaczony tylko na iOS, który nie odniósł  żadnego większego sukcesu. parę tygodni temu postanowili więc porzucić swój nieudany projekt na rzecz nowej aplikacji o nazwie Slingshot. Początkowo była ona dostępna tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, ale sytuacja ta zmieniła się w minionym tygodni i od teraz jest dostępna na całym świecie, o czym zresztą Was informowaliśmy.

Converted_file_ce87db4f

Co wyróżnia nową aplikację Facebooka na tle Snapchata? Główny zamysł pozostał taki sam – wysyłamy zdjęcia/filmy naszym znajomym, które następnie same się niszczą. Pozbyto się tu jednak limitu czasowego, więc fotografie lub wideo możemy oglądać do momentu, w którym zamkniemy aplikację. Jedną z podstawowych różnic między tymi dwoma aplikacjami jest także to, że aby zobaczyć wiadomość w Slingshot najpierw sami musimy coś wysłać drugiej osobie, natomiast w konkurencyjnym Snapchacie nie mamy takiego przymusu.

Converted_file_69bd3a4c

To, co mi w “procy” Facebooka spodobało się najbardziej, to ilość małych rozwiązań, które bardzo pozytywnie wpływają na końcowy odbiór aplikacji. Na szczególną uwagę zasługują animacje. Większości wykonywanych w aplikacji czynności towarzyszy świetna animacja dodatkowo wzbogacona o podkreślający ją efekt dźwiękowy. Zmiana aparatu, rysowanie, czy samo wysyłanie wiadomości wyglądają jednocześnie bardzo prosto i efektownie. Tutaj Facebookowi należą się ogromne brawa.

Converted_file_598f05e3

Jednak Slingshot na razie ma poważny problem – brak użytkowników. Osoby, które korzystają ze Snapchata nie porzucą go dla aplikacji, która oferuje im prawie to samo. Ekipa z Palo Alto stworzyła naprawdę dobrą aplikację, ale nie przyjmie się ona wśród docelowej grupy odbiorców.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FmB4RJnqT5A[/youtube]

slingshot

wpgia_google_play  Pobierz Slingshot za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Prosty interfejs;
 • Świetne animacje i efekty dźwiękowe.

Minusy:

 • Brak użytkowników.

Yahoo Aviate Launcher

Converted_file_b2e8ca82

Niedawno na naszym portalu pisaliśmy o wydaniu do Google Play stabilnej wersji należącego do Yahoo launchera Aviate. Wraz z udostępnieniem jego stałej odsłony wprowadzonych zostało wiele zmian w stosunku do bety. Pierwszymi zmianami, zauważalnymi jeszcze przed pobraniem aplikacji, jest zmiana nazwy na Yahoo Aviate Launcher oraz ikony, której wygląd przypomina teraz te znane nam z innych aplikacji amerykańskiego portalu.

Screenshot_2014-06-28-15-43-37
Screenshot_2014-06-28-15-43-50

Wiele nowości widocznych jest również po uruchomieniniu Aviate. Wita nas odświeżony interfejs. Wysuwane z góry ekranu pole na dodatkowe widżety zastąpiono odrębną kartą zmieniającą się w zależności od pory dnia, czy miejsca, w którym aktualnie przebywamy. Z ekranu głównego mamy dostęp do zakładki z aplikacjami, które zostały podzielone na odpowiadające ich funkcjonalności grupy. Z tego miejsca możemy także dostać się do listy wszystkich zainstalowanych aplikacji posortowanych alfabetycznie, wystarczy wysunąć menu z prawej krawędzi ekranu.

Screenshot_2014-06-28-15-44-10
Screenshot_2014-06-28-15-43-58

Jednym z ciekawszych usprawnień w nowym Aviate jest zakładka z ostatnimi i ulubionymi kontaktami. Za pomocą tego rozwiązania możemy zadzwonić, wysłać wiadomość, czy udostępnić naszą lokalizację wybranej osobie. Dostęp do tej zakładki uzyskujemy poprzez wysuniecie jej z dolnej belki ekranu głównego launchera.

Screenshot_2014-06-28-15-47-13
Screenshot (08_52PM, Jun 28, 2014)

Poza innymi mniejszymi wizualnymi zmianami nowa wersja Aviate oferuje nam dokładnie to samo, co oferował nam ten launcher w wersji beta. Na szczególną uwagę zasługują tutaj ogromne możliwości personalizacji. Użytkownik może zmienić paczkę ikon, dowolnie wybierać widżety dla poszczególnych “przestrzeni”, czy samemu dostosowywać kolekcje z aplikacjami. Pod tym względem launcher Yahoo może spokojnie konkurować z innymi alternatywnymi aplikacjami tego typu.

Screenshot_2014-06-28-15-44-17
Screenshot_2014-06-28-15-46-04

Osoby, które miały już okazję korzystać z Aviate na pewno szybko polubiły wyżej wspomniane “przestrzenie”. Są to inteligentne zakładki uruchamiające się w zależności od pory dnia, czy miejsca, w którym jesteśmy. Wszystkich kart jest łącznie 7, każdą z nich możemy dowolnie spersononalizować. Z mojego punktu widzenia najciekawszą zakładką jest “Listening”, która uruchamia się natychmiastowo po podłączeniu do urządzenia słuchawek. Po włączeniu muzyki z jakiegokolwiek odtwarzacza zostaną wyświetlone w niej podstawowe informacje o wykonawcy, data i miejsce najbliższego koncertu oraz ostatnie posty na Twitterze. Dla melomanów może to być bardzo przydatne rozwiązanie. Fanów aplikacji Foursquare powinna zadowolić karta “Nearby”, ściśle zintegrowana z tą usługą. Zapoznamy się w niej z poradami innych użytkowników oraz zdjęciami z danego miejsca.

Screenshot_2014-06-28-15-45-32
Screenshot_2014-06-28-15-46-49

Bez wątpienia Aviate jest launcherem godnym polecenia. Yahoo nie namieszało za dużo w początkowej idei tego projektu, jedyne co wprowadzili od siebie, to promowanie własnych aplikacji, ale nie jest to zbyt inwazyjne.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gj-cYb9eiRY[/youtube]

yahoo_aviate

wpgia_google_play  Pobierz Yahoo Aviate Launcher za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Odpowiednie treści w odpowiednim miejscu i czasie;
 • Spore możliwości personalizacji;
 • Integracja z Foursquare;
 • Uczenie się nawyków użytkownika.

Minusy:

 • Brak

musiXmatch

Converted_file_948b5e78

Na Google Play znajdziemy wiele świetnych odtwarzaczy muzycznych. Jednymi z najlepszych przykładów aplikacji tego typu są m.in. Poweramp, czy n7player. musiXmatch odchodzi od schematów ustalonych zarówno przez te, jak i inne odtwarzacze muzyczne. Poza podstawową funkcją, jaką jest oczywiście uruchamianie plików dźwiękowych służy jako narzędzie do wyszukiwania i wyświetlania tekstów utworów w czasie rzeczywistym. Niedawno wydana aktualizacja do musiXmatch wprowadziła również kilka nowości, którym warto się przyjrzeć.

Screenshot_2014-06-28-21-02-21
Screenshot_2014-06-28-21-02-36

Na pierwszy rzut oka zmiany dostrzeżemy w interfejsie aplikacji, który przeszedł całkowity redesign. Zastosowano prosty, jasny interfejs. Użytkowników telefonów z Androidem KitKat może ucieszyć fakt, że górna belka aplikacji jest przeźroczysta, co optycznie wpływa nie zwiększenie przestrzeni użytkowej. Ciekawą nowością jest “FloatingLyrics”, które obecnie współpracuje z kilkoma odtwarzaczami. Za pomocą tej funkcji możemy wyświetlić tekst aktualnie słuchanego utworu bez uruchamiania aplikacji musiXmatch. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, którym odtwarzacz tej aplikacji nie specjalnie przypadł do gustu, chociaż na ten nie ma co narzekać.

Screenshot_2014-06-28-21-08-28
Screenshot_2014-06-28-21-02-53

Poza standardowym podziałem biblioteki utworów na gatunki, artystów, czy albumy oferuje nam bardzo dobrze opracowany equalizer. Bez problemu możemy również zmieniać metadane piosenek, czy dobierać okładki do albumów. Bardzo ważne stanowisko zajmuje MusicID, o którym wspomniałem na początku, czyli identyfikowanie utworu i synchronizowanie z nim tekstu. Samo rozpoznawanie piosenek do najszybszych nie należy i w tej roli znacznie lepiej spełnia się chociażby Shazam, ale długi czas oczekiwania jest uzasadniony przez dopasowanie tekstu do odpowiedniego momentu odsłuchiwanego kawałka.

Screenshot_2014-06-28-21-05-06
Screenshot_2014-06-28-21-05-59

Z całą pewnością warto poświecić chwilę musiXmatch. Jest on świetną alternatywą zarówno dla innych odtwarzaczy muzycznych jak i aplikacji pokroju TrackID, SoundHound, czy wymienionego wyżej Shazam. Nowe funkcje wprowadzone w wersji 4.0 z “FloatingLyrics” na czele są tylko kolejnymi powodami do tego, aby dać tej aplikacji szansę.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PrqMVh2dNXg[/youtube]

musixmatch

wpgia_google_play  Pobierz musiXmatch za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Prosty, intuicyjny interfejs;
 • Wyszukiwanie tytułów i tekstów utworów;
 • Rozbudowany equalizer;
 • “FloatingLyrics”.

Minusy:

 • Brak.
wpgia111

To wszystko na dziś. Zachęcamy do komentowania i udzielania się na forum. Do następnego wydania!

Sprawdź najnowsze wpisy