ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

I/O 2014: Extended w Warszawie, czyli jak konferencję Google oglądała stolica

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Artykuły
3_converted

Na tegoroczną odsłonę Google I/O do San Francisco przybyło kilka tysięcy osób. Szczęśliwcy, którzy wczoraj znaleźli się w Moscone Center, na pewno są zadowoleni zarówno z samej konferencji, jak i tony gadżetów od Google, które dostali. Osoby, które nie miały szansy jechać do Kalifornii, a nadal chciały obejrzeć keynote i liczne sesje miały dwa wyjścia: oglądać relację na żywo przez YouTube lub udać się na I/O Extended organizowane w ich okolicy. Ja postanowiłem wybrać to drugie rozwiązanie.

Pewnie zastanawiacie się, czym tak właściwie jest I/O Extended. Są to imprezy organizowane przez grupy deweloperów Google (Google Developers Groups), studentów czy lokalnych deweloperów. Podczas tego typu spotkań poza wspólnym oglądaniem transmisji z San Francisco organizowane są na nich prezentacje różnych start-upów, czy hackathony. Podczas tego rocznego I/O w naszym kraju odbyło się 7 takich imprez: w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdyni oraz Warszawie. Jak już pewnie domyśliliście się po tytule ja wybrałem się na warszawską odsłonę.

4_converted

Głównym punktem wydarzenia było oczywiście oglądanie transmisji z I/O, odbywało się to w głównej auli oraz kilku salach wykładowych Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych przy ulicy Koszykowej 86. Między sesjami uczestnicy mogli zapoznać się z projektami prezentowanymi przez wystawców, delektować się przygotowanym poczęstunkiem, no i oczywiście nawiązać nowe znajomości.

1_converted

Swoją prezentację w trakcie I/O Extended pokazali między innymi ludzie stający za firmą “Case I Want”, która zajmuje się drukowaniem casów na zamówienie. Ciekawie prezentował się również projekt “Koduj Dla Polski”, skupiający się tworzeniu rozwiązań  używanych np. w komunikacji między obywatelem a instytucjami publicznymi.

2_converted

Za organizację samego wydarzenia było odpowiedzialne warszawskie Google Developers Group, czyli niezależna ekipa deweloperów współpracująca przy swoich projektach z Google. Zajmują się oni również przygotowywaniem innych spotkań dla deweloperów ze stolicy. Więcej o aktywności GDG Warszawa dowiecie się z ich strony na Google+.

5_converted

Co prawda, I/O Extended nie dorównuje temu, co działo się w San Francisco, ale było świetną okazją do poznania lokalnej społeczności o podobnych zainteresowaniach do naszych. Zawsze przyjemniej obejrzeć coś wspólnie, a później mieć możliwość wymienić się swoim zdaniem, niż zobaczyć to samotnie. Osoby, które odwiedziły PJWSTK podczas tegorocznego I/O na pewno nie poczuły się zawiedzione. Jeśli również byliście na I/O Extended, nie koniecznie w Warszawie, to podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Sprawdź najnowsze wpisy