Netflix losowy odcinek

Najlepsze seriale na Netflixie (część 2)

Kacper Kościański Kacper Kościański Artykuły

W zeszłym tygodniu stworzyłem zestawienie przedstawiające subiektywną listę najlepszych seriali dostępnych na Netflixie. Artykuł został przyjęty dość dobrze, więc pomyślałem, że dlaczego by nie stworzyć części drugiej? No właśnie. Przed wami kolejna porcja najlepszych seriali, które można obejrzeć na Netflixie. Jak zwykle wybrałem cztery produkcje (kolejność jest przypadkowa). Zaczynamy!

1. Zadzwoń do Saula

Zadzwoń do Saula

Zadzwoń do Saula to prequel serialu Breaking Bad, o którym wspominam poniżej. Opowiada on o wydarzeniach sprzed tych ukazanych w Breaking Bad i skupia się na postaci kontrowersyjnego prawnika Jimmy’ego McGilla, ukazując jego przemianę w jeszcze bardziej kontrowersyjnego Saula Goodmana. Jimmy za wszelką cenę chcę zaistnieć na sądowej scenie w Albuquerque, ale nie jest to łatwe zadanie, o czym przekonacie się oglądając ten serial. Mimo że jest to prequel Breaking Bad, najpierw polecam obejrzeć ten pierwszy serial – by lepiej poznać niektóre postacie. Produkcja ma aktualnie cztery sezony, jednak piąty ukaże się już w lutym 2020 rokh.

Ocena na Filmwebie: 8/10
Ocena na IMDB: 8,7/10

2. Breaking Bad

Breaking Bad

Breaking Bad to jeden z tych seriali, które trzeba obejrzeć przed śmiercią. Ten klasyczny już obraz opowiada o postaci nauczyciela chemii – Walterze White, który dowiedział się, że zachorował na raka. Pensja nauczyciela do najwyższych nie należy, więc mężczyzna we współpracy z niejakim Jesse’im Pinkmanem rozpoczyna produkcję metaamfetaminy, by finansowo zabezpieczyć rodzinę po swojej śmierci. Świat narkobiznesu okazuje się niezwykle nieprzyjazny. Serial ma pięć sezonów.

Ocena na Filmwebie: 8,8/10
Ocena na IMDB: 9,5/10

3. Manhunt: Unabomber

Manhunt: Unabomber

Manhunt: Unabomber to serial stworzony we współpracy Netflixa i Discovery opowiadający o „polowaniu” na postać Teda Kaczynskiego, niesławnego Unabombera, który do 1995 roku terroryzował Stany Zjednoczone bombami własnej roboty. Głównym bohaterem serialu jest Jim „Fitz” Fitzgerald, profiler FBI, którego jedyną szansą na awans jest ujęcie tytułowego Unabombera. Serial jest oparty na faktach i ma tylko jeden sezon.

Ocena na Filmwebie: 7,8/10
Ocena na IMDB: 8,1/10

4. American Crime Story: Zabójstwo Versace

American Crime Story Zabójstwo Versace

American Crime Story: Zabójstwo Versace to serial biograficzny opowiadający o zabójstwie słynnego projektanta mody Gianniego Versace. Ciężko jednak powiedzieć, na czyjej biografii bardziej skupia się ten serial – Versace, czy może Andrew Cunanana, mordercy, który odebrał życie ikonie. W każdym razie szczerze polecam tę produkcję osobom, które interesują się psychologią seryjnych morderców. Darren Criss, który wcielił się w rolę Cunanana, zgarnął całe show – jego postać jest tak autentyczna, jak mało która w serialach. Produkcja ma jeden sezon.

Ocena na Filmwebie: 7,4/10
Ocena na IMDB: 8,4/10

Zobacz także: Grudniowe nowości w HBO GO – co nowego pojawi się na platformie w przyszłym miesiącu?

To by było na tyle w dzisiejszym zestawieniu. Na sam koniec przypomnę jeszcze raz, że jest to moja subiektywna lista, więc nie musicie się zgadzać ze wszystkimi moimi wyborami. Dajcie znać w komentarzach, jakie seriale na Netflixie wy uważacie za najlepsze!

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy