Star Wars The Rise of Skywalker

Scenariusz najnowszej części Gwiezdnych wojen został sprzedany na eBayu!

Kacper Kościański Kacper Kościański Artykuły

Gwiezdne Wojny to niesłychanie popularne na całym świecie uniwersum. Kolejny film z serii, który nosi tytuł Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie trafi do polskich kin już za dziewiętnaście dni. Ze wspomnianą produkcją wiążę się dość zabawna historia, gdyż jej scenariusz trafił na Ebaya i uwaga, został sprzedany za śmieszne 85 dolarów.

Scenariusz Gwiezdnych Wojen na eBayu – wpadka aktora

Gwiezdne Wojny Skywalker Odrodzenie

Kilka dni temu na eBayu, bardzo popularnym portalu aukcyjnym, jak gdyby nigdy nic pojawił się scenariusz najnowszej części Gwiezdnych wojen. Gdy dowiedzieli się o tym ludzie z Lucasfilm i Disneya, spanikowali. Firmy te słyną bowiem z ekstremalnych wysiłków mających na celu zachowanie danych dotyczących nadchodzących filmów w tajemnicy. Na szczęście historia ze scenariuszem skończyła się dobrze, bo jego obecność na eBayu w porę zauważył pracownik Disneya, który momentalnie go odkupił – za śmieszne 85 dolarów, co wskazuje, że osoba, która go wystawiła, nie znała jego prawdziwej wartości.

Zobacz także: Grudniowe nowości w HBO GO – co nowego pojawi się na platformie w przyszłym miesiącu?

J.J. Abrams, reżyser Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie w wywiadzie dla Entertainment Weekly powiedział, że anonimowy aktor zostawił scenariusz pod łóżkiem, a gospodyni domowa znalazła go i wręczyła osobie, która później wystawiła go na sprzedaż. Po tej wypowiedzi wszyscy się zastanawiali, kto stoi za tą wpadką. Kilka dni później w sprawie wypowiedział się aktor John Boyega, wcielający się w rolę Finna. Mężczyzna przyznał, że scenariusz trafił na aukcję z jego winy, bo pewnego razu zabalował z przyjaciółmi i zupełnie zapomniał o scenariuszu, który leżał pod jego łóżkiem. Gdy włodarze studia się o tym dowiedzieli, Boyega zaczął być nieustannie „dręczony” telefonami od wysoko postawionych osób. Wygląda jednak na to, że za swój wybryk nie poniesie żadnych konsekwencji – co dziwne.

Gdyby scenariusz najnowszej części Gwiezdnych wojen trafił w niepowołane ręce, byłaby to prawdziwa katastrofa

Scenariusz to najważniejszy dokument przy produkcji wszystkich filmów i seriali. Bez niego ani rusz, bowiem to w nim rozpisane zostały wszystkie sceny wraz z kwestiami aktorów. Koszt produkcji, marketingu i wydania filmu z serii Gwiezdne wojny wynosi setki milionów dolarów. Gdyby scenariusz najnowszej odsłony trafił w niepowołane ręce, to cała fabuła filmu mogłaby wyciec na długo przed jego premierą. To z kolei spowodowałoby ogromne straty finansowe dla Lucasfilm i Disneya, bo wiele osób po prostu nie zdecydowałoby się na wycieczkę do kina, gdyby zaspoilerowano im całą opowieść.

Fakt, że scenariusz kupił pracownik Disneya, jest aż nieprawdopodobny. Zarówno aktorowi, jak i firmom, dopisało szczęście. Tym bardziej że cena była tak niska – taki scenariusz bez problemu mógłby zostać sprzedany nawet za kilka milionów dolarów. A Wy zamierzacie wybrać się do kina na najnowszą część Gwiezdnych wojen? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy