ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Premiera iPhone 12

Kompaktowy iPhone 12 Pro nadchodzi. Samsung już szykuje fabryki

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Do tej pory najbardziej znany analityk Apple, czyli Ming-Chi Kuo wspominał już dwukrotnie na temat wielkości ekranu iPhone’a 12, który zadebiutuje w 2020 roku. Z uwagi na jego liczne znajomości wśród dostawców i powiązania z branżą rzadko widzieliśmy pomyłki. Dlatego możemy zasadnie podejrzewać, że w przyszłym roku pojawią się trzy modele: największy 6,7-calowy, mniejszy 6,1-calowy i 5,4-calowy kompaktowy iPhone.

Zobacz także: Wszystkie błędy iOS 13 zostaną naprawione… w iOS 14

iPhone 12 to powrót kompaktowego smartfona

Zgadza się, Ming-Chi Kuo od jakiegoś czasu przewiduje powrót Apple do kompaktowych telefonów. Najnowsze raporty koreańskich portali potwierdzają jego doniesienia. Wydaje się pewne, który z dwóch dużych koreańskich producentów dostarczy dla Apple panele OLED do iPhone 12, niezależnie od tego, czy funkcja dotykowa zostanie zintegrowana, czy będzie warstwowa. Raport potwierdza dokładnie te same rozmiary ekranu, które zapowiedziano wcześniej. Okazuje się, że 5,4-calowy, kompaktowy iPhone 12 może być modelem Pro, dokładnie tak jak przewiduje to Ming-Chi Kuo, a sam smartfon dołączy do znacznie większego 6,7-calowego iPhone’a 12 Pro Max. Wersja z ekranem o przekątnej 6,1-cala ma zostać nazwana iPhone’m 12, jako bezpośredni spadkobierca podstawowego iPhone’a 11.

iPhone 12 Pro we współpracy z Samsungiem

iPhone’a 12 Pro oraz 12 Pro Max otrzymają elastyczne wyświetlacze OLED dostarczane wyłącznie przez firmę Samsung oraz droższy zintegrowany moduł dotykowy, który Koreańczycy nazywają Y-Octa. 6,1-calowy ekran OLED ma zostać stworzony wraz z LG i być tańszym, mniej wyrafinowanym rozwiązaniem.

kompaktowy iPhone

Do tej pory Apple rzadko wykorzystywało wyświetlacze LG, ponieważ małe i średnie ekrany nie są mocną stroną firmy, w przeciwieństwie do dużych paneli telewizyjnych. Spółka wysłała jednak do LG dodatkowe pytania odnośnie wyświetlaczy do iPhone’a lub wearables, takich jak Apple Watch. Logiczne wydaje się, że 6,1-calowy smartfon może być niedrogim urządzeniem o niższej rozdzielczości ekranu. Kolejnym faktem pośrednio wspierającym tę teorię jest to, że wschodzący chińscy producenci paneli OLED, z BOE na czele również chcieli produkować komponenty dla Apple. Jak dotąd wykazywali jednak nieodpowiadającą Amerykanom jakość, dlatego Apple może pozostać tylko z Samsungiem i LG.

kompaktowy iPhone

Apple znowu daje szansę LG

Jednak ostatnio firma LG dokonała przełomu, podnosząc wydajność i jakość na tyle, aby dostarczyć  odpowiednią liczbę 6,5-calowych ekranów OLED do iPhone’a 11 Pro Max. To wciąż jednak za mało, żeby sprostać popytowi na najpopularniejszy model, jakim jest 6,1-calowy smartfon. Z tego względu w przyszłym roku LG ma skupić się tylko na najtańszym wariancie. 

Kompaktowy iPhone powraca

Jak może wyglądać 5,4-calowy, kompaktowy iPhone 12 Pro? W przeciwieństwie do pozostałych dwóch modeli, jest to zupełnie nowa przekątna ekranu dla Apple i taka, która prawdopodobnie zaowocuje bardzo kompaktowym telefonem – czymś, czego domagali się miłośnicy Apple od czasów iPhone’a SE . To prawda, że w zeszłym roku Apple zachowało iPhone’a 8, ale to urządzenie jest już stosunkowo nieświeże. 5,4-calowy, kompaktowy iPhone 12 Pro będzie prawdopodobnie tak mały jak iPhone 8 i wykorzysta całą moc nowego procesora A14 i zapewne obsługę sieci 5G. Mówi się, że seria iPhone 12 wykorzysta stalowo-szklany korpus z płaskimi bokami przypominającymi iPhone’a 4. Spodziewajmy się powrotu do przeszłości w przyszłym roku.

Źródło: Phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy