ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Erkan Blokady main

Ekran blokady niczym centrum powiadomień. Jak ustawić na Androidzie?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Google ogłosił niedawno, że zamierza wprowadzić tryb Ambient do ekranu blokady Androida, który wyświetlałby ciekawe i przydatne informacje, skutecznie zmieniając telefon w centrum powiadomień. Może upłynąć trochę czasu, zanim wiele telefonów z Androidem otrzyma taką możliwość. W momencie pisania tego artykułu, funkcja planowana jest tylko dla dwóch tabletów Lenovo i dwóch telefonów Nokii. Do tego czasu warto ustawić ekran blokady tak, aby spełniał nasze oczekiwania pod względem prezentowanych informacji

Włącz powiadomienia na ekranie blokady

Po pierwsze, możesz zdecydować, czy w ogóle chcesz otrzymywać powiadomienia na ekranie blokady. Aby włączyć lub wyłączyć powiadomienia:

 • Przejdź do ustawień telefonu (zwykle ikona koła zębatego),
 • Wybierz „Aplikacje i powiadomienia” > „Powiadomienia”,
 • Stuknij w „Powiadomienia na ekranie blokady”, aby wybrać, czy chcesz wyświetlać wszystkie powiadomienia lub te najważniejsze. Możesz również wyłączyć je całkowicie.

Możesz także wyświetlać lub ukrywać poufne informacje na ekranie blokady, włączając lub wyłączając opcję „Powiadomienia poufne”. Jeśli opcja jest wyłączona, zobaczysz tylko aplikację, z której pochodzi powiadomienie, a nie samo powiadomienie – na przykład zobaczysz „1 nową wiadomość” zamiast jakichkolwiek informacji o samej wiadomości.

Zobacz także: Google może zbanować Twoje konto bez powodu

Wybierz, które aplikacje pojawią się na ekranie blokady

Aplikacje wyświetlane na ekranie blokady to te same aplikacje, które mogą wysyłać Ci powiadomienia. Możesz wybrać, które z nich mogą mieć dostęp do tej funkcji:

 • Przejdź do ustawień telefonu.
 • Wybierz „Aplikacje i powiadomienia”> „Powiadomienia”.

Zobaczysz kilka aplikacji, które niedawno wysłały powiadomienia. U dołu możesz kliknąć „Zobacz wszystkie z ostatnich 7 dni”, aby zobaczyć więcej. Użyj przełącznika po prawej stronie nazwy każdej aplikacji, aby całkowicie wyłączyć powiadomienia. Po dotknięciu nazwy aplikacji, możesz przełączać bardziej szczegółowe typy powiadomień dla danej aplikacji.

Ekran blokady i informacje osobiste

Chociaż możesz wybierać tylko ogólne powiadomienia na ekranie blokady, takie jak nagłówki wiadomości lub pogoda, możesz także otrzymywać więcej osobistych powiadomień dla e-maili, przypomnień, rezerwacji lotów i innych elementów.

Gdy telefon jest włączony, aktywuj Asystenta Google ustnie (polecenie głosowe „OK Google”) lub przytrzymując przycisk home.

 • Wybierz ikonę „pudełka” w lewym dolnym rogu ekranu,
 • Wybierz zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu, aby przejść do ekranu ustawień,
 • Stuknij zakładkę Asystent,
 • Przewiń w dół, aż znajdziesz kategorię „Urządzenia z Asystentem” i wybierz telefon,
 • Poszukaj kategorii „Personalizacja”. Włącz „Twoje wyniki”. Dzięki temu Asystent Google uzyska dostęp do Twojego adresu e-mail, kalendarza itp.,
 • Włącz „Twoje wyniki przy zablokowanym ekranie”, aby wyniki tego dostępu były wyświetlane na ekranie blokady.

Ekran blokady i Asystent Google

Asystent Google może odpowiedzieć na pytania i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie blokady, jeśli jest to ustawione. Oto, jak możesz aktywować Asystenta Google, aby pracować z ekranu blokady lub go wyłączyć:

 • W ostatnio wybranej kategorii „Urządzenia z Asystentem” i kliknięciu „telefon”, poszukaj sekcji „Voice Match”,
 • Włącz lub wyłącz „Dostęp przez Voice Match”.

Pamiętaj, że po wyłączeniu pojawi się wyskakujące okienko z informacją, że funkcja nadal będzie działać w trybie jazdy (co prawdopodobnie jest dobrą rzeczą). Według Google niektóre odpowiedzi słowne nie będą wyświetlane z ekranu blokady, nawet jeśli pozwalasz na wyświetlanie osobistych wyników. Należą do nich między innymi płatności, Zdjęcia Google, prośby o otwarcie innych aplikacji lub pytania dotyczące imienia i nazwiska lub adresu.

Źródło: theverge

Sprawdź najnowsze wpisy