ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HBO GO

Cztery najlepsze seriale HBO GO (część 3)

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

HBO GO to jeden z największych i najpopularniejszych serwisów streamingowych, które oferują swoim klientom dostęp do wielu ciekawych filmów i seriali. Absolutnie każda tego typu platforma ma swoje produkcje oryginalne, zwykle seriale. HBO GO nie jest wyjątkiem – dziś po raz trzeci przyjrzymy się najlepszym serialom tej firmy. Po raz kolejny wybrałem cztery produkcje, którym warto się przyjrzeć. Kolejność jest przypadkowa – zaczynamy!

1. Młody papież

Młody papież

Pierwszym serialem w dzisiejszym zestawieniu jest Młody papież. Opowiada on o postaci Lenny’ego Belardo, który przyjął imię Piusa XIII i jednocześnie został pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Mężczyzna nie zamierza jednak tańczyć tak, jak mu zagrają – jest arogancki, samolubny, żądny władzy, a w dodatku nierzadko krytykuje oddanie wiernych wobec Boga. Niektórzy zaczynają się nawet zastanawiać, czy on sam jest wierzący. Młody papież to połączenie dramatu i komedii, które w mojej opinii wyszło bardzo ciekawie. Serial ma obecnie jeden sezon.

Ocena na Filmwebie: 8,1/10
Ocena na IMDB: 8,4/10

2. Wataha

Wataha

Wataha to polski serial skupiający się na Kapitanie Wiktorze Rebrowie, którego przyjaciele ze Straży Granicznej zginęli w zamachu bombowym, a on sam cudem przeżył. Mężczyzna jest zdeterminowany, by dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało, bo na chwilę obecną to on jest podejrzewany o podłożenie ładunku wybuchowego. Serial ma obecnie dwa sezony, jednak pierwszy odcinek trzeciego trafi na HBO GO już 6 grudnia.

Ocena na Filmwebie: 8/10
Ocena na IMDB: 7,5/10

3. Sześć stóp pod ziemią

Sześć stóp pod ziemią

Większość akcji serialu Sześć stóp pod ziemią rozgrywa się w zakładzie pogrzebowym „Fisher & Sons”. Motywem przewodnim tej produkcji są ludzka śmiertelność oraz ludzie, który ze śmiercią mają do czynienia na co dzień. Sześć stóp pod ziemią pokazuje, jak taka praca wpływa na ich życie prywatne – mamy tu wiele motywów depresyjnych. Serial jest przeznaczony raczej dla dojrzałego widza. Ma pięć sezonów.

Ocena na Filmwebie: 7,9/10
Ocena na IMDB: 8,7/10

4. Ostre przedmioty

ostre przedmioty hbo go

Ostre przedmioty to miniserial HBO, który opowiada o Camille Preaker – dziennikarce, która po latach postanowiła wrócić do rodzinnego miasteczka. Kobieta powróciła, aby opracować artykuł o dwóch zaginionych dziewczynach, z których jedna została już znaleziona martwa. Camille rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Serial ma jeden sezon.

Ocena na Filmwebie: 7,8/10
Ocena na IMDB: 8,2/10

Zobacz także: Z Netflixa już wkrótce zniknie ponad 20 tytułów. Oto pełna lista

To by było na tyle w trzeciej części cyklu „Najlepsze seriale HBO GO”. Wszystkie pozycje są oczywiście moimi subiektywnymi wyborami, więc nie musicie się z nimi zgadzać. Dajcie znać w komentarzach, jakie jeszcze produkcje byście tu umieścili!

Inne teksty z serii „Najlepsze seriale”:

Sprawdź najnowsze wpisy