ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
błędy Windows 10 avast avg

Nowe błędy Windows 10. Eksplorator plików i antywirus to duże problemy

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Kiedy Microsoft ogłosił, że aktualizacja 1909 Windows 10 z listopada 2019 r. będzie raczej niewielką wersją z kilkoma zmianami, wielu użytkowników miało nadzieję, że nie wprowadzi ona nowych błędów. Tak się działo w przypadku poprzednich update’ów. Niestety problemy nie ominęły najnowszej aktualizacji. Użytkownicy bowiem narzekają, że nowa aktualizacja psuje Eksploratora plików. Błędy Windows 10 na tym się nie kończą, o czym dowiecie się w dalszej części tego tekstu.

Błędy Windows 10 to zepsuty Eksplorator plików

Eksplorator plików to aplikacja służąca do przeglądania plików i folderów na komputerze. Jest ona jedną z najważniejszych w Windows 10. Największą nowością, jaką przyniosła aktualizacja systemu, była zmiana sposobu wyszukiwania w Eksploratorze plików. Wyszukiwarka w teorii zaczęła pokazywać sugerowane pliki i przeszukiwać internetowe konta OneDrive, podczas użytkowania jej pola. Jednak wiele osób narzeka, że ​​to nie działa. Zamiast nowej funkcji, użytkownicy otrzymali pole wyszukiwania Eksploratora plików, które nie odpowiada.

Eksplorator plików błędy windows 10

Ludzie na forach internetowych skarżą się, że kiedy klikają pole wyszukiwania w Eksploratorze plików, muszą czekać wieki, aż okno zacznie reagować i pojawi się kursor. Wydaje się, że jest to błąd występujący u kilku osób, ale jak dotąd Microsoft nie uznał problemu jako oficjalny. Mamy nadzieję, że wkrótce go jednak naprawi.

Jest to kolejna aktualizacja systemu Windows 10, która zawiera pewne irytujące problemy i kontynuuje dość zawstydzające działanie Microsoftu. Każda nowa aktualizacja systemu Windows 10, którą wydaje firma, zdaje się psuć więcej, niż naprawiać.

Windows 10 gryzie się z antywirusami

Na tym nie koniec problemów z Windows 10. Osoby, które jeszcze nie pobrały aktualizacji 1909, a chciałyby to uczynić, nie mogą tego zrobić. Najnowsza aktualizacja systemu Windows 10 jest bowiem blokowana przez niektóre z najpopularniejszych programów antywirusowych.

Według wielu użytkowników ostatni update, a także ten z maja 2019 r, zostały zablokowane przez starsze wersje Avast i AVG. To nie pierwszy raz, gdy słyszymy o problemach ze zgodnością systemu Windows 10 z produktami antywirusowymi innych firm, a Microsoft przytacza nieokreślone „problemy” z dowolnymi produktami Avast i AVG z silnikiem antywirusowym w wersji 19.5.4444.567 lub wcześniejszej.

AVG Avast

Jak zaznaczył Techdows, Microsoft zauważył na stronie stanu aktualizacji z listopada 2019 r, że wstrzymuje aktualizacje do wersji 1903 lub 1909 na urządzeniach z programami Avast i AVG Antivirus, dopóki nie zostaną zaktualizowane.

Tak więc, jak wspomniano, poprawka polega po prostu na aktualizacji produktu Avast lub AVG (lub ponownej instalacji aplikacji) zgodnie z instrukcjami podanymi na tej stronie Microsoftu. Każdy użytkownik powinien zawsze upewnić się, że oprogramowanie jest w pełni aktualne (zwłaszcza aplikacje antywirusowe).

Firma Microsoft ostrzega, aby nie próbować ręcznie instalować aktualizacji w celu obejścia bloku – za pomocą przycisku „Aktualizuj teraz” lub narzędzia Media Creation Tool – ponieważ może to spowodować poważne problemy z komputerem.

Zobacz także: Oto najbardziej widoczne zmiany nowej aktualizacji Windows 10

Czy można wybaczyć błędy Windows 10? Niewielka czkawka wersji 1909

Wcześniejsze problemy ze sterownikami Realtek zakłócającymi połączenia bezprzewodowe z urządzeniami Bluetooth i sporadyczną utratą Wi-Fi spowodowaną przez przestarzały sterownik Qualcomm zostały rozwiązane (dzięki aktualizacjom tych sterowników). Tak więc, przynajmniej do tej pory, pojawiła się tylko niewielka czkawka związana z aktualizacją z listopada 2019 r. Można zatem stwierdzić, że Microsoft (prawie) dotrzymał obietnicy.

Źródło: techradar

Sprawdź najnowsze wpisy