Kolejny tydzień za nami, czas więc go podsumować w cotygodniowym cyklu. Przed Wami najciekawsze teksty minionych siedmiu dni.

Pochwała

iTunes na Windows. Chwała Apple za to, że nie zapominają o systemie Microsoftu. Od czasu Windowsa XP, kiedy zacząłem korzystać z iTunes, program ten wiecznie „zacinał się”. Jego użytkowanie wywoływało u mnie frustrację. Apple ostatnio odchudziło usługę, jednak nie stało się to na Windowsie. Całe szczęście ostatecznie nowa wersja iTunes trafi także na najbardziej popularny system na komputery.

Aliexpress w paczkomatach InPost. To świetna wiadomość dla wszystkich fanów zakupów na popularnej chińskiej stronie. Już niedługo Aliexpress umożliwi dostawy zamówionych produktów do paczkomatów InPost. Chętnie skorzystam z tej opcji.

Playstation 5 i problem pamięci. Być może w PS5 zobaczymy kasety SSD. Oznaczałoby to, że problem pamięci na konsoli zostałby rozwiązany.

Windows 10 1909 Update. Aktualizacja już jest dostępna, a w moim wpisie dowiedziecie się, dlaczego warto ją pobrać. Ponadto zobaczycie najbardziej widoczne zmiany update’u.

Nowy Messenger na Windowsa. Na to czekam z niecierpliwością. Aktualna aplikacja pozostawia wiele do życzenia. Jest ociężała i prezentuje się brzydko. Wygląd nadchodzącego programu bardzo mi się podoba.

Krytyka

OnePlus 8 z poczwórnym aparatem. Liczba nie musi równać się jakości. OnePlus mógłby skupić się bardziej na oprogramowaniu. Jako użytkownik OnePlus 7 Pro uważam, że zdjęcia, które robione są smartfonem, nie należą, ani bynajmniej nigdy nie należały do czołówki światowej. Są one jedynie przeciętne. Nie wydaje mi się, aby dodatkowy sensor ToF w OnePlus 8 Pro cokolwiek tu zmienił.

Huawei P40 na świecie. Nie rozumiem takiej decyzji. Czy z Usługami Google, czy bez, Huawei chce zaryzykować i wydać model P40 na całym świecie. Być może gigant liczy, że będzie mógł współpracować z Google, jednak w to wątpię. Ewentualne wydanie Huawei P40 bez dostępu do Usług Google pokaże, jak wielu użytkowników jest skłonnych kupić flagowca bez swoich ulubionych aplikacji. Ja się do nich nie zaliczam.

Malware w USB. Trzeba zastanowić się kilka razy, zanim podłączymy nasz smartfon, do publicznego złącza USB. Takich gniazd nie brakuje w autobusach czy centrach handlowych. Amerykańscy naukowcy dowiedli, że w ten sposób możemy zainfekować urządzenie. Szczegóły we wpisie Mariusza.

Google Stadia zadebiutowało. Recenzenci nie zostawili na Stadii suchej nitki. Według korzystających, usługa to wciąż beta, a nie pełnoprawne wydanie. Podczas jej ogłoszenia, Google chwaliło się możliwościami Stadii, po czym sukcesywnie informowało, czego w usłudze zabraknie.

iOS 13 pełen błędów. Apple wyraźnie nie radzi sobie z iOS 13. Kilka dni temu pojawiła się kolejna łatka systemu o numerze 13.2.3. Jakie problemy tym razem zostały rozwiązane? Szczegóły w linku.

Te funkcje Windows 10 znikną! Nowe aktualizacje od Microsoftu to nie tylko nowe funkcje, ale też usuwanie starych, niepotrzebnych. Zobaczcie listę, której będzie żałował niejeden użytkownik Windowsa.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.