Kolejny tydzień za nami, czas więc go podsumować w cotygodniowym cyklu. Przed Wami najciekawsze teksty minionych siedmiu dni.

Pochwała

iTunes na Windows. Chwała Apple za to, że nie zapominają o systemie Microsoftu. Od czasu Windowsa XP, kiedy zacząłem korzystać z iTunes, program ten wiecznie „zacinał się”. Jego użytkowanie wywoływało u mnie frustrację. Apple ostatnio odchudziło usługę, jednak nie stało się to na Windowsie. Całe szczęście ostatecznie nowa wersja iTunes trafi także na najbardziej popularny system na komputery.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Aliexpress w paczkomatach InPost. To świetna wiadomość dla wszystkich fanów zakupów na popularnej chińskiej stronie. Już niedługo Aliexpress umożliwi dostawy zamówionych produktów do paczkomatów InPost. Chętnie skorzystam z tej opcji.

Playstation 5 i problem pamięci. Być może w PS5 zobaczymy kasety SSD. Oznaczałoby to, że problem pamięci na konsoli zostałby rozwiązany.

Windows 10 1909 Update. Aktualizacja już jest dostępna, a w moim wpisie dowiedziecie się, dlaczego warto ją pobrać. Ponadto zobaczycie najbardziej widoczne zmiany update’u.

Nowy Messenger na Windowsa. Na to czekam z niecierpliwością. Aktualna aplikacja pozostawia wiele do życzenia. Jest ociężała i prezentuje się brzydko. Wygląd nadchodzącego programu bardzo mi się podoba.

Krytyka

OnePlus 8 z poczwórnym aparatem. Liczba nie musi równać się jakości. OnePlus mógłby skupić się bardziej na oprogramowaniu. Jako użytkownik OnePlus 7 Pro uważam, że zdjęcia, które robione są smartfonem, nie należą, ani bynajmniej nigdy nie należały do czołówki światowej. Są one jedynie przeciętne. Nie wydaje mi się, aby dodatkowy sensor ToF w OnePlus 8 Pro cokolwiek tu zmienił.

Huawei P40 na świecie. Nie rozumiem takiej decyzji. Czy z Usługami Google, czy bez, Huawei chce zaryzykować i wydać model P40 na całym świecie. Być może gigant liczy, że będzie mógł współpracować z Google, jednak w to wątpię. Ewentualne wydanie Huawei P40 bez dostępu do Usług Google pokaże, jak wielu użytkowników jest skłonnych kupić flagowca bez swoich ulubionych aplikacji. Ja się do nich nie zaliczam.

Malware w USB. Trzeba zastanowić się kilka razy, zanim podłączymy nasz smartfon, do publicznego złącza USB. Takich gniazd nie brakuje w autobusach czy centrach handlowych. Amerykańscy naukowcy dowiedli, że w ten sposób możemy zainfekować urządzenie. Szczegóły we wpisie Mariusza.

Google Stadia zadebiutowało. Recenzenci nie zostawili na Stadii suchej nitki. Według korzystających, usługa to wciąż beta, a nie pełnoprawne wydanie. Podczas jej ogłoszenia, Google chwaliło się możliwościami Stadii, po czym sukcesywnie informowało, czego w usłudze zabraknie.

iOS 13 pełen błędów. Apple wyraźnie nie radzi sobie z iOS 13. Kilka dni temu pojawiła się kolejna łatka systemu o numerze 13.2.3. Jakie problemy tym razem zostały rozwiązane? Szczegóły w linku.

Te funkcje Windows 10 znikną! Nowe aktualizacje od Microsoftu to nie tylko nowe funkcje, ale też usuwanie starych, niepotrzebnych. Zobaczcie listę, której będzie żałował niejeden użytkownik Windowsa.

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.