Coraz więcej chińskich marek wchodzi do Polski – niewykluczone, że skuszone sukcesem, jaki odniosło w naszym kraju szalenie popularne Xiaomi. Jedną z takich firm, która od stosunkowo niedawna funkcjonuje w Polsce, jest XGIMI. Dystrybutorem tej marki jest u nas Solectric GMBH Polska, który chwali się, że dwa nowe kieszonkowe projektory XGIMI trafiają właśnie do sprzedaży w Polsce. Poznajcie MoGo i MoGo Pro.

XGIMI MoGo i MoGo Pro – wygląd i specyfikacja

Najnowsze kieszonkowe projektory od XGIMI prezentują się jak na zdjęciach powyżej. Mamy tu do czynienia z eleganckim i minimalistycznym designem, co z pewnością wielu osobom przypadnie do gustu. Zarówno MoGo, jak i MoGo Pro wyposażono w system Android TV w wersji 9.0, dzięki czemu współpracują one ze Sklepem Play, który oferuje wiele aplikacji. Za wyświetlanie obrazu, który według XGIMI jest krystalicznie czysty, odpowiada opracowana przez firmę autorska technologia DLP. Model MoGo wyświetla treści w natywnej rozdzielczości 960 x 540 px, natomiast MoGo Pro stawia na FullHD (1920 x 1080 px). Grzechem byłoby nie wspomnieć, że oba urządzenia obsługują także formaty wideo aż do 4K.

Zobacz także: Fałszywa aktualizacja Windowsa 10! Miejcie się na baczności i uważajcie na fałszywe e-maile

Kieszonkowe projektory MoGo i MoGo Pro nie zawodzą także w kwestii udźwiękowienia, za które odpowiadają 3-watowe głośniki firmy Harman/Kardon. Co ciekawe, sprzęty mogą równie dobrze „robić” za głośniki Bluetooth. Dla fanów słuchawek na kablu pomyślano o wyjściu słuchawkowym jack 3,5 mm, którego oferuje zarówno MoGo, jak i MoGo Pro. Producent chwali się, że na jednym pełnym ładowaniu można odsłuchać nawet trzysta utworów o średniej długości.

Opisywane urządzenia są ponadto kompatybilne z Asystentem Google i zostały wyposażone w Chromecast, dzięki czemu nie ma problemu ze strumieniowaniem treści z zewnętrznych sprzętów. Bateria w MoGo i MoGo Pro charakteryzuje się pojemnością na poziomie 10400 mAh, co według producenta ma wystarczyć na oglądanie filmów do czterech godzin lub słuchanie muzyki do ośmiu godzin. Dla osób myślących przyszłościowo warto wspomnieć, że projektory zapowiadają się na długowieczne – producent deklaruje, że wbudowane w nie diody LED zapewniają aż trzydzieści tysięcy godzin świecenia, co można przełożyć na obejrzenie średnio dwudziestu tysięcy filmów. Licząc jeden dziennie, wychodzi czterdzieści lat. Urządzenia ważą po 0,9 kg i mierzą 146×105.5×94 mm, więc naprawdę można je nazwać „kieszonkowymi”. Wyposażone zostały w porty HDMI 2.0, USB 2.0 i DC. Za łączność bezprzewodową odpowiadają technologie Wi-Fi Dual-band 2.4/5GHz i Bluetooth 4.2/5.0.

XGIMI MoGo i MoGo Pro – cena i dostępność

XGIMI MoGo i MoGo Pro to sprzęty z nieco wyższej półki, a więc swoje kosztują. Model podstawowy (MoGo) wyceniono w naszym kraju na 1999 zł, natomiast MoGo Pro nieco drożej, bo na 2599 zł. Na razie nie ma ich jeszcze w sklepach, jednak pojawią się za około dwa tygodnie. Będzie można je kupić w kilku popularnych elektromarketach i oficjalnym sklepie dystrybutora. Któryś model was zainteresował? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Informacja prasowa