Half Life to gra legenda. Światło dzienne ujrzała 19 listopada 1998 roku, a więc dokładnie 21 lat temu. Produkcja szybko zyskała miano kultowej, a sześć lat później pojawiła się część druga. Lata mijały, a o części trzeciej ani widu, ani słychu. Choć ciężko w to uwierzyć, Valve właśnie zapowiedziało kolejną grę z serii Half Life. Niestety nie będzie to jednak pełnoprawna „trójka”, jakiej większość graczy oczekiwała. Poznajcie Half Life: Alyx!

Half Life: Alyx oficjalnie zapowiedziane!

Dziś na oficjalnym profilu Valve na Twitterze pojawił się wpis, jakiego nikt się nie spodziewał. Firma, na której czele stoi znany wszystkim graczom Gabe Newell, ogłosiła bowiem, że na rynek już wkrótce trafi nowa gra z serii Half Life. Jak już wspomniałem, niestety nie będzie to Half Life 3, a Half Life: Alyx. Czy nam się to podoba, czy nie, w produkcję zagrają tylko posiadacze kompatybilnych gogli wirtualnej rzeczywistości. Valve określa swoją produkcję jako „flagowy tytuł na VR”, co można interpretować jako zapewnienie, że będzie to duża i rozbudowana gra, a nie tylko „pokazówka” możliwości VR.

O samej grze nie wiemy aktualnie wiele więcej. To się jednak zmieni już w czwartek o godzinie 19:00, kiedy to Valve zdradzi więcej szczegółów o swojej nadchodzącej grze. Aktualnie chodzą jedynie plotki, że jej premiera odbędzie się w marcu 2020 roku.

Half Life: Alyx może oznaczać, że Valve myśli nad stworzeniem „trójki”

O kolejnej odsłonie Half Life usłyszeliśmy ponad 15 lat po premierze ostatniej części z serii. Wiele osób straciło już nadzieję na nową część swojej ulubionej gry, a tu nagle Valve ją zapowiedziało. Niektórzy z pewnością pomyślą, że wydawanie „gierki na VR” pod tak znaną nazwą to po prostu żerowanie na marce. Coś może i w tym jest, jednak ja mam przeczucie, że ogłaszając Alyx, Valve „bada grunt”. Mówiąc prościej: sprawdza, czy gracze nadal są zainteresowani legendarnym Half Lifem. Czy to oznacza, że powstanie trzecia część gry? Niekoniecznie, jednak z pewnością jest to możliwe.

Zobacz także: Google Stadia zapowiada się na niezłą klapę. Nie ma czego żałować

Wiele osób na przestrzeni lat zaczęło żartować, że Valve nie umie liczyć do trzech, bo jeszcze nigdy nie wydało gry z trójką w nazwie. Studio z pewnością zauważało takie zarzuty, które jednocześnie pokazywały, że Half Life 3 wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie. Nawet jeśli kiedyś powstanie, to nie będzie to już raczej tytuł, który sprawi, że Steam zniszczy konkurencję. Szczerze mówiąc, wątpię też, by Half Life 3 okazało się tak dobre, jak wiele osób tego chce. Przez lata oczekiwania co do gry urosły tak absurdalnie wysoko, że po prostu bardzo ciężko będzie firmie je spełnić. Gracze oczekują białego kruka, gry, która przetrze szlaki kolejnym.

To samo tyczy się Half Life: Alyx. Gracze także mają ogromne oczekiwania, bo każda gra z serii dotychczas była bardzo dobra. Idąc tym tokiem rozumowania, jeśli Alyx okaże się klapą, to „trójki” raczej już nie zobaczymy, bo większość fanów starych odsłon, którzy są już dziś grubo po trzydziestce, straci zaufanie do marki. Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o zapowiedzianej produkcji. Sprawdzicie, czy VR skutecznie odstrasza?