microsoft surface duo samsung patent

Samsung odświeża i zabezpiecza swój pomysł na smartfona z dwoma wyświetlaczami

Artykuły

Dzisiaj tylko zainteresowani tematem są w stanie rozróżnić smartfona po ich froncie, co i tak w większości przypadków sprawia ogromny problem. Często też spojrzenie na tył nie wystarcza i dopiero oprogramowanie zdradza, z jakim modelem mamy do czynienia. Dlatego coraz więcej producentów szuka rewolucji, a jedną z nich są smartfony z elastycznymi ekranami. Samsung ewidentnie przoduje globalnie w tej kategorii, ale Microsoft też stara się zaistnieć za sprawą swojego Surface Duo. Montowanie dwóch tradycyjnych wyświetlaczy w składanej obudowie to swego rodzaju kompromis, który może cieszyć się zainteresowaniem. Koreańczycy nie chcą zostawiać wolnego miejsca konkurencji, więc patentują odpowiednie rozwiązanie.

Samsung potwierdza, że jest zainteresowany walką z Surface Duo – patent smartfona z dwoma wyświetlaczami nadany

Słowem wstępu – Microsoft nie jest innowatorem tego typu budowy, ale zdecydowanie ma największe szanse na jej wypromowanie. Równolegle niemalże to samo robi LG, dając użytkownikowi wybór za sprawą etui z wyświetlaczem – patrz: G8X ThinQ. Mimo wszystko wcześniej na ten pomysł wpadło na przykład ZTE z modelem Axon M, a jeszcze wcześniej Sony, Kyocera i wiele innych firm.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Samsung już próbował swoich sił ze smartfonem z dwoma wyświetlaczami

prototyp samsung project v

Mało tego, nawet Samsung miał swoje 5 minut w fazie projektowania. Szerzej o tym projekcie pisaliśmy w zeszłym roku, kiedy to do Sieci trafił prototyp dziwacznie rozmnożonego Galaxy S6. To były testy Galaxy V, ale są też zastrzeżone pomysły.

samsung dwa wyswietlacze ekrany surface duo patent fold

Widoczny powyżej patent pochodzi z 2013 roku, czyli był podstawą między innymi dla widocznego powyżej prototypu. Ponad 6 lat temu nikt nie wyobrażał sobie tego typu urządzeń na co dzień i były one traktowane na tym samym poziomie, co dzisiaj smartfony z wyświetlaczami holograficznymi – niby próby były (RED Hydrogen One), ale na rewolucję jeszcze musimy poczekać. Dzisiaj, gdy znamy już Galaxy Fold, to tego typu pomysły stanowią swego rodzaju kompromis i tańsze rozwiązanie. Dlatego Samsung postanowił odświeżyć swój pomysł kolejnym patentem:

samsung dwa wyswietlacze ekrany surface duo patent fold

Jest to ewidentne odświeżenie i stanowi część całej aplikacji ponad 100 patentów, które Samsung wiąże ze smartfonem z dwoma wyświetlaczami. Ta odsłona pochodzi z poprzedniego miesiąca i skupia większą uwagę między innymi na samym zawiasie, który swoją drogą nie musi się znacznie różnić od tego z Galaxy Fold. Mało tego, może być zdecydowanie prostszy, a na pewno bardziej dopracowany za sprawą zebranego doświadczenia.

Zobacz też: Apple Watch z Touch ID i wyraźnie droższymi paskami.

Jak zawsze warto zaznaczyć, że obecność patentów nie oznacza, że w najbliższych dniach, tygodniach, a nawet miesiącach musimy ujrzeć ich urzeczywistnienie. Samsung niewątpliwie chce w głównej mierze zaistnieć jako producent składanych smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami. Jednak na pewno firma nie pozostanie ślepa na potrzebę też tańszych rozwiązań, a na takie zapowiadają się dwa, osobne ekrany w jednej obudowie, podzielonej na osobne części. Dlatego może nie za miesiąc lub dwa, ale w przyszłym roku powinniśmy oczekiwać tego typu urządzenia. Być może bliżej właściwej premiery Surface Duo, chociaż też pamiętajmy, że Samsung z Microsoftem starają się żyć w symbiozie.

Źródło: Patently Mobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x