Pierwszy pełny tydzień listopada za nami, czas więc go podsumować. We wpisie znajdziecie najbardziej interesujące newsy minionych siedmiu dni. Zapraszam do lektury.

Pochwała

Aparat Galaxy S11. To może być coś, na co czekam i co urzekło mnie w Huawei P30 Pro. Chodzi o 5-krotny zoom optyczny. Chińczycy zrobili to bardzo dobrze, bo przybliżone zdjęcia z P30 Pro wychodzą świetnie. Czekam zatem na to, co pokaże Samsung. Aparat ma już nazwę kodową Hubble, która tym bardziej podsyca plotki na temat jego możliwości. Mam nadzieję, że inne firmy też pójdą w tym kierunku.

Koniec wsparcia dla Pixela. W grudniu urządzenie z 2016 roku dostanie ostatnią poprawkę. Nie zmienia to faktu, że należy pochwalić Google, że zapewniało wsparcie smartfonom aż przez 3 lata. W 2016 roku gigant zapewniał, że Pixele otrzymają aktualizacje przez 2 lata. Miło zatem, że użytkownicy dostali „rok gratis”.

Facebook różnicuje nazwę firmy od aplikacji. Jest to dobry krok. Logotyp firmy jest bardzo estetyczny i prosty i różni się od tego znanego z aplikacji.

Amerykańskie firmy chcą współpracować z Huawei. Wiele firm czeka na decyzję rządu USA w sprawie umożliwienia im współpracy z chińską firmą. Wśród nich zapewne jest Google, które chce włączyć zielone światło dla Usług Google w smartfonach Huawei.

4-dniowy dzień pracy w Microsoft. Eksperyment miał miejsce w Japonii, a jego wyniki zaskoczyły niejednego badacza. Okazało się, że produktywność w firmie wzrosła o 39,99%. Zmniejszyły się także koszty funkcjonowania biura. Ciekawe, czy w Polsce taka idea by się sprawdziła.

Diablo 4 nie popełni błędów „trójki”. Twórcy obiecują, że dom aukcyjny nie wróci w tak patologicznym kształcie, w jakim funkcjonował w Diablo 3. Co jeszcze się zmieni? Przeczytacie w moim wpisie.

Krytyka

iOS 13 z kolejnymi błędami. Numer 13 jest wyjątkowo pechowy dla użytkowników smartfonów Apple. Firma od kilku tygodni cały czas łata trzynastą wersję systemu operacyjnego. Pojawiło się już kilka aktualizacji i przed nami kolejna. iOS 13.2 ma bowiem problem z multitaskingiem. Problem dotyczy także iPadOS 13.2. Do pobrania już jest dostępna wersja 13.2.2, która naprawia błąd.

Wojna na megapiksele nie ma sensu. Kilka dni temu na rynku zadebiutował Xiaomi CC9 Pro z aparatem 108 MPx. Czy jednak wkładanie tego typu sensorów do smartfonów ma sens? Moim zdaniem nie. iPhone 11 Pro Max i Pixel 4 udowadniają, że wystarcza 12 MPx, aby fotografie były fenomenalne. Niestety, marketing dźwignią handlu i nie zdziwię się, jak niejeden klient skusi się na „liczby”.

Wytrzymałość Pixela 4 XL. Tego się nie spodziewałem. Po słabej baterii najnowszego flagowca Google przyszedł czas na kolejne rozczarowanie. Pixel 4 XL został poddany torturom i wypadł wręcz fatalnie. Szczegóły we wpisie Łukasza.

Xiaomi Mi Watch oficjalnie. No i stało się, klon Apple Watcha zadebiutował. Nad designem urządzenia pastwiłem się już tydzień temu. Do tego należy dodać bardzo charakterystyczny wygląd ekranu głównego. Nie tędy droga Xiaomi…

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.