Jak wyłączyć wyświetlanie SMS na ekranie blokady

Do niektórych odbiorców doszły wczoraj wiadomości wysłane w… Walentynki

Michał Derej Michał Derej Artykuły

Walentynki, czyli obchodzone na całym świecie święto zakochanych to dzień, w którym wiele osób decyduje się na zagadanie do swojej potencjalnej drugiej połówki, czy nawet wyznanie miłości. Za sprawą technologii czynność ta stała się znacznie łatwiejsza, w końcu wysłanie SMS-a z zaproszeniem na randkę jest dużo prostsze niż zaproponowanie spotkania w rzeczywistości (to, czy powinno się tak robić, jest jednak tematem na inną dyskusję). Okazuje się jednak, że najwięksi operatorzy ze Stanów Zjednoczonych w tym roku postanowili pokrzyżować miłosne plany niektórych osób.

Najwięksi operatorzy nie dostarczyli wiadomości w Walentynki, ale zrobili to… teraz

Jak podaje portal The Verge, do wielu użytkowników ze Stanów Zjednoczonych zaczęły wczoraj docierać SMS-y, które wysłane zostały w… Walentynki. Nie są to jednak pojedyncze przypadki – problem ten zgłaszają użytkownicy wszystkich większych sieci. Wśród nich są zarówno posiadacze iPhone’ów, jak i smartfonów z Androidem. Czy można jakoś racjonalnie wytłumaczyć to tajemnicze zjawisko? Okazuje się, że tak i to w dość prosty sposób: odpowiada za nie firma Syniverse, która zajmuje się obsługą serwerów stojących za wiadomościami tekstowymi. Z jej usług korzysta wiele znanych firm, takich jak np. T-Mobile, Sprint czy Verizon. Co stało się jednak z SMS-ami, które wysłane zostały w tegoroczne Walentynki?

Zobacz także: Aplikacja Google Stadia jest już dostępna w Sklepie Google Play.

Przedstawiciele firmy Syniverse podają, że 14 lutego 2019 roku wystąpił problem z jednym z serwerów, który z przyczyn technicznych musiał zostać wyłączony. Zazwyczaj w takim zjawisku nie ma niczego dziwnego – każda większa firma prędzej czy później musi zmagać się ze szwankującymi maszynami. Niestety awaria w tej amerykańskiej korporacji spowodowała, że 168149 wiadomości nie zostało dostarczonych do odbiorców. Co najgorsze nadawcy nie widzieli, że z SMS-ami był jakikolwiek problem, część z nich pomyślała zapewne, że osoba, do której kierowana była treść wiadomości, po prostu nie chciała odpisać. Przypominam, że był to 14 lutego – tego dnia takie myśli potrafią do głowy przyjść zaskakująco łatwo. Wróćmy jednak do firmy Syniverse, której po wielu miesiącach udało się naprawić szwankujący serwer. Okazało się jednak, że w momencie, w którym został on podłączony do sieci… wszystkie zaległe wiadomości zostały dostarczone. A do życia wrócił on akurat wczoraj.

Awaria serwera nastąpiła prawdopodobnie w najgorszym możliwym momencie

Użytkownicy, których dotknął problem, podają, że skutki awarii mogły być dość śmieszne, lecz także dziwne – niektóre osoby informują, że od swoich byłych już partnerów otrzymali wczoraj bardzo nietypowe wiadomości, a inne już po fakcie zaproszone zostały na randkę. Mam jednak nadzieję, że w tym drugim przypadku wszystko poszło w dobrą stronę, w końcu życie bardzo rzadko daje taką drugą szansę. Przyznajcie jednak – jest to jedna z ciekawszych awarii, z jakimi mieliśmy ostatnio do czynienia.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy