ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Biomutant

3 najważniejsze premiery gier w grudniu 2019

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

W zeszłym miesiącu stworzyłem zestawienie najważniejszych premier gier w listopadzie 2019 roku. Co prawda jest dopiero początek miesiąca, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby już teraz stworzyć tekst traktujący o najważniejszych premierach gier w grudniu 2019 roku. Tym razem przygotowałem tylko trzy pozycje z uwagi na fakt, że grudzień będzie po prostu miesiącem posuchy dla fanów wirtualnej rozrywki. Zdecydowałem się umieścić w swojej liście tylko nowe produkcje, a nie porty istniejących gier na inne platformy. Już bez przedłużania – zaczynamy!

1. Biomutant

Biomutant

Biomutant zapowiada się na prawdziwą gratkę dla fanów gier RPG z otwartym światem. Akcja gry umiejscowiona została w postapokaliptycznym świecie, którego w większości zamieszkują roboty i przypominające ludzi zwierzęta. Produkcja umożliwi nam na dużą swobodę, a nasze wybory będą miały znaczenie w kontekście tego, jak potoczy się historia. Fabuła Biomutanta skupia się na rujnującej ziemie zarazie. Mówiąc krótko, dzieje się źle – plemiona są podzielone, a Drzewo Życia krwawi z korzeni. Tylko od nas będzie zależało, czy wybawimy barwną krainę, czy przyczynimy się do jej całkowitego upadku.

Data premiery: grudzień 2019 (konkretna data nieokreślona)
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

2. Phoenix Point

Phoenix Point

Za Phoenix Point odpowiada Tomas Gallop, ojciec serii XCOM. Produkcję sfinansowano w całości na portalu crowdfundingowym fig.co, gdzie zebrano łącznie ponad 750 tysięcy dolarów. Akcja gry rozgrywa się w 2046 roku, gdzie został uwolniony tajemniczy wirus, który zmienił całe życie na planecie w krwiożercze bestie. Mamy tu do czynienia z turową rozgrywką, która zresztą jak wiele innych aspektów Phoenix Point, wzorowana jest na serii XCOM. Co ciekawe, podejmowane przez nas decyzje będą miały wpływ na to, jak potoczy się historia (w grze będzie kilka zakończeń). Grę umieściłem w zestawieniu z uwagi na fakt, że jej pecetowa wersja debiutuje w grudniu – porty na konsole niestety ukażą się dopiero w przyszłym roku.

Data premiery: 3 grudnia 2019 (PC), marzec (PlayStation 4 / Xbox One)
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

3. MechWarrior 5: Mercenaries

Mechwarrior 5 Mercenaries

MechWarrior 5: Mercenaries to kolejna odsłona popularnej serii z uniwersum BattleTech, gdzie sterujemy ogromnymi mechami. Rozgrywka skupi się tutaj na wykonywaniu różnych zleceń jako najemnik. Co ciekawe, w MechWarrior 5: Mercenaries będziemy mogli się bawić samotnie lub w kooperacji, z przyjacielem. Niestety, tylko na komputerach – gra śladem poprzednich części nie ukaże się na konsolach.

Data premiery: 10 grudnia 2019
Platformy: PC

Zobacz także: Listopadowa oferta PlayStation Plus – jakie gry dostaniemy?

Nie da się ukryć, że grudzień to bardzo biedny miesiąc dla graczy. Nie ukaże się w nim zbyt wiele interesujących, a już na pewno głośnych produkcji. Mimo tego możecie w komentarzach dać znać, jaki tytuł widzielibyście jeszcze na tej liście.

Sprawdź najnowsze wpisy